S Hranicemi jsme neprohráli už sedm utkání

Od roku 2015, kdy oba soupeři na sebe poprvé narazili v Moravskoslezské divizi, bylo sehrálo celkem devět vzájemným utkání. A v nich uspěli hraničtí fotbalisté nad námi pouze jednou. Bylo to v roce 2016, kdy jsme na domácím hřišti utrpěli v odvetě drtivou porážku 0:5. Od té chvíle uběhlo sedm let a my s Hranicemi sehráli dalších sedm mistrovských střetnutí. I na posedmé jsme bodovali, i když nutno si přiznat, že po změně stran byli domácí fotbalisté k výhře daleko blíže.

Vstup do utkání nám vyšel parádně. Ve 12. minutě našel Varadi povedeným centrem hlavu Veličky a ten svým devátým gólem sezony otevřel skóre utkání – 0:1. „Ten začátek byl z naší strany perfektní, dali jsme gól, pak měli spoustu rohů a standardek. Bohužel jsme nedokázali přidat druhý gól,“ řekl k průběhu prvního dějství trenér 1.BFK Martin Šrámek.

Ten pak musel v poločasové pauze udělat jedno střídání, kdy Varadiho na hřišti nahradil Svatonský. „To byla pro nás obrovská škoda, jelikož v prvním poločase jim tam Vary s Bohdanem zle zatápěli. Bohužel si ale Adam hned na začátku utkání při střele natáhnul vazy a půli tak dohrál se sebezapřením,“ mrzela nucená změna frýdlantského kouče.

Druhá půle se už odehrála pod taktovkou domácího celku. Hranice srovnaly v 68. minutě, kdy Rolinc proměnil pokutový kop, který byl nařízen za ruku obránce Dedka. Frýdlantský zadák navíc od hlavního sudího uviděl ještě červenou kartu, takže jsme zbytek zápasu dohrávali v oslabení. „Byla to taková střela, která Dedkovi skočila od nohy do ruky. Rozhodčí pískl, s tím jsme nic udělat nemohli. Ani netuším, jaký je vlastně ten dnešní výklad pravidel, v tomhle se už málokdo vyzná. Ale pro mě je to šílené, zvláště, když si někdo ruku nastřelí sám. Nu co už, bylo písknuto, i když pak ta karta! Nejprve dal Vaškovi sudí žlutou, pak to změnil zase na červenou. Domácí srovnali a my se pak dostali pod velký tlak,“ uznal Šrámek.

I přes hru v oslabení jsme si vytvořili ještě dvě dobré příležitosti. Nejprve v 83. minutě, kdy se po autu Hajnoše nestačil s míčem vytočit Svatonský, pak v osmé minutě nastavení, kdy Veličkův střelecký pokus vyrazil gólman Tomečka. „Téhle šance bylo opravdu škoda. To by byl pro nás zlatý gól,“ smál se po utkání kouč Frýdlantu. „Bod? Ale jo, ten bereme. Hráli jsme se soupeřem, který je na tom stejně jako my. Měli jsme to dobře rozehrané, ale penalta nám to zhatila. Je to škoda. Domácí byli v první půli takoví opaření, my hráli dobře. Jak jsem už řekl, byla škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Po změně stran jsme se zase modlili my, abychom druhou branku neinkasovali my,“ dodal Šrámek.

V krátkém sledu bodujeme potřetí v řadě, což kluky určitě bude motivovat do dalšího střetnutí, které nás čeká v sobotu 6. května na vlastním hřišti. Přijedou totiž Valcíři z Lipiny. „Na zápas se těšíme, bude to svátek fotbalu. Stejně, jako tomu bylo ve Frýdku, tak věřím, že tomu bude i teď. Když jsme s nimi hráli naposledy doma pohár, přišlo přes tisíc diváků, doufám, že ta podobná cifra dorazí i nyní. Utkání je prestižní, navíc i oni nejsou ještě zachráněni. Nikdo teď nevíme, kolik nakonec bude ze třetí ligy padat týmů. Bude to určitě vyhecovaný zápas, správné derby. Dvakrát jsme s nimi hráli bez branek, tak snad se těch gólů diváci už konečně dočkají a věřím, že to budeme my, kteří tu branku dají. Těším se na velkou návštěvu,“ uzavřel Martin Šrámek.

SK HRANICE – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:1 (0:1)
Branky: 69. Rolinc z pk – 12. Velička. Rozhodčí: Mayer – Drozdy, Budovič. ŽK: Markovič, Hapal, Cagaš, Matějka (trenér) – Švrček, Hajnoš, Polach, Milar. ČK: 68. Dedek (BFK). Diváci: 426.
Hranice: Tomečka – Kuchař (76. Vymětalík), Kundrát, Markovič, Beňa – Cagaš – Berčík (75. Vavřík), Dittmer (46. Hapal), Grygar, Koláček (79. Marek) – Rolinc. Trenér: Roman Matějka.
Frýdlant: Polach – Literák, Švrček, Dedek, Hajnoš (93. Milar) – Kedroň (79. Marek), Šafner (89. Kulhánek), Juříček, Hajnoš – Varadi (46. Svatonský), Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Naši partneři