Hlučín žádné drama nepřipustil

Spanilá jízda Hlučína má pokračování. Náš sobotní soupeř neprohrál již šest utkání v řadě a po zaváhání Kroměříže se ještě více přiblížil svému vytouženému cíli, čímž je postup do druhé nejvyšší soutěže.

V sobotním odpoledni jsme narazili na velice silného soupeře, který dokonale trestal naše chybičky v defenzívě. O první vzruch se domácí postarali v 9. minutě, kdy se z pravé strany dostal do zakončení Wala. Jeho střelecký pokus jsme mu stačili ještě srazit na rohový kop. O dvě minuty později již byl hlučínský záložník úspěšný. Ránu domácího Moučky vyrazil Prepsl do strany, kde číhal zcela volný Wala a ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu – 1:0. V dalším průběhu prvního dějství měl favorit více míč na svých kopačkách, do nějakých tutovek jsme jej ale nepouštěli. Až pět minut před přestávkou dostala napadající dvojice Kolasko s Prausem pod tlak Literáka, míč se odrazil k Prausovi, který jej následně ideálně předložil přesně zakončujícímu Ptáčkovi – 2:0. Ve 42. minutě mohlo být ještě hůře, když po rychlé akci zakončoval Praus, gólman Prepsl si ale s jeho ranou do středu brány poradil.

„Nehráli jsme vůbec dobře, a ty dva góly byly pouze vyústěním jejich tlaku,“ štvalo frýdlantského trenéra Martina Šrámka. „Vůbec jsme nezachytávali náběhy za obranu, takže Hlučín měl šancí dost. Některé nedal, jiné jsme jim zblokovali. U první branky kluci pouze pozorují střelu a vůbec se nesoustředí na dorážku. Ale upřímně řečeno, dnes jsme moc šancí ani neměli. Krom pár standardek jsme se vlastně nedostali do zakončení. Když už pak vedli domácí dva nula, bylo to pro ně pohodlné,“ připustil kouč 1. BFK.

Do druhé půle se trenér Šrámek snažil s výsledkem ještě něco udělat, když na hřiště poslal Dedka s Hladíkem. Veškeré naděje nám ale odvála 65. minuta. To Hlučín znovu podnikl rychlý výpad na naši polovinu hřiště, Wala z pravé strany odcentroval a pro hlavičkujícího Tomšů nebyl problém přesně zakončit – 3:0. O sedm minut později šli domácí do čtyřbrankového náskoku. Moučka z otočky vysunul Kovalu a ten takovým obloučkem nedal Prepslovi šanci – 4:0. V 74. minutě jsme se přeci jen dočkali i my. Marek ve středu pole obral o míč Mládka, k balónu se dostal Šafner, který jej ihned posunul na pravou stranu k Hladíkovi a po jeho střílené přihrávce skóroval poosmé v této sezoně Bohdan Velička – 4:1.

Na duel s favorizovaným Hlučínem je třeba co nejrychleji zapomenout a nyní se musíme soustředit na dva domácí duely. Ten první nás čeká již v úterý 18. dubna, kdy od 16.30 hodin přivítáme na třetí pokus tým Rosic (první dva duely byly totiž vždy kvůli nepříznivému počasí odloženy, pozn. red.). V sobotu 22. dubna k nám pak dorazí mužstvo Nového Města na Moravě. Tento zápas bude mít výkop v 16.00 hodin.

„Čekají nás teď dva domácí zápasy, ale my se musíme soustředit na každý zápas. Pokud ale neukážeme lepší kvalitu směrem dopředu, tak to budeme mít těžké. Tak, jak jsme hráli doma se Zlínem, kdy nám toho soupeř moc nedovolil, tak to bylo v Hlučíně hodně podobné,“ zdůraznil Šrámek, který následně upozornil na fakt, že chce, aby jeho svěřenci šli do každého střetnutí naprosto uvolněni, že na ně nikdo žádný tlak nevyvíjí. „Vůbec nevidím důvod, proč se hráči dostávají pod stres. Děláme doslova triviální chyby, když někdy až neuvěřitelně ztrácíme míče. Je škoda, jak se někteří kluci bojí ten míč podržet. Místo toho volí rychlé se zbavení míče a pak nás ty ztráty bohužel bolí,“ uzavřel hodnocení frýdlantský trenér.

FC HLUČÍN – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  4:1 (2:0)
Branky: 11. Wala, 40. J. Ptáček, 65. Tomšů, 73. Kovala – 74. Velička. Rozhodčí: Ehrenberger – Macrineanu, Dudek. ŽK: Praus – Varadi. Diváci: 295.
Hlučín: Kolenko – Tomšů (69. Kocur), Plesník, Holzer, Kolaska – Kovala, Praus (62. T. Buchvaldek) – Moučka, Do. Smékal (46. Mládek), Wala – J. Ptáček (62. Šindler). Trenér: Filip Smékal.
Frýdlant: Prepsl – Literák, Staněk (61. Marek), Švrček, Hajnoš – Svatonský (46. Dedek), Juříček, Šafner (78. Kulhánek), Milar (46. Hladík) – Velička – Varadi (61. Kedroň). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.