Tiskové prohlášení klubu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

Dovolte nám vyjádřit se k situaci, která proběhla ve čtvrtek v několika médiích a vznikla na základě rozhodnutí Etické komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) ze dne 25. ledna 2024 ve věci našeho současného hráče Michala Hladíka.

V první řadě chceme jednoznačně odsoudit veškeré jednání proti duchu Fair play, dobrým mravům a obecně sportovním hodnotám, které jednoznačně ve sportu, a hlavně v našem klubu, nemají žádné místo.

Fotbalový klub 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí nebyl nikdy vyšetřován a ani nikdy nebyl v podezření z ovlivňování zápasů, či jiných nekalých praktik s tím spojených!

Proto považujeme za nešťastné ze strany médií jakékoli spojování případu s našim klubem. Uvedené prošetřované skutky se měly odehrát v letech 2019 – 2021, tedy v době, kdy Michal Hladík neměl s našim klubem nic společného.

Podle informací, které má klub k dispozici, rozhodnutí Etické komise nenabylo dosud právní moci z důvodu odvolání se hráče proti zveřejněnému rozsudku ze dne 25. 1. 2024.

I přesto, že ctíme presumpci neviny, rozhodl se klub 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí přerušit spolupráci s hráčem Michalem Hladíkem až do definitivního rozhodnutí Etické komise FAČR.

Celý klub vnímá, že tato kauza poškozuje jak český fotbal, tak samozřejmě i náš fotbalový klub. Doufáme tedy, že bude vše důkladně prošetřeno a případným viníkům budou uděleny exemplární tresty, které odradí další mladé sportovce vydat se touto cestou.

Výkonný výbor 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí, z.s.

Naši partneři