Varadi: Jako útočník tohle prostě dávat musíš

Víkendový domácí duel s Hranicemi rozhodla právě jeho trefa. Adam Varadi je se čtyřmi vstřelenými góly našim nejlepším střelcem.

Utkání s Hranicemi jsme zvládli a připsali si do tabulky nejen potřebné, ale také i velmi cenné, body. Co s odstupem času říkáš na sobotní zápas?

Tak jak říkáš, byl to pro nás určitě důležitý a hlavně těžký zápas, protože Hranice hrají podobným stylem a v tabulce jsou jen těsně nad námi. Právě proto byl pro nás tento zápas strašně důležitý, museli jsme jej vyhrát a získat tři body. Jsme rádi, že to takto dopadlo, jelikož ten spodek tabulky se na nás už dotahuje.

Svou gólovou trefu jsi vyřešil výborně. Byla ta situace o to lehčí, že na tebe nedotíral žádný hranický obránce? Byl jsi před bránou vlastně úplně sám…

Ano, byl jsem tam sám. Na zadní tyči na mě nějak zapomněli. A gól? Jako útočník prostě tohle musíš dávat. Nevím… nebylo to až tak moc těžké, ale i tohle se dá i nedat. Zaplať pánbůh, že to tam propadlo a že jsem tam byl.

Příští týden nás čeká derby ve Frýdku, které bude pro většinu frýdlantských hráčů osobní. Ty sám jsi ve Stovkách strávil mnoho let, takže se dá předpokládat, že si sobotní duel budete chtít všichni užít?

Tak je to derby, jen pár kilometrů tady od nás. My jsme tam skoro všichni, co jsme tady ve Frýdlantu, hráli, takže se určitě těšíme. S Frýdkem můžeme body urvat a také se o ně budeme všichni snažit. Čekám hodně lidí na zápase, kteří, a v to doufám, uvidí naše vítězství.

Ty jsi třetí ligu hrával vloni za Vratimov. Lze srovnat jaká to byla soutěž v minulé sezoně s tou letošní?

Tak srovnat… nevím, jak bych to srovnal. Ta mužstva jsou stejná, některé týmy omladily, ti starší hráči zase skončili, ale pro mě je to vše stejné, akorát jsem teď v jiném mužstvu. Zdejší kádr má velký potenciál a sílu, je to neskutečná parta. I proto tě třebas i taková výhra jedna nula posune dál.

Jak ty sám si frýdlantské angažmá užíváš? Ve své bohaté kariéře jsi prošel mnoha velkými kluby s vynikajícím zázemím…

Tak o zdejším zázemí se bavit nebudeme, jelikož tady to určitě není ani na tu třetí ligu, což všichni víme. Někteří lidé by se měli chytnout za nos a tím nemyslím lidi v klubu, ale celém Frýdlantu. Do toho se ale močit nechci, i když bych k tomu určitě měl co říct. Jak říkám, je to tady hodně o té partě a srovnávat to s těmi ligovými mužstvy, kde jsem působil, tak to nejde. Co mě mrzí, že to nejde srovnat ani s těmi třetiligovými celky. Znám spoustu hráčů z jiných mužstev, a když k nám přijedou, tak si ťukají na čelo, proč že to hrajeme, že je to hanba. My jsme ale na hřišti od toho, abychom získávali body a jak říkám, je super, že se nám to proti Hranicím podařilo.

Naši partneři