Trenér Jílek: Sezona skončila, takže už můžu říct, ano, byli jsme nejlepší v soutěži.

Jedno pořekadlo říká, že „Dobří holubi se vracejí“. Jeden z nich by vlastně mohl být i trenér frýdlantského dorostu Jan Jílek, který se k trénování frýdlantské mládeže vrátil vloni v létě. Po svém angažmá v ostravském Baníku to chtělo změnu, a tak slovo dalo tehdy slovo, takže Honza převzal v našem klubu dorostenecký celek, který v té době byl bez trenéra. „Když jsem do klubu přišel a kývnul na nabídku, kterou jsem z klubu dostal, věděl jsem, jakou chci mít vizi. Tou byla jednoznačně touha postoupit s klukama do vyšší soutěže a hlavně je připravit kvalitně tak, aby to měli s přechodem do mužského fotbalu jednodušší,“ svěřil se Jílek krátce po posledním utkání.

První cíl společně se svými svěřenci naplnil. Kluci od samého úvodu sezony šli za svým. Hned v prvním domácím zápase porazili Brušperk vysoko 9:0. Poté následovaly další čtyři tříbodové radosti, až v šestém hraném kole přišel první nezdar v podobě remízy 1:1 ve Václavovicích. „Když se tak ohlídnu nazpátek, tak mě opravdu těšilo, jak kluci ke všemu přistoupili. Chodili poctivě na tréninky, makali na sobě, což se pak odráželo na jejich výkonech na hřišti. Byli jsme zápas od zápasu lepší a lepší, hlavně jsme po celou sezonu předváděli fotbal, ne žádnou nakopávanou přes celé hřiště,“ zdůraznil Jílek. „Na začátku sezony se nám podařilo tým vhodně posílit, čímž se vlastně náš kádr zkvalitnil,“ dodal kouč frýdlantského dorostu.

Frýdlantští mládežníci si nakonec připsali na své konto devatenáct výher, pět remíz a pouze dvakrát našli během sezony svého přemožitele. Nebylo tak divu, že soutěž vyhráli s desetibodovým náskokem před druhým Starým Městem. V druhé polovině jara začali kluci dokonce naskakovat i do zápasů třetiligového A týmu. „Z toho mám opravdu velkou radost. Kluci si tak měli možnost vyzkoušet si třetí ligu, zjistili, jaký je rozdíl mezi mládežnickým a seniorským fotbalem. Také poznali, jak je fotbal rychlý a ukázalo jim to, že musí na sobě ještě makat a zlepšovat se. Těší mě ale, že se ani jeden z kluků v těch zápasech neztratil. I proto děkuji trenérovi áčka Radimu Wozniakovi, že i v situaci, kdy se tým v MSFL zachraňoval, tak se nebál dát mladým hráčům prostor. Hrozně mě tedy potěšilo, že bude ve Frýdlantu i nadále působit,“ řekl Jan Jílek.

Ten pak vysekl poklonu si svým svěřencům. „Chtěl bych říct, že mě strašně těší, co kluci dokázali a jakým způsobem se prezentovali. Sezona skončila, takže už můžu říct, ano, byli jsme nejlepší v soutěži. Také bych rád poděkoval celému vedení 1. BFK a všem, kteří kolem nás byli a vytvářeli nám zázemí. Ten postup je odměnou a vlastně i práce všech okolo, i jim tedy patří mé obrovské díky. Opomenout nemohu ani svého kolegu Petra Stávka, který mě po celou sezonu moc pomáhal. V neposlední řadě děkuji všem fanouškům, kteří chodili na naše zápase nejen doma, ale i venku. Jejich podporu jsme opravdu cítili. Klukům přeji v další práci mnoho úspěchů, ať se jim daří a nechť na sobě nadále pracují. Máme tu skvělou partu a já se už nemůžu dočkat nové sezony, která nás čeká,“ pousmál se Jan Jílek, který se stává také novým šéftrenérem frýdlantské mládeže.

Naši partneři