Veličková show, Frenštátu vstřelil 4 branky

SK BESKYD FRENŠTÁT p. R. – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  2:4 (2:1)

Vstup do zimního turnaje, který pořádá novojičínský klub, se našim chlapům vydařil. V utkání s divizním Frenštátem jsme sice ještě o půli prohrávali rozdílem jedné branky, po změně stran jsme ale soupeři vstřelili další tři branky a úvodní duel nového roku vyhráli 4:2.

Do vedení se hráči Frenštátu dostali ve 22. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Žák. Na jeho gól jsme zareagovali o pět minut později Veličkou, a to ještě nikdo z přítomných netušil, že se zápas našemu kanonýrovi opravdu povede. Beskyd si své vedení vzal zpět osm minut před přestávkou, když Polacha v naší brance překonal Pyclík.

Po změně stran jsme už ostrými pálili pouze my. Přesněji řečeno, Bohdan Velička. Jeho góly v 63., 72. a 76. minutě znamenaly obrat v zápase, a to ještě rozhodčí frýdlanstkému forvardovi neuznali jeho pátou branku v zápase. „Musím říct, že si opravdu nevzpomínám, že bych dal za muže nekdy čtyři branky. Vlastně si nevybavuji, že by se mi to za celou svou kariéru někdy povedlo v jakémkoliv utkání. Je to určitě hezké a potěší to,“ neskrýval po utkání spokojenost frýdlantský střelec. Ten řekl také pár slov k samotnému střetnutí. „Myslím si, že to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním nám všechno moc dlouho trvalo, a když jsme se už dostali do nebezpečné situace, tak jsme je nebyli schopni vyřešit lépe. Ve druhém poločase jsme zlepšili naší hru a situace dokázali lépe vyřešit,“ dodal Velička.

Ke druhému přípravnému utkání, které se rovněž odehraje v rámci zimního turnaje na umělé trávě v Novém Jičíně, nastoupíme už v sobotu 28. ledna, kdy se postavíme od 14.00 hodin proti týmu SK Hranice.

Branky: 22. Žák, 37. Pyclík – 27., 63., 72. a 76. Velička.

Frýdlant: Polach – Svatonský (46. Literák), Dedek, Staněk, Hajnoš (70. Milar) – Kulhánek (46. Juříček) – Varadi (59. Fromelius), Šafner (46. Hladík), Škorik (59. Šafner), Papik (46. Švrček) – Velička (84. Prepsl). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.