Výhru s Valmezem zařídil v závěru utkání Literák

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  1:2 (1:1)

Než bys řekl švec, mohl náš tým nad týmem z Valašska vyhrávat po pár minutách hry dvougólovým rozdílem. V obou případech nám ale radost zkazila branková konstrukce soupeřovy branky. V 17. minutě jsme naopak inkasovali, když se po chybě v naší defenzívě dostal k míči Vrána, který následnou přesnou ranou k tyči otevřel skóre utkání 1:0. Vedení vydrželo soupeři pouhých sedm minut. To Varadi svým napadáním donutil brankáře Valašského Meziříčí k chybě, čímž pro Hladíka už zůstal jednoduchý úkol, a to trefit prázdnou branku soupeře -1:1. „Myslím si, že jsme v prvním poločase hráli velmi dobrý fotbal, alespoň mě osobně se líbil. Byli jsme dominantní, dobře jsme kombinovali,“ pochvaloval si hru v první pětačtyřicetiminutovce trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Po změně stran nás smůla nadále pronásledovala, když jsme znovu dvakrát pálili pouze do tyče. Rozhodnutí padlo až v samém závěru, když se po rohovém kopu Hajnoše prosadil hlavou Literák – 1:2. „Nastřelili jsme dnes čtyřikrát tyč, bohužel jsme to zakončovali lépe, než tomu bylo ve středu, ale nebylo nám přáno. Po změně stran jsme prostřídali a ten obraz hry se bohužel změnil. Už to nebylo z naší strany tolik kvalitní. Soupeře jsme navíc pustili do dvou tutovek, s oběma si brankář Prepsl poradil. Herně to byl z naší strany určitě lepší zápas, než proti mladým klukům z Baníku,“ dodal Šrámek.

Svou účast na zimním turnaji v Novém Jičíně zakončíme v příštím týdnu, kdy se postavíme proti domácím hráčům. Zápas odehrajeme v sobotu 18. února od 14.00 hodin.

Branky: 17. Vrána – 24. Hladík, 87. Literák.
Val. Meziříčí: Pobořil – Sovák, Švec, Macíček, Němec – Křenek, Žilinský, Smilek, Vrána – Galus – Výmola. Střídali: Hegar, Mičkal, Veselý, Kopecký, Koleček, Vozák. Trenér: Pavel Hajný.
Frýdlant: Prepsl – Dedek (46. Literák), Marek, Švrček, Hajnoš – Staněk (60. Fromelius), Juříček (46. Kulhánek) – Hladík (60. Papík), Šafner, Milar (46. Svatonský) – Varadi (46. Velička). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.