Hykel: Za ten rok jsme všichni udělali kus velké práce

V posledním utkání sezony remizovali dorostenci 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí se soupeřem z Dobré 5:5. Na této remíze se dvěma góly podílel Filip Hykel, kterého jsme krátce po závěrečném hvizdu vyzpovídali.

Filipe, sezona je za námi a vy jste ji zakončili na krásném prvním místě, když druhé Staré Město na vás ztratilo deset bodů. Jak z tohoto pohledu vůbec hodnotíš tuto sezonu?

Musím říct, že sezona byla určitě z naší strany dobrá. Udělali jsme kus velké práce. Naše výkony šly postupně nahoru, takže jsem spokojen nejen za sebe, ale také i za kluky, že se nám podařilo, co se podařilo.

Co se podle tebe nejvíce změnilo po příchodu trenéra Jílka k týmu?

No, na to až tak odpovědět nemůžu, jelikož já jsem přišel k mužstvu až na začátku sezony. Co jsem se ale s kluky bavil, tak se to zvedlo strašně. Přišel k nám kvalitní trenér, také se podařilo ten tým vhodně a kvalitně doplnit.

Když si tu sezonu jen tak letmo prolítneš, který ten zápas byl pro vás vůbec nejtěžší?

Určitě to byl náš první vzájemný zápas s Těrlickem, který jsme remizovali doma 2:2. Byl to zápas hraný nahoru dolů, vůbec nic lehkého.

Vy jste jistotu postupu měli už pár kol před koncem sezony. Jak těžké bylo pro vás udržet si tu koncentraci do zbývajících utkání, které vás následně ještě čekaly?

Pořád jsme se snažili, i trenér nás stále nabádal, ať v ničem nepolevujeme. A za to mu chceme všichni poděkovat.

Co k samotnému střetnutí s Dobrou? Zápas pro diváky určitě atraktivní, méně tak už pro trenéra a vás hráče samotné…

Už to s námi nevypadalo dobře, ale podařilo se nám utkání z nepříznivého stavu 1:4 vyrovnat. Byl to super zápas, ale hlavní bylo, že jsme se dokázali v hlavách přepnout a ještě se do toho utkání vrátit.

Ty sám ses na tomto výsledku podílel dvěma góly. Co k nim?

Nevím… jsem za ně ale moc rád (úsměv).

Dobrá, nebudu tě tedy už více trápit. Zeptám se ještě na jednu otázku… Jak velké budou oslavy?

Určitě to bude velké. Nejprve si zajdeme do sprchy a pak to spustíme…

Naši partneři