S Hanáky jsme se dlouho drželi, rozhodla ale kvalita soupeře

1.BFK FRÝDLANT n. O. – SK HS KROMĚŘÍŽ 0:2 (0:0)

Podruhé během prázdnin jsme nastoupili k třetiligovému střetnutí na domácím trávníku, kde jsme tentokráte přivítali soupeře z Hané. Kroměříž bude i v letošním ročníku patřit mezi největší aspiranty na postup do druhé nejvyšší soutěže, což prakticky dokazuje soupeř již od úvodního kola.

Domácí trenér pro tento zápas trochu pozměnil naší sestavu. V brance se opět objevil Kuba Švrčina, herní rozestavení tentokráte přešlo do systému 4-4-2. „Myslím si, že jsme i přes porážku odehráli slušný zápas, hlavně v prvním poločase jsme drželi s favoritem krok. Škoda jen, že nás pak poznamenala dvě zranění, která přišla ještě v prvním poločase. To bylo vcelku citelné oslabení pro další průběh střetnutí,“ narážel kouč Martin Šrámek na nucené střídání Martina Indry a zkušeného forvarda Adama Varadiho. První polovina střetnutí tak skončila bez branek. „Tam jsme měli ještě hodně síly, takže jsme hosty nepouštěli do nějakých velkých příležitostí. Ale musím přiznat, že Kroměříž byla zvláště po technické stránce velice kvalitním soupeřem,“ uznal velké kvality soupeře frýdlantský trenér.

Po změně stran už to bylo spíše o tom, zda dokážeme kvalitě Hanáků odolat. „Bohužel jsme začali dělat úplně ty stejné chyby, jako před týdnem v Rosicích,“ zlobil se trenér 1. BFK. „V záloze jsme ztráceli i takové míče, které jsme měli pod kontrolou. Kromě Škorika tam už nebyl nikdo, kdo by rozehrál kloudnější akci. Tím jsme se dostali pod tlak,“ dodal Šrámek.

Nerozhodný výsledek svítil na ukazateli skóre až do 75. minuty, kdy na Votavovu střelu z dálky zareagoval nejlépe kapitán hostí Matoušek a jemnou tečí hlavou poslal míč za Švrčinovy záda – 0:1. „Pak už jsme na ně neměli. Těch ztrát a únavy přibývalo. Kroměříž se dostala na koně a o chvíli později nám přidala ještě jeden gól,“ mrzelo Šrámka. „Rozhodla naše hra v záloze, ale určitě jsem oproti minulému týdnu viděl velký pokrok. Pár hráčů se nám vrátilo, byla to škoda. Kluci nechali na hřišti opravdu vše, ale kvalita soupeřů jde prostě poznat. Lepší rozehrávka by nás ve druhé půli určitě pod tlak nedostala. Chválím ale naší obrannou čtveřici, která hrála skoro celý zápas na riziko hráč na hráče,“ uzavřel hodnocení druhého domácího utkání trenér Martin Šrámek.

Spokojenější odcházel ze stadionu pak hostující trenér Bronislav Červenka. „Jsem spokojený s předvedenou hrou i nasazením. To, co jsme si předsevzali, jsme splnili. Kluci hráli velmi dobře, i když to nebyl vůbec jednoduchý zápas,“ uvedl pro Kroměřížský deník hostující trenér, kterému. „Domácí bojovali, hráli agresivně, poctivě podstupovali souboje. Jejich styl hry je založený na náročném soubojovém fotbale, popasovali jsme se s tím ale dobře,“ dodal Červenka.

A co řekl kroměřížský kouč k tomu, že se jeho svěřenci prosadili až v závěrečné čtvrthodince? „Když jsme ve druhém poločase neproměnili dvě obrovské šance, utkání se chýlilo k bezbrankové remíze. Kluci si ale za tím pořád šli, dobře pracovali. Bylo aktivní, nabízeli se, kombinovali a zápas prvním gólem nakonec zlomili. Soupeř zahrozil jenom v prvním poločase po nějaké standardce. Byla tam pro nás těžší situace, závar. Jinak ve druhé půli jsme ho prakticky nepustili do jediné šance,“ pochvaloval si Červenka.

V dalším týdnu nás čeká další dlouhá štreka, tentokráte budeme zajíždět až do Velkého Meziříčí. Utkání s tamním FC je na programu v neděli 28. srpna od 10.15 hodin.

Branky: 75. Matoušek, 83. Mlčoch. Rozhodčí: Poláček – Vejtasa, Jurajda. ŽK: Hladík, Literák, Velička – Matoušek. Diváci: 253.
Frýdlant: Švrčina – Literák, Švrček, Staněk, Indra (20. Hajnoš) – Hladík, Škorik, Juříček, Kučera (79. Svatonský) – Varadi (46. Šafner), Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Kroměříž: Dostál – Vyhlíd, Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Cupák, Matoušek (90. Novotný) – Mlčoch, Jambor (74. Surynek), Sedlák (90. Vytiska) – Votava (77. Chwaszcz). Trenér: Bronislav Červenka.

Naši partneři