PREVIEW: Jaro začneme v Ostravě, soupeřem nám budou poslední Vítkovice

Na frýdlantském trávníku sice ještě po astronomickém jaru není vidět ani malá stopa, musíme brát na vědomí, že nám o víkendu začíná odvetná část Moravskoslezské fotbalové ligy. Naši muži do jarních odvet vstoupí stejně jako tomu bylo před půl rokem, soubojem s dalším nováčkem soutěže, týmem MFK Vítkovice. Ti v zimním období vyhlásili jasný úkol, pokusit se ve třetí nejvyšší soutěži v republice zachránit. Ostravané si na podzim uhráli pouhé 4 body, na náš tým, který je momentálně na šestnácté nesestupové pozici, tak náš sobotní soupeř ztrácí dvanáct bodů.


MFK VÍTKOVICE V POSLEDNÍM ZÁPASE

V GENERÁLCE BEZ BRANEK

Ostravští fotbalisté se v posledním přípravném utkání vydali do polských Katowic, kde poměřili síly s tamním B týmem. V zápase se nakonec diváci branek nedočkali. „Týden před soutěží jsme odehráli poslední přípravné utkání. Generálku jsme směřovali na domácí půdu, jelikož první zápas hrajeme doma. Bohužel soupeř z Estonska nedorazil, a tak na poslední chvíli jsme sehnali tým v Polsku. Konkrétně GKS Katowice B. Utkání se hrálo v solidním tempu. Soupeře jsme po celý zápas nepustili do vyložené šance. Směrem dopředu nám, ale chyběl větší klid ve finální fázi. Bylo tam spoustu dobrých akcí, které jsme nedotáhli do brankové příležitosti,“ řekl po utkání kouč MFK.

GKS KATOWICE B (Polsko) – MFK VÍTKOVICE  0:0
Vítkovice: Košický (46. Murín) – Zouhar, Vadnov, Raška, Burgo – Tamajka (70. Hučko) – Vrbka (65. Tkáč), Krela, Zogata, Richtár (21. Repa) – Chylek. Trenér: Peter Drozd.


ZIMNÍ PŘÍPRAVA SOUPEŘE V ČÍSLECH

Vítkovice odehrály v zimní přípravě celkem 8 utkání, kdy 3krát zvítězili, 1krát se rozešli se soupeřem smírně a 4krát prohráli.

Gornik Zabrze B (Polsko) – MFK Vítkovice 4:1 (1:0) – branka: Hloch
FC Hlučín – MFK Vítkovice 4:1 (1:1) – branka: Jelen
MFK Vítkovice – TJ Řepiště 7:0 (2:0) – branky: Hučko, Repa, Zogata, Chylek, Jelen, Oliynyk, Victor Agwaeaonye
MFK Vítkovice – Slezský FC Opava B 4:2 (2:2) – branky: Zogata, Tamajka, Čtvrtníček, Raška
MFK Vítkovice – ŠSK Bílovec 3:1 (1:1) – branky: Žák, Chylek, Vrbka
MFK Karviná B – MFK Vítkovice 4:2 – branky: Burgo, Chýlek
MFK Vítkovice – FK Nové Sady 1:2 (1:0) – branka: Chylek
GKS Katowice B (Polsko) – MFK Vítkovice 0:0


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (1. kolo – 6.8.2022)

1.BFK FRÝDLANT n. O. – MFK VÍTKOVICE 2:1 (1:1)
Branky: 20. Kučera, 82. Literák – 25. Richtár z pk. Rozhodčí: Tomanec – Svoboda, Brázdil (Poláček). ŽK: Juříček, Varadi, Švrček, Prepsl, Svatonský, Šrámek, Krejčí – Kebísek, Motyčka, Tamajka. ČK: 94. Tamajka (V). Diváci: 785.
Frýdlant: Švrčina – Literák, Marek, Švrček, Indra (63. Staněk) – Kulhánek – Škorik, Juříček (77. Šafner) – Velička, Varadi (63. Hladík), Kučera (81. Svatonský). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Vítkovice: Květon – Kebísek, Raška, Tamajka, Němec – Motyčka – Hrušovský, Žák, Zouhar – Žák (86. Tkáč), Richtár. Trenér: Karel Semelka.


TROJICE ROZHODČÍCH

V jarní třetiligové premiéře se představíme na umělé trávě Městského stadionu v Ostravě. Utkání, které se odehraje v sobotu 4. března od 17.00 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit Petr Lukašík z Havířova. Na lajnách mu pak budou pomáhat pánové Tomáš Mankovecký z Bystřice a Jiří Macrineanu z Bruntálu. Svazovým delegátem tohoto střetnutí bude Zdeněk Mudra ze Staříče.


PŘEHLED MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ NAŠEHO SOUPEŘE

MFK Vítkovice: – 1.BFK Frýdlant n. O. 1:2 (branka: Richtár z pk), – FK Hodonín 0:1, – 1.SC Znojmo 0:0, – 1.FC Slovácko B 0:6, – FC Baník Ostrava B 2:4 (Bystřičan, Kebísek), – FC Slovan Rosice 1:4 (Raab), – SK HS Kroměříž 0:6, – FC Velké Meziříčí 3:4 (Richtár 2, Raab), – SK Kvítkovice 0:3, – FC Trinity Zlín B 1:1 (Richtár), – FC Hlučín 0:2, – SFK Nové Město n. Mor. 0:0, – SK Hranice 1:1 (Pecuch), – FK Frýdek-Místek 2:3 (Zouhar, Bystřičan), – SK Uničov 1:5 (Raab), – ČSK Uherský Brod 1:3 (Tamajka), – FK Blansko 0:4.


DALŠÍ ZÁPASY 18. KOLA MSFL

FC Velké Meziříčí – ČSK Uherský Brod (sobota 4. 3. – 14.00 h)
SK HS Kroměříž – FK Blansko (sobota 4. 3. – 14.30 h)
FC Slovan Rosice – FC Baník Ostrava B (sobota 4. 3. – 14.30 h)
1.FC Znojmo FK – FK Hodonín (sobota 4. 3. – 14.30 h)
1. FC Slovácko B – SFK Nové Město n. Mor. (neděle 5. 3. – 10.15 h)
FC Trinity Zlín B – FK Frýdek-Místek (neděle 5. 3. – 10.30 h)
SK Kvítkovice – SK Uničov (úterý 18. 4. – 17.00 h)
SK Hranice – FC Hlučín (středa 19. 4. – 18.00 h)


Naši partneři