Dorost v přípravě proti Frýdku-Místku

Dorostenecký tým si po skončení podzimní části soutěže zpestřil přípravu duelem proti frýdecko-místecké U16. Utkání se hrálo na umělé trávě ve frýdeckých Stovkách a z výhry 2:0 se nakonec radovali domácí.

„Po pauze, kterou kluci měli, jsme se opět vrhli do práce na jarní sezonu. Jsem rád, že jsme mohli sehrát přátelské utkání s frýdecko-místeckou U16, která svou soutěž vede (Valcíři hrají v krajském přeboru, pozn.red.), a navíc si do utkání stáhli čtyři kluky, kteří jsou posunutí do U17. Z toho pohledu nás čekala kvalita, za což jsem moc rád, protože jedině takové zápasy nás budou posouvat dále, a to jak herně, tak fyzicky,“ začal s hodnocením přípravného utkání trenér frýdlantského dorostu Jan Jílek.

„Samotné utkání jsme začali velice dobře a svou aktivitou jsme si vyprodukovali zajímavé šance a příležitosti. Kluci ale zjistili, že pokud nebudou v zakončení rychlejší a důraznější, bude problém. Herně jsem byl docela spokojený, samozřejmě máme na čem pracovat a tyhle zápasy nám úkažou, kde nás tlačí bota. Soupeř neměl moc vyložených šancí, jenže potom jsme chvíli nebyli koncentrováni a z rohu nakrátko, než jsme se rozkoukali, jsme dostali hloupou branku. Hlavy však kluci nesložili, naopak jsme přidali a snažili jsme se o vyrovnání. Bohužel soupeř ukázal kvalitu a z rychlého brejku nám přidal druhy gól,“ mrzelo Jílka.

I přes porážku byl kouč 1.BFK spokojený. „Za mě jsem spokojený, ale výsledek byl pro nás velice krutý, ještě když jsme nastřelili dvě tyčky. Bohužel, takový je fotbal, ale remízu jsme si dle mého názoru zasloužili. Jsem rád, že do zápasu jsme zapojili i dva šikovne kluky ze starších žáků ročníku 2009, kteří se vůbec neztratili. Samozřejmě mě mrzí i marodka, jelikož jsme nemohli být ve full sestavě. Třeba by to pak vypadalo jinak, ale suma sumárum, jsem spokojen, jak jsme se prezentovali a jsem rád, že kluci se chtějí posouvat. Určitě si to rozebereme a budeme se připravovat dále na jarní část sezony. V plánu je, že ještě do konce roku budeme chtít odehrát jedno utkání,“ nastínil Jan Jílek.

FK FRÝDEK-MÍSTEK U16 – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  2:0


Frýdlantští dorostenci v tanečních.

Naši partneři