Další čtyřgólová výhra v přípravě

SK HRANICE – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:4 (0:2)

Také druhé přípravné utkání odehráli naši muži v rámci zimního turnaje v Novém Jičíně. Po Frenštátu jsme se tentokráte postavili soupeři z Hranic, tedy mužstvu, které hraje s námi v MSFL.

Od samého úvodu zápasu se Hranice snažily být aktivní, my naopak vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali se na rychlé výpady na soupeřovu polovinu. A jeden takový brejk nám vyšel již v 6. minutě hry, kdy po pravé straně utekl Zogata, přízemní přihrávkou pak hledal ve vápně sbíhajícího Veličku a ten byl u míče o chlup dříve než brankář Spurný – 0:1. Hraničtí mohli srovnat o osm minut později, bombu Rolince naštěstí brankář Prepsl vyrazil na roh. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Po půlhodině hry si Hladík navedl míč od levé lajny směrem do středu hřiště a jeho střílený centr zapadl přesně k zadní tyči soupeřovy branky – 0:2.

Rozhodnuto mohlo být hned v úvodu druhého dějství, kdy Šafner poslal do úniku Veličku. Náš kanonýr tentokráte ještě neuspěl a pálil do dobře postaveného brankáře Tomečky. V 59. minutě jsme dovolili soupeři snížit, když se po centru zprava opřel do míče Stryk a s pomocí břevna upravoval na 1:2. Na inkasovaný gól jsme naštěstí stačili velice rychle zareagovat. V 62. minutě pálil Velička, míč se několikrát odrazil od noh či těl a s velkou rotací se s trochou štěstí zatočil přesně k zadní tyči – 1:3. Naše zasloužené vítězství pak ještě zpečetil Varadi, který těžil z Veličkovy přihrávky – 1:4.

„Určitě je to pro nás dobrý výsledek, jelikož jsme hráli s kvalitním soupeřem, který je navíc i náš protivník v soutěži. Výhra je dobrá i co se týče psychiky, jelikož jsme je porazili nejen dnes, ale také i v mistráku. Myslím si, že kluci na hřišti podali dobrý výkon. Ten úterní zápas byl takový ospalejší, dnes to už mělo větší grády. Teď máme týden, kdy nás čeká soustředění, takže naženeme fyzičku. Dvakrát se vyhrálo, ale my musíme pracovat dál,“ řekl s pokorou po utkání frýdlantský trenér Martin Šrámek. Toho potěšily výkony mladých hráčů, kteří se k nám zapojili do přípravy. „Do dnešního zápasu naskočili dva noví kluci, kteří podali perfektní výkon. Náš tým se tak ještě více zkvalitnil, věřím, že to nakopne i ostatní, jelikož se tu tím zvýšila konkurence,“ dodal Šrámek.

Našim fanouškům dlužíme ještě jména nově příchozích hráčů. Tak tedy do přípravy naskočili:
Matteo Burgo – 19 let, krajní obránce (FK Třinec, MFK Karviná, FK Frýdek-Místek)
David Zogata – 19 let, defenzivní záložník (1. FK Spartak Jablunkov, FK Třinec, FK Český Těšín)
Václav Dedek – 19 let, obránce (FC Ostrava-Jih, FC Vítkovice 1919, MFK Vítkovice, FC Baník Ostrava, Akademie FC Baník Ostrava, FC Zbrojovka Brno)

Branky: 59. Stryk – 6. a 62. Velička, 31. Hladík, 66. Varadi. Rozhodčí: Chýlek – Písečný, Grossmann. Diváci: 25.
Hranice (1. pol.): Spurný – Vavřík, M. Kuchař, Markovič, Vítek – Vymětalík – Berčík, D. Kuchař, Dittmer, Koláček – Hapal (12. Rolinc). (2. pol.): Tomečka – Berčík (65. Vítek), M. Kuchař, Kundrát, Beňa – Vymětalík – Stryk, D. Kuchař, Dittmer (65. Pečeňa), Marek – Rolinc. Trenér: Roman Matějka.
Frýdlant (1. pol.): Prepsl – Burgo, Literák, Švrček, Hajnoš – Juříček, Zogata – Hladík, Šafner, Velička – Fromelius. (2. pol.): Prepsl – Dedek, Staněk, Švrček, Svatonský – Kulhánek, Zogata (62. Papík) – Burgo (65. Juříček), Šafner (70. Milar), Varadi – Velička (70. Hladík). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.