Dorost je v hale čtvrtý nejlepší v celém kraji

O víkendu vyvrcholil v třinecké sportovní hale STaRS finálovým turnajem 10. ročník halového turnaje mladšího dorostu „O Pohár VV Moravskoslezského KFS U17“. Do závěrečného klání se probojovala šestice nejlepších, která se musela proklestit dvěmi okresními koly. Náš klub může nesmírně těšit, že mezi tuto šestici se dostali i frýdlantští mladší dorostenci pod vedením trenéra Ivo Somra. Ba co víc, kluci si zaslouží velkou pochvalu, jelikož 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí skončil na krásném 4. místě.

Cesta do závěrečného finále nebyla předem jistá, vždyť postupit mohly pouze dva nejlepší týmy z frýdecko-místeckého okresu. Vše začalo koncem listopadu, kdy se odehrálo první kolo tohoto dlouhodobého turnaje. Frýdlantští skončili druzí za vítězným spojeným celkem z Nebor a Smilovic. V druhé fázi se představily dle losu nejlepší celky z Frýdecko-Místecka a Novojičínska. I zde se klukům dařilo a z velmi těžké skupiny si nakonec znovu vybojovali postup. Ve finále už na sebe narazili ti vůbec nejúspěšnější. MěFS Ostrava reprezentoval celek TJ Velká Polom, OFS Karviná pak tým SK Horní Suchá, OFS Opava družstvo TJ Slavia Malé Hoštice a OFS Bruntál FK Krnov. Pouze OFS Frýdek-Místek měl ve finálové šestici dvojí zastoupení, díky TJ Nebory/TJ Smilovice a našemu družstvu dorostu.

„Když jsem se před finále díval na podzimní tabulky, zjistil jsem, že narazíme na trojici týmů, které jsou v popředí krajského přeboru mladšího dorostu. Moc nadějí jsme si tedy nedávali,“ pousmál se trenér 1. BFK Ivo Somr.

Do závěrečného finále kluci vstoupili těsnou porážkou s Velkou Polomí (1:2 – branka: Tomeček), poté přišla druhá porážka s Horní Suchou (3:5 – D. Somr, T. Stávek, Volek). Následná výhra na týmem Nebory/Smilovice (6:4 – D. Somr 5, Volek) tým nakopla, frýdlantští dorostenci vzápětí porazili i Malé Hoštice 3:2 (D. Somr 2, T. Stávek). Před posledním duelem s Krnovem bylo jasné, že kdyby kluci uspěli, budou nejspíš na bedně. „Ještě sedm minut před koncem jsme s Krnovem drželi vyrovnaný stav 2:2, pak nám ale soupeř odskočil,“ řekl trenér Somr. Nakonec nás Krnovští porazili 2:6, i tak ale frýdlantští dorostenci smutnit nemusí. Skončili totiž čtvrtí z celého Moravskoslezského kraje, a to je úspěch jako hrom!

„Celé finále jsme odehráli pouze s jedním hráčem na střídání. Celé se nám to totiž nešťastně sešlo. Už předem jsme měli domluvený přípravný zápas s Václavovicemi, netušili jsme, že se v hale můžeme dostat až tak daleko. Soupeři jsme to utkání rušit nechtěli, takže jsme se museli nějak rozdělit,“ osvětlil celou situaci Ivo Somr. „Každopádně kluky musím pochválit za nasazení a bojovnost. Nejen pro ně, ale samozřejmě i pro náš klub, je to velký úspěch,“ řekl po skončení finále kouč 1.BFK.

Třešničkou na pomyslném dortu pak bylo ještě vyhlášení Daniela Somra nejlepším hráčem finálového turnaje. Závěrečného klání se zúčastnili tito hráči: Šimeček – T. Stávek, Volek, Tomeček, D. Somr a F. Výmola.


DANIEL SOMR (Nejlepší hráč finálového turnaje – za všechny tři turnaje nastřílel Dan 38 branek!!)

.
VÝSLEDKY 1. KOLA (OKRESNÍ)

1. BFK: – Finstal Lučina/Horní Bludovice 16:3, – TJ Oldřichovice 7:3, – TJ Tošanovice 11:1, – TJ Nebory/TJ Smilovice 4:5.
Branky BFK: D. Somr 12, Šustai 9, Pěgřimek 4, Tomeček 3, Žáčik 3, T. Stávek 3, Faldyna 3, Svák 2.
Postup:
1. TJ Nebory/TJ Smilovice, 2. 1.BFK Frýdlant n. O., 3. TJ Tošanovice…

VÝSLEDKY 2. KOLA (FM vs. NJ)
1. BFK: – TJ Spálov 9:5 (branky: D. Somr 6, Šustai, Faldyna, Stávek), – Fotbal Studénka 5:2 (D. Somr 5), – TJ Petřvald na Moravě 3:4 (Stávek, D. Somr, Šustai), – TJ Nebory/TJ Smilovice 4:5 (D. Somr 2, Stávek, Šustai), – TJ Tošanovice 6:3 (D. Somr 3, Šustai, Stávek, Matusík).
Pořadí: 1. TJ Nebory/TJ Smilovice (postup), 2. 1.BFK Frýdlant n. O. (postup), 3. Fotbal Studénka, 4. TJ Petřvald n. Mor., 5. TJ Spálov, 6. TJ Tošanovice.

VÝSLEDKY FINÁLE
1. BFK: – Velká Polom (1:2), – Horní Suchá (3:5), – Nebory/Smilovice (6:4), – Malé Hoštice (3:2), – Krnov (2:6).
Branky BFK: D. Somr 9, T. Stávek 3, Volek 2, Tomeček a F. Výmola.

.

Naši partneři