Wozniak: Možná nás ti mladí kluci z Baníku podcenili

Zkusme se vrátit k sobotnímu domácímu utkání s béčkem Baníku. Hodnocení zápasu asi rozdělíš na dvě části?

Přesně tak. Byl to skutečně zápas o dvou rozdílných poločasech. V první půli byl Baník lepší. My se zatáhli, soupeř držel míč a určitě mohl dát více branek, než nakonec dal. I proto jsme si v poločasové přestávce něco řekli. Klukům se hned ze startu podařilo snížit na 1:2, čímž se nám zvedlo sebevědomí. Hráči zjistili, že se dá hrát i s klukama, kteří mají profismlouvy a trénují každý den. I proto se budu opakovat, když řeknu to, co tady bylo předchozím trenérem Šrámkem již několikrát zmiňováno. Bylo to o srdíčku a o vůli. Za bod jsme určitě rádi a na kluky jsem opravdu pyšný, že takto odmakali těžký zápas s těmi mladými. Takže ano, byl do duel dvou různých poločasů.

Na Baníku bylo po změně stran patrné, že ubral, v závěru utkání bych řekl, že dokonce trochu i znervózněl. Oni asi neodehráli tolik utkání, kdy museli takto bojovat o zisk bodů…

Musím říct, že jsem byl překvapen s vývojem. Ono se přeci říká, že vedení dva nula je do poločasu nejhorší. Možná nás ti mladí kluci podcenili, ale my už neměli co ztratit. Důležitý byl ten kontaktní gól a pak k tomu vyrovnání nás dohnalo to pravé frýdlantské srdce.

Pro nás je určitě důležité, že se opět dokázal střelecky prosadit Bohdan Velička, který je našim nejlepším střelcem sezony…

Hlavně náš tým není jen o tom Bohdanovi, každopádně je dobře, že i on udělal na hřišti spoustu té černé práce, jako každý hráč v tom mužstvu. Zrovna včera jsem se o tom s Bohym bavil, že týmový leader není ten, co nosí na ruce kapitánskou pásku, ale je to ten, který odevzdá srdíčko na tom hřišti. A musím říct, že on tam to srdce nechal.

Zápas s Baníkem byl v podstatě posledním domácím v letošní sezoně. Ty jsi sice k mužstvu přišel před nedávnem, přesto, je nějaký vzkaz pro frýdlantské fanoušky, kteří tým podporují nejen doma, ale i ve venkovních zápasech?

Já jim musím jenom poděkovat. Myslím si, že se soupeřům u nás hraje nepříjemně a jsem rád, že jsem součástí toho Frýdlantu i těch našich fanoušků. Hlavně smekám před těmi, kteří s námi jezdí i ven. I proto věřím, že jsme jim tím posledním domácím zápasem ukázali, že ten tým má na to, aby oni mohli být na hráče pyšní.

Nás teď čekají poslední dva zápasy, které odehrajeme na hřištích soupeřů. Co ke Slovácku a Hodonínu tedy?

Bude to pro nás úplně stejné, jako před duely v Blansku či doma s Baníkem. My nemáme co ztratit, chceme se zachránit a jdeme si za tím krůček po krůčku. Pro nás je velkou výhodou ta parta, která tu je, a to není žádné klišé. Známe se strašně dlouho, a i proto věřím, že to těmi společnými silami zvládneme a uspějeme.