Blansko se na nás dobře připravilo

V Blansku nás o víkendu čekal v krátkém sledu další duel o pomyslných šest bodů. Ten první, hraný doma s Hranicemi, nám výsledkově nevyšel. Proto jsme se chtěli o další body porvat se soupeřem z údolí řeky Svitavy.

Domácí se v úvodu střetnutí snažili držet míč na svých kopačkách, vše bylo ale v dostatečné vzdálenosti naší brány. O první vzruch se postaral náš kanonýr David Kedroň, který v 7. minutě přízemní střelou docela protáhnul domácího gólmana Nešetřila. O čtyři minuty později se naopak na druhé straně netrefil mezi tři bílé tyče Gimsay. Ve 13. minutě se už ale skóre zápasu přeci jen změnilo. Blanský Smrčka našel před velkým vápnem volného Sedláka, který přihrávkou z jedné připravil střeleckou pozici pro skórujícího Studeného – 1:0. V 17. minutě s námi bylo ještě hůře, když domácí hráči zakombinovali z hloubi vlastní poloviny hřiště a po Holmanově přihrávce pálil přesně k tyči Sedlák – 2:0.

Takový začátek jsme si jistě tady nepředstavovali.

A to nás o chvíli později mohl po úniku ztrestat ještě Sedlák, který si však na Thimela nepřišel. Ve 32. minutě jsme přeci jen dokázali duel zdramatizovat, když po autu Svatonského poslal Hladík míč na zadní tyč a tam si Kedroň počínal více důrazně než domácí záložník Holman – 2:1. Naše radost měla ale jepičí život. Prakticky z protiakce si domácí celek vzal dvoubrankové vedení zase nazpátek. Hostující obrana pozapomněla na Gimsaye, který doslova posadil míč na hlavu Studenému – 3:1. Pět minut před pauzou mohlo být prakticky rozhodnuto. Studený krásně předložil loženku sbíhajícímu Holmanovi, tomu však radost překazil na brankové čáře zasahující Thimel. V nastaveném čase pak Hajnoš poslal z autu dlouhý míč před blanenského brankáře a při jeho kontatku s Hladíkem se k velké nelibosti snad všech lidí na stadionu pískala penalta. Tu ale následně domácí gólman Teplému lapil.

V 52. minutě jsme si při bránění kapitána Smrčky počínali opravdu hodně ležérně, až se míč odrazil k Sedlákovi, který levačkou obstřelil brankáře Thimela – 4:1. Tato branka už dala na domácí kopačky definitivní klid a Blanenští si následně své zasloužené vedení již vzít nenechali. Nám nezbývá nic jiného, než se v kabině pořádně nabudit a pokusit se v dalším domácím utkání obrat o body rozjíždějící celek Znojma. Zápas se bude hrát opět na stadionu v Čeladné, a to v sobotu 28. října od 14.30 hodin.

FK BLANSKO – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  4:1 (3:1)
Branky: 13. a 33. Studený, 17. a 53. Sedlák – 32. Kedroň. Rozhodčí: Landsman – Nápravník, Terber. ŽK: Nešetřil – Jiříček. Diváci: 250.
Blansko: Nešetřil – Chyla, Černý, Kocůrek, Porč (64. Kamenský) – Holman (64. Jaroš), Smrčka (64. Jambor), Sedlák, Gimsay (78. Psota) – Tulajdan (78. Foltýn), Studený. Trenér: Jiří Vorlický.
Frýdlant: Thimel – Svatonský (35. Hajnoš), Literák (73. Mikulenka), Pejša, Jiříček – Šafner (83. Juříček), Blahuta – Hladík, Kedroň, Levčík (35. Byrtus) – Teplý (73. Varadi). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.