Na úvod jara porážíme Vítkovice rozdílem pěti branek

Stejně jako tomu bylo v létě, tak i na úvod jarní části sezony jsme narazili na nováčka z Vítkovic. Vzhledem k vývoji soutěže se dal očekávat tuhý boj o každičký metr hřiště. Lépe do utkání vstoupili naši fotbalisté. Už ve 4. minutě se v nadějné pozici ocitl po centru z pravé strany Šafner, skóre zápasu se ještě neměnilo. Stejně, jako tomu bylo po další příležitosti mladého Milara. Domácí o sobě poprvé výrazně dali vědět až v závěru prvního poločasu. Nejprve nás po Žákově střele podržel brankář Prepsl, který ránu pod břevno vyrážel na roh. Z něj pak domácí mířili hlavou nad. To Frýdlantští naopak v nastaveném čase ukázali, jak se má taková standardka proměňovat. Na Hajnošův centr si naběhl Literák, který prudkou hlavičkou nedal Košickému v domácí brance šanci – 0:1.

Na Městském stadionu ve Vítkovicích nám vyšel i úvod druhého dějství. Ve 49. minutě přihrál Velička míč na volného Šafnera a ten stačil ještě před domácím gólmanem špičkou kopačky prostrčit balón do sítě – 0:2. Ostravští museli hru otevřít, čímž se nám otevírala okénka za jejich obranou. Po hodině hry zahrával z levé strany standardní situaci Velička, jeho centrovaný míč prodloužil Švrček a Varadi upravoval již na tříbrankový rozdíl – 0:3. To však nebylo z naší strany ještě vše!

Devět minut před koncem zápasu se po Hladíkově přihrávce dostal za vítkovickou obranu Velička a i když si gólman Košický na míč šáhl, ten přesto skončil v brance – 0:4. V 83. minutě těžil z úniku střídajícího Kedroně zcela volný Hladík, který tak upravoval na konečných 0:5.

„Čekal jsem těžký zápas do poslední vteřiny, dokonce jsem věřil i ve výhru, rozhodla naštěstí naše produktivita,“ začal s hodnocením úvodního zápasu jara kouč Martin Šrámek. „Dodrželi jsme plán a myslím si, že kromě jedné hlavičky z rohu, jsme Vítkovice k nějakým šancím a střelám nepustili,“ dodal. A překvapilo našeho trenéra vůbec něco? „Mě už toho moc překvapit ani nemůže. Vím, co náš tým musí všechno vytrpět, aby mohl třetí ligu za Frýdlant vůbec hrát. Vím také, jaké mají kluci srdce. Jsou v soutěži prostě soupeři, se kterými se rovnat můžeme, ale jsou tam také týmy, které jsou dál, než my,“ připustil Šrámek. A co naopak frýdlantského trenéra dnes potěšilo? „Tak byl to důležitý zápas a my jsme rádi, že jsme jej zvládli. Potěšilo nás i to, že se o těch pět branek podělilo hned pět našich hráčů. Velmi dobrý výkon podal Bohdan Velička. Co více si tedy od prvního zápasu přát,“ usmíval se po utkání hostující trenér.

Vysoké vítězství frýdlantským fotbalistům jistě pomůže. „Já si myslím, že psychicky výhry určitě pomáhají, my však nehrajeme pod žádným tlakem, a to je naše obrovská výhoda,“ zdůrazňuje Šrámek. „Od nás se nic nečeká, když to tak řeknu. Víme, v jakých podmínkách se tu pokoušíme bojovat za Frýdlant, kluci se tu z vlastních peněz skládají, aby mohli jet vůbec před sezonou na soustředění a tam mohli být pospolu. Za tohle vše byli dnes odměněni,“ pokyvuje hlavou Šrámek, který děkuje frýdlantským fanouškům za podporu. „Pár jsem jich tu viděl. Bohužel se hrálo na umělé trávě, kde je atletický ovál, takže ten kontakt s diváky tu moc nebyl. Bylo tu ale plno fandů z Vítkovic, kteří ještě před zápasem dělali nějaký vyrvajz s bubny a děkovali, že Vítkovice konečně zase hrají doma. Našim výkonem jsme je ale umlčeli, ve druhé půli už je slyšet ani nebylo,“ uzavřel hodnocení frýdlantský stratég.

K dalšímu třetiligovému utkání máme nastoupit v sobotu 11. března na domácím hřišti, kdy k nám mají dorazit fotbalisté Slovanu Rosice. Zda se zápas bude od 14.30 hodin hrát, to ukáží nejbližší dny (pozn.: v neděli ve Frýdlantu znovu začalo sněžit – FOTO ZDE).

MFK VÍTKOVICE – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  0:5 (0:1)
Branky:
45+1 Literák, 49. Šafner, 61. Varadi, 81. Velička, 83. Hladík. Rozhodčí: Lukašík – Mankovecký, Macrineanu. ŽK: Chylek, Richtár, Krela – Hajnoš, Prepsl. Diváci: 120.
Vítkovice: Košický – Burgo, Bystřičan, Chylek, Raška – Richtár, Vadnov, Vrbka (76. Repa), Žák (67. Krela) – Zogata – Zouhar (58. Raab). Trenér: Peter Drozd.
Frýdlant n. O.: Prepsl – Literák, Staněk, Švrček, Hajnoš (86. Svatonský) – Juříček (86. Kulhánek), Škorik (79. Dedek) – Varadi (79. Hladík), Šafner, Milar (71. Kedroň) – Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Naši partneři