Remíza s Dobrou, poté mohly začít oslavy postupu

Dva roky po sestupu z nejvyšší krajské soutěže se klukům podařilo znovu tuto soutěž do našeho města, klubu, navrátit. Tým okolo trenéra Jana Jílka si již před sezonou stanovil jasný cíl, za kterým si kluci šli od prvního mistrovského zápasu. Podařilo se, Frýdlant bude mít opět dva týmy v Krajském přeboru dorostu. Blahopřejeme, kluci!

Poslední zápas sezony přinesl velice dramatickou podívanou a pro kardiaky to jistě nejspíš nebylo k dobru. Každopádně kdo na domácí utkání s Dobrou zavítal, v žádném případě nelitoval. Do ochozů si v parném sobotním dopoledni našlo cestičku něco okolo dvou stovek příznivců frýdlantského dorostu a ti byli odměněni deseti pěknými góly.

Jako první se ujali vedení naši kluci, když již v 6. minutě skóroval Tomášek. Radost domácím vydržela pouhé dvě minuty, na 1:1 totiž srovnával Pokorný. Možná mírná nervozita zapříčinila, že v následujících minutách se lépe vedlo soupeři z Dobré. Ten v úvodu druhého poločasu dokonce odskočil již na 1:4 a zdálo se, že si Doberští v poklidu dokráčí ke tříbodové radosti. Jenže domácí se jen tak vzdát nechtěli. Po hodině hry se nádherně do šibenice trefil Tomáš Stávek. Když pak v 74. minutě snižoval Muras po rohovém kopu na 3:4, borce v žlutočervených dresech to výrazně nakoplo. O minuto později to bylo totiž již 4:4.  Hostující Ochman pak z ojedinělé akce znovu vrátil vedení na stranu hostujícího týmu, ihned z protiútoku ale bylo díky dravosti Hykela opět srovnáno. Stav 5:5 nakonec vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího Tvarůžky.

Po zápase tak mohly vypuknout zasloužené oslavy postupu do krajského přeboru.

1. BFK FRÝDLANT n. O. dorost – TJ SOKOL DOBRÁ  5:5 (1:3)
Branky: 75. a 81. Hykel, 6. Tomášek, 62. T. Stávek, 74. Muras – 8. Pokorný, 14. Jeník, 36. Vraňák, 52. Cviček, 80. Ochman. Rozhodčí: Tvarůžka. ŽK: Parma – Čapčuch, Nytra, V. Ochman. Diváci: 200.
Frýdlant: Tomeček – Jaskula, Muras, Blažek, Parma, T. Stávek, Hykel, Tomášek, Žáčik, Faldyna, Výmola. Střídali: Vantuch, M. Švrček, O. Švrček, Páleník, Buček. Trenér: Jan Jílek.
Dobrá: Feber – Čagala, Georgiovský, Namyslo, Pokorný, Š. Ochman, Jeník, Zugar, Konečný, Nytra, V. Ochman. Střídali: Špok, Vraňák, Zezula, Bielčík, Čapčuch, Cviček, Řeha. Trenér: Kamil Zicha.

.

Naši partneři