V generálce jsme se postavili karvinskému B týmu

MFK KARVINÁ B – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  2:1 (1:1)

Zima nám sice ještě neuběhla, přesto máme za sebou poslední přípravný zápas a od příštího týdne nám začne odvetná část Moravskoslezské fotbalové ligy. Generálku na jaro jsme odehráli v Karviné, kde jsme se postavili tamnímu B týmu.

V domácími mladíky jsme krátce před poločasovou přestávkou šli do vedení. Na Varadiho centr si naběhl Velička, který nedal brankáři Mrózkovi šanci – 0:1. Z vedení jsme se bohužel radovali pouhé dvě minuty. To se povedlo srovnat domácímu Molitoriszovi – 1:1. Rozhodnutí pak padlo dvacet minut před koncem střetnutí, kdy po rychlé akci karvinského celku zakončoval přesně Jurga – 2:1.

„Trošku nám tady foukal vítr, což hráčům hru kapánek ztížilo, ale musím říct, že to byl kvalitní zápas proti mladým a běhavým hráčům soupeře. Hrálo se na větším hřišti, byla to pro nás ideální příprava před začátkem soutěže. I když šlo o generálku, dali jsme v zápase příležitost všem klukům,“ řekl po utkání frýdlantstký trenér Martin Šrámek.

„Tahle výhra nás opravdu těší! Frýdlant je třetiligový kvalitní tým se zkušenými hráči a takové vítězství může našim klukům pomoct. Hosté přijeli v plné sestavě, byla to pro ně generálka na MSFL. Za klíčový okamžik považuji okamžitou reakci v podobě vyrovnání Molitorisze na 1:1 po brejku po prvním inkasovaném gólu ještě před pauzou. Kluky chválím za nasazení a bojovnost i některé herní věci. Dvacet minut před koncem jsme duel otočili a vstřelili krásný vítězný gól do šibenice. Zasloužili jsme si vyhrát, ve druhé půli jsme nedotáhli dva tři brejky, soupeř gólovku po pauze neměl,“ hodnotil utkání karvinský trenér Marek Bielan.

Vstup do jarní části sezony MSFL zahájíme už příští sobotu 4. března, kdy od 17.00 hodin hrajeme na Městském stadionu v Ostravě (umělá tráva) s týmem MFK Vítkovice.

Branky: 42. Molitorisz, 70. Jurga – 40. Velička.
Karviná B: Mrózek – Fukala, Trček, Jurčák, Marych – Marciňa, Kokovas – Molitorisz, Goj, Clement – Brzóska. Střídali: Foltýn, Šimurda, Opanasenko, Jurga. Trenér: Marek Bielan.
Frýdlant: Prepsl (46. Polach) – Literák (75. Svatonský), Staněk, Švrček, Hajnoš (60. Hladík) – Varadi (75. Papik), Juříček (75. Kulhánek), Škorik, Milar (65. Dedek) – Šafner (60. Kedroň) – Velička (75. Fromelius). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (fb MFK Karviná)

Naši partneři