Z Vrchoviny se vracíme s nepořízenou

SFK NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  3:1 (2:1)

Podzimní část MSFL se po víkendu přehoupla do své druhé poloviny. Frýdlantští ke svému zápasu s pořadovým číslem 9. cestovali tentokráte až na Vrchovinu, kde nás v sobotním odpoledni čekal souboj s domácím SFK.

Skládání základní sestavy bylo pro trenéry 1. BFK trochu složité. Opět se nám totiž vytvořila rozsáhlá marodka. „Měli jsme dost okleštěnou sestavu, prakticky jsme měli k dispozici pouze dva klasické obránce,“ řekl trenér Martin Šrámek. Ke zkušené dvojici Literák-Staněk se tak připojil mladý Hajnoš.

VÝČET CHYBĚJÍCÍCH HRÁČŮ 1. BFK: Wozniak (koleno), Švrček (sval), Střižík (přetržený křížový vaz), Marek (po operaci) a k tomu museli ještě zůstat v práci Škorik se Svatonským.

„Byli jsme trochu v dezolátním uskupení, a to ještě po pěti minutách nám Kulhánek řekl, že je zraněný. Na hřiště za něj musel Indra, který nehrál kvůli zranění měsíc a půl. V rámci možností jsme ale na hřišti nechali všechno. Rozhodla nezkušenost při bránění,“ dodal frýdlantský kouč.

Našim hochům vyšel vstup do zápasu. Již v 5. minutě utekl po pravé straně Hladík a po jeho centru skóroval hlavou Velička – 0:1. Bohužel jsme se z vedení dlouho neradovali. O čtyři minuty později zahrával Nečas standardní situaci z pravé strany a Sytař hlavou vyrovnal – 1:1. „Nemůžeme takto bránit a nechat za sebou volného hráče. Místo abychom se po vedoucím gólu uklidnili, tak se to znovu srovnalo,“ čertil se po vyrovnávací trefě hostující trenér.

V dalších minutách hry byla k vidění vyrovnaná partie, šancí však bylo na obou stranách poskrovnu. Po dvaceti minutách hry rozehřál diváky domácí Šteffl, který z dvaceti metrů vypálil a brankář Švrčina musel míč s námahou vyrážet. Dvě minuty před poločasem už ale udeřilo. Sytař se dostal do samostatného úniku, který dokázal s lehkostí proměnit – 2:1. A mohlo být s námi ještě hůře, jelikož ihned po rozehrání ze středového kruhu jsme přišli o míč, naštěstí Štefflovo zakončení zmařil Švrčina.

 

„Ve druhé půli jsme se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nebylo to tu snadné. Oni hráli páté utkání doma a ještě tu s nikým neprohráli. Pro naše mladé kluky to nebylo jednoduché. Musím ale vyzdvihnout Hajnoše, byl určitě našim nejlepším hráčem na hřišti,“ chválil dvaadvacetiletého fotbalistu trenér Martin Šrámek.

Definitivní rozhodnutí padlo v 72. minutě, kdy brankář Švrčina špatně vyběhl domácí Svoboda jej z větší vzdálenosti trestal gólem do prázdné branky – 3:1. Pak si už hráči Nového Města vedení pohlídali. „Myslím, že naše výhra byla zasloužená. Do utkání jsme sice špatně vstoupili, ale na vedoucí gól hostů jsme dokázali okamžitě zareagovat. Ve druhé půli se mi naše hra příliš nelíbila, ale máme tři body, to je důležité,“ pochvaloval si pro Žďárský deník trenér Vrchoviny Lukáš Michal. „Strašná škoda, že jsme tu nebyli kompletní. I přes prohru ale kluci hráli dobře. Vyšel nám začátek, velká škoda toho gólu do šatny. Ve druhém poločase jsme už neměli ty typy hráčů, kteří by bořili v jejich vápně. Oni se zatáhli v deseti lidech a bylo to jak se říká po šestnáctku,“ řekl Šrámek, kterého překvapilo tamní prostředí. „Dlouho jsem nezažil takové divoké obecenstvo. Tam diváci nadávají snad všem. Doslova frenetické publiku. Tady se lehce vyhrávat nebude nikomu. A slovo kombinace, to je pro domácí cizí slovo. Oni snad neměli tři přihrávky po sobě,“ nechápal Šrámek.

Nezbývá než věřit, že se někteří hráči dají přes týden dohromady a že domácí zápas s Hranicemi zvládneme za tři body. Utkání se hraje v sobotu 1. října od 15.00 hodin.

Branky: 9. a 43. Sytař, 72. Svoboda – 5. Velička. Rozhodčí: Slabý – Kolář, Julínek. ŽK: Hekerle, Šteffl, Nečas (Follprecht, asistent trenéra) – Varadi, Papík. Diváci: 265.
Vrchovina: P. Šmída – Hekerle, Duda, Ráliš, Novotný – Vacek (87. Hlaváč), Šteffl (73. Vašek), Nečas, Sytař (73. Batelka), Svoboda (87. Skalník) – Matulka (62. M. Šmída). Trenér: Lukáš Michal.
Frýdlant n. O.: Švrčina – Literák, Staněk (80. Papík), Hajnoš – Hladík, Šafner, Juříček, Kulhánek (11. Indra, 73. Fromelius), Kučera – Velička, Varadi. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto: Deník/Tomáš Pohanka a vlastní)

Naši partneři