Šrámek: Vadí mi hejty některých lidí, uráží mě to

Do utkání jsme nastoupili v netradičním rozestavení, a to se třemi stopery. Byl to záměr proti momentálně dobře hrajícímu Uničovu?

Ano, byl to záměr, jelikož domácí hrávají na dva útočníky, takže nám stačili na to tři obránci. My ale spíše chtěli pošetřit některé naše hráče, tak, jako jsme to udělali už v Hlučíně. I proto s námi necestovali Varadi se Škoríkem, aby doléčili svá zranění. Když to vezmeme, tak nás v nejbližších dnech čekají během jednoho týdne tři utkání.

S čím jsme tedy na Hanou odjížděli?

Chtěli jsme hrát hodně dopředu a na tři útočníky. Nám to proti takovým soupeřům nevychází, když s nimi zalezeme. I proto jsme šli do zápasu bez zábran a s odvahou. Chtěli jsme tu hrát otevřenou partii, bohužel jsme brzy udělali penaltu, řekl bych že byla hodně dětinská. No a pak jsme si vstřelili vlastní gól. O chvíli později jsme mohli korigovat šancí Veličky, ale ten si nepřebral dobře míč. No a z brejku jsme inkasovali potřetí, to už bylo rozhodnuto.

Takže souhlasíš s tím, že domácím pomohly dva rychlé góly?

Tak pomohly… Abych byl upřímný, tak si myslím, že to byla otázka času, kdy nám je dají. Jejich kvalita hovoří za vše, když už desetkrát na jaře vyhráli. Letos jsou prostě nejlepší. Nebudeme si nic nalhávat, my bojujeme s tím, co máme. Pro nás tohle nebyl klíčový zápas. I když jsme to někdy s dobrými soupeři odehráli solidně, tak jsme stejně na body nedosáhli.

Poločas jsme prohráli rozdílem tří branek, poté jsi sáhl ke dvojímu střídání, kdy ze hřiště odešli zkušení Literák se Staňkem. Znamená to, že jsme již v půli ten zápas vzdali?

Nemělo smysl dál ztrácet síly. My střídali již v průběhu prvního poločasu, kdy kvůli špatného výkonu šel dolů Milar. Pak jsme zátěž rozložili na všechny hráče. Podobně jsme to udělali už v Hlučíně. Pokud se ten zápas pro nás nevyvíjí dobře, tak nemělo cenu tam ty starší hráče nechávat. Chtěl jsem tedy, aby pošetřili své síly. Nám to na těchto starších klucích stojí, ti mladí totiž ještě na třetí ligu prostě nemají. I když někteří asi budou proti tomu něco namítat, tak si musíme nalít čistého vína. Takový zápas za stavu tři nula zvrátit asi nemůžeme. Tak proč nedat šanci i těm mladším, ať si tuhle soutěž vyzkouší, otrkají se v ní. Pro ně jsou to obrovské zkušenosti.

Stál proti nám opravdu velice silný soupeř, přesto, inkasovat sedm branek, není to příliš? Nejsi za to naštvaný?

Nejsem vůbec naštvaný. Na tom hřišti leží pravda. Pokud ti hráči jsou trochu lepší, a to na všech postech a my navíc nechytneme začátek, tak oni ztratí pak veškeré zábrany a ta kvalita se projeví. Nám pak odejde morál, ti mladí si na hřišti chtěli hodně dovolit a nemají na to sebevědomí, ale proč by si to zase neměli vyzkoušet. Pak už je jedno, jestli utkání skončí tři nebo sedm nula. Možná někteří budou mít hloupé řeči, ale to budou mít vždy. My jsme však největší outsider v té soutěži, což ví všichni. I přesto se dokážeme rvát. Kluci tady dokázali tolik, co tu za devadesát let ve Frýdlantu nikdo ještě nedokázal! A jediné, co za to mají, tak jsou pořád neustálé řeči na ně a posměch na facebookových stránkách klubu. Tyhle hejty mě fakt mrzí a štve mě, že na to vedení klubu nijak nereaguje. Tohle mě docela i uráží. Není možné, aby se pořád někdo do těch kluků otíral, narážel do nich a dehonestoval jejich výkony. Tohle je neuvěřitelné.

Vývoj ve druhé lize naznačuje, že už nyní je téměř jisté, že z ní bude sestupovat minimálně jeden moravský celek. To znamená, že teď z MSFL padají týmy tři. Z toho pohledu je náš sobotní domácí zápas s Uherským Brodem duelem o bytí a nebytí. Souhlasíš?

To jsme věděli, že jeden Moravák bude jistý. Krom Slavie se tam v poslední době nikdo z Čech neochomejtal. Budou padat tři a možná i čtyři. Tak to prostě je.

Tabulka třetí ligy je vyrovnaná i v její vrchní polovině. Troufneš si tipnout, komu nakonec vyjde ten vytoužený postup do druhé ligy, nebo jsi někomu přímo nakloněn a přeješ mu to?

Nevím, zda bych to vyloženě někomu přál. Já moc k nikomu nakloněný nejsem, ale myslím si, že ta špička šesti klubů je vyrovnaná. Vždyť je i odskočena ostatním celkům ve třetí lize. To jsou všechno vyrovnané týmy. Vypadá to ale, že si souboj o postup rozdají Hlučín s Kroměříží. Ta koncovka sezony je také i o psychice, někdy se útočí lépe tomu druhému vzadu, tam se čeká na zaváhání. Bude to ale určitě zajímavé sledovat.

Naši partneři