Jakubčovická přípravka vítězem Memoriálu Tomáše Bražiny

V sobotu 9. září se na travnatém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí uskutečnil 6. ročník mezinárodního turnaje pro kategorii starších přípravek – Memoriál Tomáše Bražiny. Letošního ročníku se zúčastnilo deset přihlášených týmů, které pořadatelé rozdělili do dvou pětičlenných skupin.

V základních skupinách se družstva utkala systémem každý s každým. Ve skupině A kralovali mladí fotbalisté Starého Města, kteří nastřádali 10 bodů. Za nimi skončila na druhém místě Baška se 7 b, třetí byla slovenská Turzovka s 6 b. Stejný počet bodů, ale horší vzájemnou bilanci, měli na čtvrté pozici benjamínci domácího Frýdlantu n. O. A. Na poslední příčce se pak ve skupině umístili kluci z Metylovic.

Skupinu B pak jasně ovládly Jakubčovice, které ani jednou nezaváhaly. Druhá pozice patřila s 9 body Frýdku-Místku, na třetím místě se umístila Bystřice se ziskem šesti bodů. Jako poslední pak pronikly do vyřazovacích bojů ještě Raškovice, ty získaly celkově 3 body. Bez bodu pak zůstal na páté pozici domácí Frýdlant B.

Umístění v základních skupinách pak určilo složení čtvrtfinálových dvojic (Staré Město – Raškovice, Frýdek-Místek – Turzovka, Baška – Bystřice a Jakubčovice – Frýdlant A). Z postupu do semifinále se následně radovala čtveřice Staré Město, Turzovka, Bystřice a Jakubčovice. V závěrečném finále se o zlaté medaile s pohárem pro vítěze prala družstva Turzovky a Jakubčovic. Z této dvojice nám vzešel v pořadí již šestý vítěz Memoriálu Tomáše Bražiny, kterým se po výhře 4:1 stali mladí fotbalisté TJ Tatranu Jakubčovice.

Pořadatelé následně kromě nejlepších celků vyhlásili také i nejlepší jednotlivce. Nejlepší střelkyní turnaje se stala Sofie Pavelková z vítězných Jakubčovic, nejlepšího hráče měla v sestavě Bystřice a stal se jím Erik Wicherek. Naopak nejlepším brankářem byl vyhlášen Dávid Baláž z Turzovky. Ceny nejlepším předával předseda spolku Zdeněk Jež společně s místostarostou města Frýdlant nad Ostravicí Mgr. Davidem Pavliskou.

Hodnocení trenérů:

„Netreba priveľmi rozsiahly komentár. Chlapci odohrali fantastický turnaj a každý jeden má moju pochvalu za to, ako reprezentoval seba, no hlavne náš klub a mesto Turzovka v zahraničí. Od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali, čoho výsledkom bola štvrťfinálová výhra nad okresným mestom Frýdek-Místek a v semifinále jeho časťou Staré Město, ktoré nás v skupine porazilo. Vo finále nám už troška došli sily, no chlapci si vybojovali silným kolektívnym výkonom krásne druhé miesto. Pre mňa sú však vítazi naši chalani. Ďakujem taktiež každému rodičovi, či starému rodičovi, za podporu počas celého turnaja a odvoz našich borcov,“ řekl tréner Turzovky Roland Šmahajčík.


CELKOVÉ POŘADÍ

1. TJ Tatran Jakubčovice
2. FK Tatran Turzovka
3. TJ Bystřice
4. První SC Staré Město
5. FK Frýdek-Místek
6. TJ Pražmo-Raškovice
7. 1.BFK Frýdlant n. O. A
8. TJ Sokol Baška
9. 1.BFK Frýdlant n. O. B
10. SK Metylovice

.

FOTOGALERIE Z TURNAJE

Naši partneři