Duel s Hranicemi rozhodl gól Varadiho

1.BFK FRÝDLANT n. O. – SK HRANICE  1:0 (0:0)

Po třech porážkách v řadě jsme v domácím střetnutí s Hranicemi chtěli konečně již bodovat. Sám o tom již před utkáním mluvil domácí trenér Martin Šrámek. „Každé vítězství je dobré a my jej dnes nutně potřebujeme, jelikož jsme teď měli dva dobře rozehrané zápasy, které nakonec k bodům nevedly,“ připomněl domácí kouč bodové nezdary s Hlučínem a na Vrchovině. „V těchto zápasech jsme vždy vedli, ale bohužel jsme to pak nedokázali dotáhnout do vítězného konce. I proto bylo důležité proti Hranicím zabrat,“ dodal Šrámek.

Samotné utkání nabídlo spíše bojovnou podívanou, kdy si oba celky příliš gólových situací nepřipravilo. „Já měl osobně ze zápasu obavy, jelikož tady celý týden pršelo. Nevěděli jsme, zda bude hřiště vůbec způsobilé. Naštěstí se udělalo dobře a terén byl v rámci možnosti slušný. Přesto to byla spíš válka, když to tak řeknu. Hřiště se trhalo, takže se kombinovat moc nedalo. Ani my, ani soupeř, se do nějakých kombinačních šou nepouštěli. Myslím si, že jsme v první půli tlačili, měli jsme tam sedm rohů a čtyři standardky. Hraničtí ale byli vzadu dost důrazní, nemohli jsme se k ničemu dostat,“ řekl trenér 1. BFK.

První půle tak divákům gól nepřinesla. „O poločase jsem kluky pořád nabádal, že tu branku prostě dáme, i kdyby to mělo přijít v devadesáté minutě. Že to bude zápas o jedné brance, žádná přestřelka,“ podotkl Šrámek. V 66. minutě zahrozili hosté únikem Paka po levé straně hřiště, naštěstí hlavička Hapala nebyla dost důrazná. V 74. minutě se u hlavní tribuny uvolnil Velička přes Markoviče, Hladík míč pouze tečoval a zcela nekrytý Varadi propálil hostujícího brankáře Tomečku – 1:0. „Adam na to měl sice hodně času, ale ten centr ze strany skákal, takže to nebyla jednoduchá situace. Vary je však natolik zkušený, že zachoval chladnou hlavu a uklidil to,“ chválil zkušeného forvarda Šrámek.

Nutno zdůraznit, že velký podíl na této brance má Bohdan Velička, který celou tu situaci připravil. „Určitě, to byla jeho výborná práce. Dobře se uvolnil, druhý útočník to protečoval a díky tomu ta jejich obrana zůstala tvrdá. Vary už to jen na zadní tyči zakončil. Tam rozhodly jeho zkušenosti, jelikož někteří kluci by na tom terénu šli do toho určitě bezhlavě. On si nechal míč dvakrát skočit a pak to parádně uklidil pod břevno, i když ten gólman mu do té střely skákal. Tam nám hrozně moc pomohla ta jeho zkušenost,“ pokyvoval hlavou domácí stratég.

V poslední čtvrthodině jsme si hubený náskok v poklidu hlídali, trochu vzruchu přinesla až čtvrtá minuta nastavení, když se po rohovém kopu odrazil míč k hranickému kapitánovi Kundrátovi, ale brankář Prepsl si „nulu“ na svém kontě už vzít nenechal. „Ty závěry, to je už vabank. Oni šli do posledního rohu i s brankářem, takže najednou stálo před brankou dvaadvacet lidí. Šlo jen o to, jestli to nějak protlačí. Oni ten souboj vyhráli, pak se to odrazilo k jejich hráči, ale Keksa před tyč doslova ucpal. Ten poslední okamžik není lehké vždy ustát, nám se to ale dnes podařilo. Za kluky jsem moc rád, jelikož to nemáme jednoduché. Každá ta porážka zanechá na každém nějakou tu stopu. My ale šli do soutěže s tím, že to nebude nic jednoduché. Dobře jsme se tak namotivovali před příštím týdnem, kdy nás čeká derby ve Frýdku-Místku,“ okomentoval závěr střetnutí trenér Šrámek.

„Z naší strany to nebyl dobrý výkon – počínaje mnou až po posledního hráče. Zklamali jsme, nepředvedli to, co jsme chtěli,“ začal s hodnocením zápasu hostující trenér Roman Matějka. „Herně jsme byli bázliví, měli málo pohybu a všechno bylo pomalé,“ pokračoval. „Nevěřím, že kdybychom vedli, dokázal by si s tím soupeř poradit. Domácí ale dobře bránili, rozhodčí pouštěl tvrdší hru, což nám moc nevonělo. Byla tam spousta soubojů, což spíš svědčilo Frýdlantu. Ale znova říkám, hlavním problémem bylo málo pohybu a naše pomalá kombinace, soupeř stíhal zavírat prostory,“ analyzoval kouč, který vyloučil, že by hosté z Hranic soupeř nějak podcenili. „Kluky jsme upozorňovali, že je nesmí podcenit. Vždyť hráli vyrovnaný zápas s Hlučínem i třeba béčkem Zlína. Jsou houževnatí, dobře pracovali, dřeli a prostě chtěli vyhrát. Šance byly před zápasem padesát na padesát,“ myslí si Roman Matějka. „Kvalita je na naší straně, ale nedokázali jsme ji využít v náš prospěch,“ doplnil ještě.

Jak už tedy frýdlantský trenér naznačil, v příštím kole nás čeká utkání ve Frýdku-Místku. „Na to utkání se všichni určitě těšíme. Myslím, že v naší kabině nesedí moc hráčů, co byl za Lipinu v minulosti nehrálo. Máme na to určitě pěkné vzpomínky, mnoho kluků tam vyrostlo. Vždyť i já tam strávil nějakých čtrnáct let a Petr Literák snad šedesát (smích). Všichni se tam těšíme a věříme, že nás tam naši fanoušci poženou, jako tomu bylo v Bílovci. Takže všechny vyzývám, přijeďte za námi do Stovek všichni v červeném, ať tam tu tribunu v téhle barvě zaplavíme,“ burcuje před derby Martin Šrámek.

Takže v sobotu 8. října ve frýdeckých Stovkách, kde utkání s FK Frýdek-Místek začíná ve 14.30 hodin.

Branka: 74. Varadi. Rozhodčí: Dudek – Kostelník, Bebenek. ŽK: Šafner – Hapal. Diváci: 325.
Frýdlant: Prepsl – Svatonský, Literák, Švrček, Hajnoš (93. Fromelius) – Šafner (79. Kulhánek) – Juříček, Škorik – Hladík (90. Indra), Varadi (79. Kučera), Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Hranice: Tomečka – Vavřík (68. Koláček), Kundrát, Markovič, Bezděk (77. Beňa) – Kuchař, Rolinc, Vymětalík, Dittmer (86. Pančochář), Pak (77. Cagaš) – Hapal. Trenér: Roman Matějka.
.
FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

 

Naši partneři