Gól v nastaveném čase nás stále drží nad metou záchrany

K domácí derniéře letošní sezony k nám dorazil velice silný celek, a to mladíci z ostravského Baníku. Ti už od úvodních minut ukázali, že to s nimi nebudeme mít vůbec lehké. V 9. minutě pálil nejprve do tyče Zálešák, k odraženému míči se na malém vápně dostal M. Jaroň, který nadvakrát přeci jen procedil míč do naší branky – 0:1. O sedm minut později mohlo být srovnáno. To se po levé straně prodral do šestnáctky soupeře Svatonský, po jeho přihrávce pálil Velička, míč však skončil v náruči brankáře Hrubého. Ten ihned založil rychlý protiútok, kdy po pravé straně zatáhl míč Chukwudi. Balón se následně přes Drozda dostal na levou stranu k zcela volnému Provazníkovi, a ten levačkou nedal Polachovi šanci – 0:2.

Pro náš tým to byla v té chvíli docela sprcha. Zvlášť, když Baník nadále ve svých kontrech pokračoval. Ve 36. minutě mířil Stoklásek hlavou těsně vedle naší brány. O tři minuty později zase zkazil Chukwudimu gólovou radost praporek asistenta rozhodčího, který mu odmával ofsajd.

Do druhé poloviny utkání se jakoby na hřišti role vyměnily. Ostravané viditelně ze svého výkonu slevili a byli to naopak domácí borci, kteří se drali za vyrovnáním. V 50. minutě zakončoval po Varadiho centru střelou z voleje Svatonský, gólman Hrubý jeho střelu fantastickým zákrokem stačil ještě vyrazit na tyčku, dorážka kapitána Škorika byla však již gólová – 1:2. Blízko vyrovnání jsme pak byli v 77. minutě, kdy se do úniku dral Velička, jeho pokus o lob ostravský brankář stačil vyškrábnout. Na druhé straně zase hosté nastřelili na brankové čáře dobře stojícího Dedka. Čas pak nadále neúprosně utíkal a vše spělo k naší těsné porážce. V nastaveném čase ovšem přišla odměna. Škorik parádní uličkou vybídl do úniku Veličku a ten střelou na vzdálenější tyč rozjásal dobrou pětistovku domácích příznivců – 2:2.

Bod získaný nad čtvrtým týmem průběžné tabulky je opravdu velmi cenný. Dvě kola před koncem soutěže tak nadále držíme příčku, která by nám přinesla kýženou záchranu třetí nejvyšší soutěže. Cesta k definitivě ale bude ještě hodně trnitá, čekají nás totiž dva zápasy na hřištích našich soupeřů. Vzhledem k tomu, že svaz s největší pravděpodobností nařídí u týmů, které jsou sestupem ohrožené, jednotný zápasový den i čas, budeme fanoušky o termínu utkání se Slováckem B a Hodonínem ještě informovat.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – FC BANÍK OSTRAVA B  2:2 (0:2)
Branky: 50. Škorik, 90+2. Velička – 9. M. Jaroň, 17. Provazník. Rozhodčí: Ogrodník – Poláček, Mankovecký. ŽK: Staněk, Velička – Provazník, Říha. Diváci: 470.
Frýdlant: Polach – Juříček, Marek, Staněk, Hajnoš (37. Dedek) – Varadi, Škorik (93. Šafner), Švrček, Svatonský (81. Milar) – Velička, Kedroň. Trenéři: Radim Wozniak a Jiří Krejčí.
Baník B: Hrubý – Zálešák, Měkota, Stoklásek, Halda (51. Látal) – Chukwudi, Drozd (58. Elekana), Říha, Holaň, M. Jaroň – Provazník (80. Gotsiridse). Trenér: Milan Chalupa.