Zpět na Euro 2016

O šampionátu


Česká republika se ve dnech 2. 6. – 5. 6. 2016 zúčastní fotbalového Mistrovství Evropy neprofesionálních týmů „Bergdorf EM-2016“. Českou republiku zde bude reprezentovat 1. BESKYDSKÝ FOTBALOVÝ KLUB z Frýdlantu nad Ostravicí jako jediný zástupce všech 4.200  našich klubů. 1. BFK Frýdlant n. O. obhajuje titul vicemistra Evropy z roku 2012. Podmínkou české účasti byla úspěšná kvalifikace našeho reprezentačního týmu na EURO 2016 ve Francii, které začíná o týden později. Šampionát neprofesionálních týmů svým významem a rozsahem zdaleka překračuje hranice našeho regionu a má pověst světově uznávaného turnaje. V Evropě pak půjde o největší akci, která je určena pouze pro neprofesionální kluby. Šampionát bude mít silné mediální zastoupení v celé Evropě, bude místem setkání předsedů národních fotbalových svazů, velvyslanců jednotlivých zemí, představitelů samospráv, zástupců cestovního ruchu, sponzorů a dalších významných osobností nejen ze sportovního prostředí.

FAKTA O ŠAMPIONÁTU:

Termín a místo konání: 2. 6. – 5. 6. 2016 v alpském středisku Morzine-Avoriaz (Francie), 1500 m. n. m.

Rozpočet: 300.000 EUR 

Účastníci: Francie, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Belgie, Anglie, Česká republika, Švédsko, Ukrajina, Rusko, Španělsko, Německo

Organizace: Francouzský fotbalový svaz pod záštitou UEFA a FIFA

Osobnosti šampionátu: předsedové fotbalových svazů zúčastněných států, sportovní legendy, velvyslanci jednotlivých zemí, zástupci samospráv – starostové a hejtmani, sponzoři, představitelé cestovního ruchu aj.

Mediální dosah minulého šampionátu a prezentace našeho klubu: Česká média – MF DNES, SPORT, PRÁVO a DENÍK (celkem 17 článků a 45 fotek), Česká televize (celkem 11 minut vysílacího času včetně přímého přenosu ze studia), televize POLAR (celkem 3 minuty reportáží), internetové portály (např.: FAČR, fotbal.cz), dále rakouská veřejnoprávní televize ORF (přímý přenos ME), německá ARD/ZDF, Francé Television, Swisse TV, agentura Reuters, deník Speigel, Frankfurter Allgemeine, Kurier aj. Také pro následující EURO se předpokládá velký mediální zájem.


V rámci turnaje bude vydáno 10.000 bulletinů s informacemi o všech účastnících turnaje, informacemi o městě i kraji. Předpokládá se 460.000 Google vyhledávání s dotazem a odkazem na internetové stránky jednotlivých klubů a měst. 

Oficiální internetové stránky EURA: www.morzine2016.com a  www.bergdorfem.com

Odhadovaná hodnota mediální prezentace: 7 – 9 milionů švýcarských franků

Návštěvnost: Finále 1. BFK Frýdlant (CZE) – FC Pelequeros (ESP) v roce 2012 navštívilo 3.000 diváků. Očekává se opět příjezd tisíců fanoušků z  celé Evropy.

1. BFK Frýdlant bude hrát v oficiálních dresech české fotbalové reprezentace a bude tak reprezentovat Českou republiku na mezinárodní scéně.

Oficiální znělka ME:

 

Promo turnaje:

Unikátní projekt – dějiště šampionátu 1.500 m.n.m.

Hřiště vyrostlo speciálně pro Mistrovství Evropy v nadmořské výšce 1.500 metrů. Hráči i fanoušci se na stadion budou dopravovat kabinovou lanovku a v zajetí horských štítů Alp se uskuteční EURO se vším, co k tak významnému turnaji patří včetně slavnostního ceremoniálu, doprovodných koncertů, zápasu hvězd a soutěží pro fanoušky.

Co o Mistrovství Evropy neprofesionálních týmů řekli:

OsobnostŠampionát se poprvé konal v roce 2008 ve Švýcarsku. Nadcházející ME se bude odehrávat v Morzine-Avoriaz ve francouzských Alpách a fanoušci se mohou těšit na ideální předkrm před EUREM 2016Michel Platini – prezident UEFA, fotbalová legenda

OsobnostJsem velmi rád, že Švýcarsko bude reprezentovat na nadcházejícím šampionátu neprofesionálních týmů 2016 v Morzine-Avoriaz náš tým FC Gspon.

Ottmar Hitzfeld – trenér švýcarského národního fotbalového týmu

OsobnostRakouský fotbalový svaz uspořádat ME 2012 v rakouském Kleinarlu, který se šampionátu zhostil skvěle. Nyní se zraky fotbalové veřejnosti budou upírat do  Francie. Všichni se už moc těšíme.

Leo Windtner – prezident rakouského fotbalového svazu

OsobnostKdyž se mistrovství Evropy konalo poprvé ve Švýcarsku v Gsponu 2000 m. n. m., bylo to pro mne něco zvláštního a nezapomenutelného.

Pirmin Zurbriggen – legenda sjezdového lyžování

Významní hosté letošního šampionátu:


Gianni Infantino (Itálie)
prezident FIFA
Jean Marie Pfaff (Belgie)
nejlepší brankář světa roku 1987, 3 x mistr Německa s Bayernem Mnichov, 64 reprezentačních startů
Aimé Jacquet (Francie)
trenér mistrů světa z roku 1998

a mnoho dalších!

Ukázka mediální prezentace z ME 2012, které se konalo v rakouském Kleinarlu

MédiaMédiaMédiaMédiaMédiaMédiaMédiaMédia

 

Naši partneři