Sérii porážek jsme přerušit nedokázali

Podzimní část sezony pomalu spěje do svého finiše. Se sobotním duelem už nám do konce zbývají pouze čtyři utkání. To předposlední domácí jsme odehráli v Čeladné a za soupeře jsme měli fotbalisty Znojma.

Soupeř je pro mnoho fanoušků ve třetí lize velkou neznámou. Tým, který v letním období totálně svůj kádr obměnil a nemá v něm ani jednoho fotbalistu z Česka, během tří měsíců vyměnil na trenérském postu dokonce už tři kouče. Jihomoravané ale nabírají na formě, v posledních čtyřech duelech totiž nenašli svého přemožitele.

Samotný duel začal vyrovnanou podívanou. O první vzruch se postarala 12. minuta, kdy Blahuta poslal brankáři Thimelovi malou domů. Frýdlantský gólman ale špatně přebral míč a nabil tak jasnou tutovku hostujícímu kanonýrovi De Almeidovi. Brazilský sniper, který má na svém kontě již 11 třetiligových branek, nakonec nedokázal míč poslat do opuštěné brány BFK. O chvíli později stálo při nás znovu štěstí, když Abreu pálil pouze do tyče a s dorážkou De Alemida si Thimel poradil. V 16. minutě zahráli hosté před vlastním vápnem rukou a my tak dostali příležitost v podobě standardní situace. S Varadiho trestňákem si brankář Škugor následně poradil. Ve 24. minutě hlavičkoval po Carneirově centru Abdellaoui hlavou nad. O minutu později vybojoval svým důrazem míč Hajnoš, svůj únik ale zakončil křižnou ranou vedle hostující branky.

Ve 29. minutě jsme měli obrovskou příležitost na otevření skóre. Kedroň krásně kolmicí uvolnil Byrtuse a ten v úniku pálil bohužel pouze do noh brankáře Škugora. A tak udeřilo na druhé straně. Prudký centr Kilibardy si v pádu srazil Blahuta k pravé tyči, čistý vlastenec – 0:1. O osm minut později bylo s námi ještě hůř a znovu v tom měl prsty rodák ze srbské Prištiny. Kilibarda z levé strany povedeným centrem našel v pádu hlavičkujícího De Almeidu a na ukazateli skóre se změnil stav na 0:2.

„Byl to takový náš klasický zápas, kdy dvakrát inkasujeme už během prvního poločasu. Navíc jsme si znovu dali vlastní gól, v letošní sezoně je to čtvrtý. S tím jsem se v kariéře ještě nesetkal. Musím ale říct, že jsme dnes narazili opravdu na kvalitního soupeře. Škoda, že svou šanci Byrtus neproměnil. Tam jsme mohli jít do vedení. Následně nám vlastní branka přistřihla křídla, pak jsme inkasovali ještě jednou,“ mrzelo domácího kouče Martina Šrámka.

Druhá půle už byla na góly skoupá, diváci se vlastně žádné branky už nedočkali. Šance ale byly, a to na obou stranách. Po hodině pláchnul po levé straně Kilibarda, svou pravačku ale nesrovnal při zakončení do toho správného úhlu, míč šel vedle. Deset minut před koncem zápasu mohl snížit střídající Svatonský, který zakončoval na zadní tyči, balón ale ideálně netrefil. Vzápětí tvrdě pálil Teplý po narážečce s Hajnošem, gólman Škugor jeho pumelici vyrážel na rohový kop. Znojmo si následně už svůj dvoubrankový náskok pohlídalo. „Kluky i tak chválím, snažili se do poslední vteřiny. U nás je to taková stejná písnička. Jakmile se soupeř dostane do vedení, tak v tak vysoké soutěži to je už těžké obracet. Nehráli jsme ale nějak špatně, jen jsme nezvládli zápas vzadu. Jsme tam lehce zranitelní. Navíc jsme v posledních třech zápasech inkasovali v první půli sedmkrát, to se pak na sebevědomí tech mladých kluků promítne,“ řekl Šrámek, který už střádá plány na následující utkání. „Teď nás čeká klíčový zápas podzimu, kdy hrajeme v Brodu. Tam tu sérii porážek musíme zlomit,“ přeje si frýdlantský kouč.

„Hráči velmi dobře dodržují herní plán, včetně kontroly držení míče. Výsledek byl s ohledem na množství vytvořených příležitostí ještě k soupeři milosrdný, ale nejdůležitější byly tři body. Rád bych využil této příležitosti a řekl našim fanouškům, že vaše přítomnost a podpora příští pátek je pro tým nezbytná,“ nechal se po utkání slyšet naopak znojemský kouč Rui Miguel Félix Amorim Reis.

Jak jsme již zmínili, v příštím týdnu pocestujeme na Slovácko. V sobotu 4. listopadu nás totiž čeká duel v Uherském Brodě. Utkání, které se odehraje na umělé trávě (UT Lapač), začíná ve 14 hodin.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – 1. SC ZNOJMO FK  0:2 (0:2)
Branky: 30. Blahuta vl., 38. De Almeida. Rozhodčí: Kostelník – Prokůpek, Poláček. ŽK: Hladík, Blahuta, Jiříček – Trajković, De Abreu, Škugor. Diváci: 100.
Frýdlant: Thimel – Jiříček, Blahuta, Pejša, Hajnoš – Varadi (68. Teplý), Šafner (46. Mikulenka), Juříček, Hladík – Kedroň (80. Svatonský) – Byrtus. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Znojmo: Škugor – Carneiro, Rocha, Ivanović, Trajković – Neto De Sousa, De Vasconcelos – Abreu (81. Lukčo), Abdellaoui (73. Grgič), Kilibarda (62. Pálfi) – De Almeida. Trenér: Rui Miguel Félix Amorim Reis.