Švrček: Máme velmi kvalitního trenéra se zápalem pro fotbal

Dorost Frýdlantu má za sebou povedený podzim. Tým prošel podzimní částí sezony bez jediné porážky a v polovině soutěže mu tak zcela zaslouženě patří v krajské soutěži vedoucí pozice. Lví podíl má na tom i útočník Ondřej Švrček, který ve třinácti odehraných kolech nastřílel svým soupeřům celkem 22 branek.

Ondro, je krátce po podzimní části soutěže. Tým je s tříbodovým náskokem první, což bude jistě i vašim cílem v jarních odvetách. Je tomu tak?

Ano určitě je, dali jsme si za cíl vyhrát tuto soutěž a na jaře nejlépe ještě navýšit bodový náskok. Tým a chuť na to máme.

Ve třinácti zápasech jste ani jednou neprohráli. Čtyřikrát se zrodily remízy, jinak jste vždy zvítězili. Který ten zápas byl vůbec nejtěžší a proč?

Remízy nás mrzí, protože všechny týmy byly hratelné a měli jsme zápasy zvládnout. Nejtěžší zápas za mě byl proti Těrlicku. Soupeř byl velmi kvalitní, který věděl, co chce na nás hrát. Těsně před poločasem jsme dostali gól a prakticky hned po naší rozehrávce z půlky hřiště jsme jim darovali druhý. Takže do kabiny s jsme šli s dvougólovou ztrátou, což se nám během sezony nestalo. To byl pro některé šok. V kabině jsme si řekli, že změníme hru a nastoupíme na ně s hlavami nahoře, a hlavně ve velkém tempu, a to se také podařilo a dokázali jsme srovnat. Ve druhém poločase byly velké gólové příležitosti na obou stranách, takže jsme v konečném důsledku s výsledkem 2:2 spokojeni. Na jaře budeme chtít ale určitě vyhrát.

Ty sám jsi nastřílel 22 branek. Býval jsi vždy kanonýrem?

Řekl bych, že ano. Vždy jsem patřil k nejlepším střelcům tabulky, ale samozřejmě, vždy na tom má zásluhu celý tým, který nám ve Frýdlantě dobře šlape.

I když to manšaftu klape, přesto se určitě dá vždy ještě něco zlepšovat. Je podle tebe něco, na čem by měl váš tým přes zimu zapracovat?

Určitě je hodně věci, na kterých musíme zapracovat, ať je to kondička, technika, první dotek… Je toho hodně, takže zimní příprava bude výživná. Jsem si ale jist, že po zimní přípravě uvidíte na hřišti progres, protože máme velmi kvalitního trenéra se zápalem pro fotbal.

Asi neznám fotbalistu, který by měl zimní přípravy vyloženě rád. Jak jsi na tom ty osobně? Je zimní dril u tebe v lásce?

Vyloženě mi zimní příprava nevadí, vždy jsem jezdil rád na soustředění, která bývají přes zimu. Tak doufám, že nám soustředění vyjde i ve Frýdlantě, které je v plánu.

Jak vůbec vzpomínáš na své předchozí štace ve Frýdku-Místku, Baníku či Čeladné?

Velice rád, mám super vzpomínky, a hlavně zkušenosti ze všech klubů, ve kterých jsem působil. Ve Frýdku jsem působil asi nejdéle a také se mi tam hodně dařilo. V žácích jsme dvakrát své soutěže vyhráli a v dorostu jsem dostal nabídky do velkoklubů. Samozřejmě, že jsem si vybral Baník, to je má srdcová záležitost. Byl to jeden z mých cílů zahrát si za Baník, což se mi splnilo. Bohužel pak přišlo zranění a bylo to zdravotně hodně nahoru dolů, tak jsem usoudil, že na takové úrovni už to bohužel nepůjde. Fotbal bohužel takový je. Na Čeladnou jsem šel hlavně kvůli bráchovi, ať si spolu zahrajeme. No a teď spolu oba působíme tady ve Frýdlantě.

Naši partneři