Z frýdeckých Stovek si odvážíme cenný bod

FK FRÝDEK-MÍSTEK – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  0:0

Domácí fotbalisté skórovali již ve 3. minutě zápasu, naštěstí postavení zakončujícího Kovaříka bylo ofsajdové, takže branka uznána nebyla. Frýdečtí byli sice aktivnější, ale do větších příležitostí je naše defenzíva nepouštěla. Asi největší příležitost první pětačtyřicetiminutovky přišla ve 24. minutě. Hajnoš zahrával rohový kop, na něj si nejvýše vyskočil Švrček a za Gergelou zazvonila tyčka. O dvě minuty později zasáhl brankář Prepsl včasným výběhem proti zakončujícímu Kovaříkovi.

Ani po změně stran se skóre zápasu nezměnilo. Za zmínku stojí pouze Škorikova dělovka z 66. minuty, která nadělala brankáři Gergelovi značné potíže. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou. „Už jsem to říkal několikrát, my jsme rádi za každý získaný bod, takže i tenhle samozřejmě bereme,“ začal s hodnocením zápasu trenér 1. BFK Martin Šrámek. „Dnes to bylo pro nás jednodušší, jelikož jsme nemuseli nikde cestovat čtyři hodiny v autobuse. Frýdek máme, jak se říká, tady za barákem. Přišlo hodně lidí, byla dobrá atmosféra, jen tomu utkání chyběly góly. Ale jako trenér jsem rád, že jsme podruhé za sebou dokázali vzadu udržet nulu. Bohužel v prvním poločase nám chyběl asi centimetr, kdy jsme dali tyčku a pak míč poskakoval po lajně. Petr Literák říkal, že mu to jen šmrnclo kopačku, že by potřeboval delší špunt a dotlačil by to tam. Jak jsem ale řekl, bod bereme. Na utkání jsme se všichni těšili a neprohráli jsme tady, jsme spokojeni,“ dodal.

To na domácí straně spokojenost chyběla. „Mužstvo, které se po dnešním utkání usmívá, je určitě Frýdlant, protože až tak často se body ze Stovek neodváží. My bereme remízu jako ztrátu. Byli jsme na soupeře připraveni, věděli jsme, že budeme muset tvořit, což je samozřejmě vždy těžší než bořit. Bohužel nám ve finální fázi chyběla kreativita. Co se týče nějakých přechodů po stranách, to se nám dařilo, ale jak říkám, ve finální fázi nám chyběl pohyb, nápad a ve velké míře také kvalita. Jediné pozivitum je to, že jsme neinkasovali gól, ale v tomhle zápase je to prostě málo. Dnešek tedy beru jako ztrátu a nyní ty body musíme nahnat jinde, a to nejlépe hned v následujícím utkání v Hodoníně,“ řekl trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk.

Rozhodčí: Lukašík – Svoboda, Bebenek. ŽK: Blejchař, Kovařík – Šafner, Velička, Svatonský, Hajnoš, Literák, Prepsl. Diváci: 712.
Frýdek-Místek: Gergela – Massaniec, Blejchař, Dadak – Hykel, Zupko, Velner, Nevřela (69. Kostka) – Konečný (63. Martiník), Kovařík, Vlachovský. Trenér: Robert Pištěk.
Frýdlant n. O.: Prepsl – Svatonský (69. Staněk), Literák, Švrček, Hajnoš – Škorik, Juříček, Šafner (81. Kulhánek) – Varadi (81. Kučera), Velička, Hladík (88. Indra). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
.

FOTOGLAERIE Z UTKÁNÍ

Naši partneři