Podzim je za námi, z Třince se vracíme s bodem

Do Třince jsme odjížděli s cílem navázat na naše poslední utkání, kdy jsme v domácím prostředí porazili vedoucí celek soutěže. I proto trenér Šrámek do základní sestavy nezasahoval, takže na třinecký trávník vyběhla totožná jedenáctka, jako do duelu s béčkem Baníku.

Frýdlant byl v úvodu aktivnější, v 7. minutě provětral Adamuškovy rukavice nepříjemnou střelou z dálky Hajnoš. Pak ale přišly nepříjemnosti, kdy jsme museli kvůli zranění stáhnout ze hry dva obránce (Pejšu s Varadim). Domácí postupně začali přebírat otěže zápasu a několikrát nám dokázali zatopit. V 15. minutě prolétl centr Machuly až k zadní tyči, kde naštěstí nedokázal trefit ideálně míč Barkov. O dvě minuty později jsme si vypracovali asi největší příležitost utkání, kdy míč propadl až ke Svatonskému a ten svou šanci bohužel prováhal. Po půlhodině hry dostal Teplý ideálně míč do brejkové situace, v běžeckém souboji ale na domácího Maksiće nestačil. Třinecký zadák však vyrobil neskutečnou hrubku, kdy se již s balónem, který měl pod kontrolou, vytočil zpátky k brance, čímž o míč přišel a jelikož Teplý mohl postupovat sám na brankáře Adamušku, musel srbský zadák zatáhnout za záchrannou brzdu. Byla z toho červená, za což rodák z Nového Sadu dostal od trenéra Pulpita pořádnou čočku. „Tohle byla neuvěřitelná nedisciplinovanost Maksiće. Tohle je podruhé, kdy nás jeden ze stoperů dostane do úzkých. Minule to byl Straňák a teď Maksić, který se snaží soupeři udělat nějakým způsobem kličku, jako kdyby byl někde na pláži. A pak se ještě diví, že dostane za faul červenou. Nerozumím, proč sem chodí takoví hráči. Zahraniční fotbalista musí být precizní ve hře, jeho výkonnost musí být lepší, než českých a moravských hráčů,“ nebral si po zápase servítky třinecký trenér.

Během druhého dějství se počasí dost měnilo, kdy chvílemi nepříjemně pršelo, místy padal i déšť se sněhem. Třineckému trávníku to ovšem moc neublížilo, takže se fotbal nadále odehrávat na výborně připraveném terénu. Frýdlantští se snažili být co nejdéle na míči, domácí se naopak snažili o zteč naší branky po standardních situacích. Největší nebezpečí nám hrozilo po centrech na vytáhlého Dediče, gólman Thimel si však svou první vychytanou nulu ve třetí lize vzít už nenechal.

„Utkání se hrálo v extrémním počasí, ale musím říct, že zdejší hřiště i přes ten vytrvalý déšť, bylo ve fantastickém stavu. Pro hráče to ale v tom větru byly galeje,“ řekl na úvod hodnocení frýdlantský trenér Martin Šrámek. „Ne, že bychom ze zápasu mohli vytěžit víc, se získaným bodem jsme určitě spokojeni. Nebylo to jednoduché, zvlášť po tom, co jsme hned v úvodu museli dvakrát nuceně střídat. Samozřejmě, když vám pak jde soupeř do deseti, navíc tak brzy, tak by člověk po tom vítězství i pokukoval. Druhý poločas se ale domácí zkušeně zatáhli, dobře se posouvali a zavíral nám ty strany. K žádným velkým šancím, kromě standardek, jsme se nemohli dostat. Někdy se ten tým po vyloučení semkne, ví, že nemá co ztratit. Domácí nám hrozili nebezpečnými brejky,“ dodal k průběhu střetnutí Šrámek. „S pokorou ale ten bod bereme. Jsem rád, že jsme po takovém hluchém období, kdy jsme prohráli zápasy s celky, které na tom byly bodově stejně, zvládli ta poslední dvě kola. Těch čtyř bodů si nesmírně vážíme,“ uzavřel kouč 1.BFK, který ještě pochválil středopolaře Jardu Juříčka. „Ty dvě utkání hrál opravdu moc dobře.“

O své pozápasové pocity se následně podělil i třinecký trenér Martin Pulpit. „Ve druhém poločase jsem byl nadmíru spokojen s taktickým pojetím, protože takticky jsme hráli velice dobře. Kdybychom měli gólové křídlo, kdyby Clement byl gólový, tak po jednom z brejků bychom byli schopni dát branku. Na druhém křídle jsme museli improvizovat – v prvním poločase tam hrál do zranění Barkov, ve druhém Zinhasović, který je středovým hráčem. V mužstvu musí dojít k velikému přerodu a veliké přestavbě, tým musí být založený na hráčích se vztahem ke klubu, k profesionalitě a k fotbalu. Nemůže tomu být tak, že hráči si sem jdou zahrát fotbal a vydělat peníze,“ řekl Pulpit.

Třinec podzimní část MSFL zakončil na 10. místě se ziskem 23 bodů. Frýdlantští končí na patnácté pozici, když jsme nastřádali bodů šestnáct.

FK TŘINEC – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  0:0
Rozhodčí: Lukašík – Šafrán, Godfryd. ŽK: Machuča, Brak, Samiec – Teplý, Byrtus. ČK: 32. Maksić (T). Diváci: 184.
Třinec: Adamuška – Bouguetouta, Brak, Maksić, Omasta – Machuča, Bartůněk – Barkov (31. Zinhasović), Holík (46. Dedič), Clement – Vučićević (35. Samiec). Trenér: Martin Pulpit.
Frýdlant: Thimel – Varadi (26. Jiříček), Blahuta, Pejša (12. Literák), Hajnoš – Hladík, Juříček, Svatonský (70. Byrtus) – Kedroň, Šafner – Teplý. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Naši partneři