Bod vybojovaný bojovností a hlavně velkým srdcem

Začátek střetnutí byl v Blansku docela divoký. Už po třech minutách hry dokázala využít zaváhání domácí defenzívy naše útočná dvojice Kedroň – Velička. Druhý jmenovaný přihrával a ten první se na bližší tyči v zakončení zase nemýlil – 0:1. Radost z vedení nám bohužel vydržela pouhých osm minut. Po rychle rozehraném rohovém kopu se dostal k míči Filip Holman a po jeho táhlé střele, která byla ještě jemně tečována, skončil míč u vzdálenější tyče Prepslovy brány – 1:1.

Ve 27. minutě se domácí hodně zlobili na hlavního rozhodčího, když souboj našeho Hajnoše s domácím Thonem neposoudil jako penaltový. V samém závěru prvního poločasu pak Svatonský poslal po levé straně hřiště dlouhou přihrávku na Veličku, ten se v přímém souboji zbavil dotírajícího Šípa a střelou na bližší tyč nedal Kubicovi v domácí brance šance – 1:2. Pro blanenský celek to byla po průběhu první pětačtyřicetiminutovky docela sprcha.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu přišel v 68. minutě, kdy jsme přišli o vyloučeného bojovníka Petra Literáka a zbytek střetnutí tak museli dohrávat o jednoho hráče v poli méně. Blansko nás v následujících minutách dostalo pod velký tlak. Další pohroma se na nás valila o devět minut později, kdy byl v našem pokutovém území faulován agilní Williams. Sudí Kolář s nařízením pokutového kopu ani na chvíli nezaváhal. K míči se postavil domácí kanonýr Kapur, ovšem na jeho střelecký pokus reagoval gólman Prepsl tím nejlepším způsobem, ránu mu totiž pravačkou vyrazil na rohový kop.

Do další obrovské příležitosti se domácí celek dostal v 82. minutě, kdy tečovaná střela Dani Luala skončila na břevně, z následné dorážky pak Williams pálil pouze do vybíhajícího Prepsla. Když pak páli v 87. minutě z otočky pouze do tyče Williams, vypadalo to, že bychom s velkou dávkou štěstí přeci jen mohli z Blanska odjet s nějakým tím bodovým ziskem. O ten tříbodový nás nakonec obrala závěrečná minuta základní hrací doby, když centr střídajícího Smrčky našel v pokutovém území Kapura, který pravačkou trefil přesně k tyči – 2:2.

Následných pět nastavovaných minut bylo pro náš tým nepředstavitelně dlouhých. Přeci jen jsme se domácímu tlaku bránili už více jak dvacet minut, navíc všichni měli v nohách třetí těžký zápas v sedmi dnech. Proto závěrečný hvizd sudího Koláře všichni s úlevou uvítali. Z Blanska si tak odvážíme cenný bod, který naše hochy stál opravdu hodně sil.

„Věděli jsme už před utkáním, že domácí mají mladé a běhavé hráče, což se na hřišti i potvrdilo,“ začal s hodnocením zápasu frýdlantský trenér Radim Wozniak, který převzal tým krátce před tímto duelem. „Celý zápas hráli domácí na míči a já smekám před našimi hráči, že celý zápas s nimi běhali. Všichni toho mají plné kecky a jak se říká, někdy ten fotbal opravdu nemá logiku. Domácí na šance jasně vyhráli, navíc neproměnili penaltu. Z toho pohledu mělo Blansko zvítězit. Někdy se ale to štěstí přikloní na druhou stranu. Tak, jak jsme měli třeba my smůlu doma s Brodem, tak teď jsme si zase vybrali kus velkého štěstí. Když to řeknu opravdu s nadsázkou, kdybychom tady vyhráli, bylo to by to s obrovským štěstím. Jsem proto na kluky nesmírně pyšný, opravdu ten zápas odbojovali, prostě hráli srdcem,“ zdůraznil nový kouč 1.BFK.

Ať už tak, nebo tak, je docela možné, že nám body uzmuté v závěrečných minutách, mohou v konečném účtování nakonec chybět. „Určitě by ty body byly fantastické, já to ale beru s pokoru. Už jsem to řekl, lítalo nám to tam a kdybychom tu prohráli vyšším rozdílem, nikdo z nás by nemohl říct ani popel. A to, že ten gól padl v samém závěru, to je určitě škoda. Na druhou stranu my ten bod ale bereme. Je to fantastické. Musím znovu uznat, že domácí hráli výborný fotbal a budu se opakovat, když řeknu, že kluci odvedli statečný výkon. Navíc ukázali, že to srdce opravdu mají,“ pochváli svůj tým Radim Wozniak.

Věříme, že si poslední domácí zápas letošní sezony nenechají naši fanoušci ujít a v sobotu 3. června je tak v hojném počtu uvidíme na frýdlantském stadionu. Na zápas s béčkem ostravského Baníku mají dorazit také příznivci soupeře, budeme fanoušky 1.BFK v hledišti moc potřebovat. Takže v sobotu v 17.00 hodin buďte u nás všichni vítáni.

FK BLANSKO – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  2:2 (1:2)
Branky: 11. Holman, 91. Kapur – 3. Kedroň, 45. Velička. Rozhodčí: Kolář – Řezníček, Denev. ŽK: Marek, Šafner, Hladík. ČK: 68. Literák (vš. BFK). Diváci: 150.
Blansko: Kubica – Feik, Spáčil (32. Šedivý, 66. Kamenský), Rajčinec (53. Smrčka) – Holman, Porč – Thon, Abdellaoui (53. Jaroš), Williams, Šíp (53. Tulajdan) – Kapur. Trenér: Jiří Vorlický.
Frýdlant: Prepsl – Literák, Marek, Staněk, Hajnoš – Švrček – Varadi (80. Šafner), Škorik (93. Kulhánek), Svatonský (66. Milar) – Kedroň (66. Hladík), Velička (80. Juříček). Trenéři: Radim Wozniak a Jiří Krejčí.