„Pro nás je každé utkání ve třetí lize svátkem,“ říká trenér 1.BFK Martin Šrámek

Trenér třetiligového A týmu, Martin Šrámek, se v krátkosti vrátil ještě za právě skončeným podzimem, kdy jeho svěřenci třímají patnáctou pozici se ziskem 16 bodů. „Řekl bych, že ta půlka sezony byla určitě slušná,“ začal Šrámek. „Na to, v jakém poměru jsme my, tak to tak cítím. Myslím si, že jsme i získali stejný počet bodů, jako vloni na podzim,“ dodal.

Tým v létě opustila hned desítka hráčů. Zkušenosti Michala Švrčka, či Zdeňka Staňka, jen tak z fleku nahradit nešly. Vábení druholigové Opavy navíc neodolal ani kanonýr 1. BFK Bohdan Velička. Do mužstva ale přišlo naopak dravé mládí. Sice bez větších zkušeností s mužskou kopanou, ale o to s větší chutí. „Ten kádr se tady razantně obměnil, kdy k nám v létě přišlo devět nových hráčů. Už jsem to jednou zmiňoval, že ti kluci, co tu přišli, tak s třetí ligou moc zkušeností neměli,“ podotkl kouč 1. BFK. „Máme to trochu složitější i v tom, že jsme na podzim bojovali na dvou stadionech, ale jde nám o fotbal. Kluci mají sice horší podmínky, než v jiných týmech, na hřišti to však vždy zapomněli a rvali se,“ pochválil hráče Šrámek.

Stejně jako trenéři A týmu, tak i samotní hráči si zápasy ve třetí nejvyšší soutěži užívají. „Pro nás je ve Frýdlantu každé to utkání ve třetí lize svátkem. Tak by to měli brát i naši fanoušci, jelikož takto vysoká soutěž se tady nikdy v minulosti nehrála a kdo ví, jak se tu dlouho hrát ještě bude. My každopádně do jarních odvet zbraně neskládáme,“ zdůraznil Šrámek. „Bude to však složité i tím, že si tady nemůžeme dovolit žádné profesionální, ba dokonce ani poloprofesionální hráče,“ povzdechl si frýdlantský trenér. „Každopádně až výsledky druhé ligy rozhodnou, kolik bude z letošního ročníku padat mužstev. Je to ale šílené, aby vůbec z nějaké soutěže padaly například i čtyři celky,“ kroutí hlavou Šrámek. Ten narážel na fakt, že v případě, že by z druhé ligy spadly dva moravské týmy, znamenalo by to pro MSFL doslova pohromu, jelikož v ten ráz by se s třetí ligou musela rozloučit čtyři družstva.

Po podzimní části sezony se budou hráči udržovat stále v tréninkovém procesu, který bude probíhat na umělé trávě ve Frýdlantu nad Ostravicí. Poté hráči obdrží individuální plány a zpátky do tvrdého tréninku nastoupí v druhém lednovém týdnu – přehled přípravných zápasů najdete ZDE.

Naši partneři