Čtvrtá výhra v přípravě, porážíme Nový Jičín 3:2

FK NOVÝ JIČÍN – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  2:3 (2:1)

S novojičínským zimním turnajem jsme se rozloučili dalším vítězstvím, když jsme i díky dvěma gólům po změně stran, dokázali porazit domácí celek. Do celkového počtu všech utkání sice ještě zbývá dohrát duel mezi Novým Jičínem a dorostenci Baníku Ostrava, na konečném umístění celého turnaje už ale tento zápas vliv mít nebude. Z celkového vítězství se radují mladíci Ostravy, na druhé příčce končí náš tým a z bronzové příčky mohou mít radost v Hranicích.

Na co domácí v tomto utkání hodně spoléhali, tak to byl rychlý přechod do útoku. Ten měli fotbalisté z Nového Jičína opravdu nebezpečený a jeden takový jim v 10. minutě i vyšel. Po rychlé akci se dostal za naší obranu Šimon Byrtus, který levačkou nedal Polachovi v naší brance šanci – 1:0. Vyrovnat se nám podařilo o devět minut později. Hajnoš z levé strany zahrával standardní situaci a na jeho centr si nejvýše vyskočil Ondřej Škorik. Míč z jeho hlavy skončil přesně u levé tyče domácí branky – 1:1. Ve 21. minutě to byl znovu akvitní Byrtus, tentokráte jeho branka pro odmávaný ofsajd uznána nebyla. Do vedení jsme se mohli o chvíli později dostat my, škoda, že po Hajnošově rohovém kopu nedokázal zakončující Staněk domácího gólmana překonat. Deset minut před poločasem neuspěl ani po Veličkově centru Šafner, který v pádu nedokázal zakončit s větší razancí. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Ve 37. minutě našel Byrtus volného Janovského a ten zblízka upravoval na poločasových 2:1 pro Nový Jičín.

Do druhé půle oba celky dost prostřídaly a více ze hry začali mít fotbalisté v červenožluté kombinaci. V 59. minutě zbytečně jeden z domácích hráčů fauloval v pokutovém území Veličku a pískala se penalta. Tu pak s naprostým přehledem proměnil Adam Varadi – 2:2. Osm minut před koncem jsme přeci jen vstřelili vítěznou branku, když se míč dostal na pravou stranu hřiště ke Svatonskému, po jeho centru si míč v šestnáctce soupeře zpracoval Škorik a přesnou ranou na vzdálenější tyč nedal Pikulíkovi šanci – 2:3.

V dnešním zápase nastoupili poprvé v naší sestavě další dva mladíci, kteří se poperou o místo v sestavě. Prvním z nich je devatenáctiletý záložník Adam Rehwald, který je odchovancem brušperské kopané, odkud následně přestoupil do Frýdku-Místku. Dále si Adam ve své kariéře zahrál za ostravský Baník, naposledy působil v Čechách, a to v týmu SK Slaný. Druhým mladíkem je pak osmnáctiletý útočník David Kedroň, který to v Novém Jičíně velmi dobře zná, jelikož v tomto klubu s fotbalem začínal. Poté jeho cesta vedla do Baníku Ostrava, následně krátké hostování ve Vítkovicích a opět návrat do Baníku.

„My dnes zkoušeli v první půli dva nové hráče. Jsou to mladí kluci, je to pro ně určitě mezi muži složité. Myslím si, že zápas docela dost ovlivnila nějaká ta patnáctá minuta, kdy nám domácí zcela bezdůvodně zranili Milara, kterého jsme pak museli střídat. Potom se to na hřišti začalo docela dost hádat, kopat, rozhodčí to měli fakt složité. Ale to k fotbalu někdy patří. My si s tím poradili,“ začal s hodnocením zápasu trenér 1. BFK Martin Šrámek. „Stále jsme ve fázi přípravy, takže když pak vystřídáte sedm hráčů, je to jiné. Ve druhé půli nám takových patnáct minut trvalo, než jsme se vzpamatovali, a i když jsme tu dvakrát prohrávali, tak jsme výsledek dokázali otočit. Myslím si, že nás může těšit, že jsme potřetí v přípravě dokázali nepříznivý vývoj takto zvrátit na svou stranu,“ potěšilo frýdlantského kouče.

Ten pak zhodnotil v krátkosti naše vystoupení na turnaji, ve kterém jsme si připsali čtyři vítězství a jednu porážku. „Turnaj byl určitě super, zvláště pak tahle nová umělka, kterou tu domácí mají. Místní pořadatelé se o nás postarali se vším všudy, musím říct, že to tu mají opravdu krásné. Spravili nejen umělou trávu, ale také i světla a hlavní hřiště. Navíc to do Nového Jičína máme kousek, jsme rádi, že jsme mohli absolvovat zde takto kvalitní přípravu. Mistráky budou určitě o něčem jiném, ale tím, že třeba dnes měl zápas náboj a emoce, tak se těm duelům ve třetí lize trochu i přiblížil,“ uzavřel Šrámek.

K duelu se vyjádřil také novojičínský trenér Martin Štverka. „V prvním poločase jsme hráli dobře, dali jsme i dvě branky. Bohužel jsme se nevyvarovali školáckých chyb. Frýdlant se trefil ze standardky, vyrovnal pak z penalty, která byla nařízena dle mého názoru za faul mimo vápno,“ zlobil se šéf novojičínské lavičky (tady se ale trenér Štverka absolutně mýlí). „Herně to z naší strany nebylo vůbec špatné. Měli jsme dobré pasáže, škoda jen těch chyb. Frýdlant má zkušený tým, který je dokázal potrestat,“ dodal Štverka.

V příštím týdnu čeká na naše hochy už jen generálka. V sobotu 25. února se od 10.00 hodin postavíme béčku MFK Karviná. Hrát by se mělo na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

Branky: 10. Byrtus, 37. Janovský – 19. a 82.Škorik, 59. Varadi z pk. ŽK: Nieslanik, Jež – Varadi, Škorik, Papík. Diváci: 40.
Nový Jičín: Pikulík – F. Gaži, Mieszek, Nippert (46. Nieslanik), M. Gaži (46. Jež) – Pražák (61. D. Palla) – Byrtus, Zagol, Staněk, A. Vahalík (61. M. Palla) – Janovský (46. Magdon). Trenér: Martin Štverka.
Frýdlant (1. pol.): Polach – Dedek, Literák, Staněk, Hajnoš – Škorik, Šafner – Milar (20. Hladík), Rehwald, Velička – Kedroň. (2. pol.): Polach – Dedek (60. Hajnoš), Marek, Švrček, Svatonský – Škorik, Šafner (60. Kulhánek) – Hladík (67. Šafner), Kedroň (60. Papík), Varadi – Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.