Zápas se Slováckem rozhodly dva góly v samém úvodu střetnutí

Třetiligový fotbal v Kunovicích moc lidí nezajímá, na duel s našim celkem se v sobotním odpoledni přišlo podívat pouhých 50 platících diváků. Ti pak viděli výhru domácích mladíků (Slovácko poslalo na hřiště hned 9 starších dorostenců).

Začátek střetnutí frýdlantským hráčům vůbec nevyšel. Po sedmi minutách hry totiž vedli domácí již dvoubrankovým rozdílem. První gól padl již po 112 vteřinách hry, kdy hráči Slovácka rozehráli rohový kop nakrátko a po centru na malé vápno skóroval hlavou Onuoha. O pět minut později jsme faulovali v pokutovém území a pískala se penalta. K té se postavil kapitán domácího celku Kratochvila, tomu však jeho první pokus brankář Polach vyrazil, na dorážku stejného hráče už byl náš gólman bohužel krátký – 2:0. Prohrávat takto brzy byl pro náš oslabený celek docela šok.

V 57. minutě utkání jsme se po střetu Kedroně s Onuohou dožadovali odpískání penalty také na druhé straně, sudí nechal hru pokračovat a o chvíli později přišlo vyloučení našeho stopera Staňka. Tento další zásah do sestavy už nám moc nadějí na slibný výsledek z Kunovic nedával. Zvláště, když pak v 61. minutě přidali domácí třetí branku. To hráči Slovácka podnikli rychlý protiútok po pravé straně hřiště a po centru do šestnáctky se krásným lobem prosadil Břečka – 3:0.

„Utkání se mi těžko hodnotí, jelikož jsme si jej rozhodli sami. Bylo to hloupými chybami, kdy jsme totálně zaspali začátek zápasu. Něco jsme si v kabině řekli k rozehrávce soupeře, jak máme stát při jejich rozích, a to se nestalo. Bohužel z rohového kopu nakrátko inkasujeme hned v první minutě. Pak o chvíli později uděláme úplně zbytečnou penaltu, kdy ji soupeř proměnil. A to i přesto, že Poly tu penaltu chytil, tak ten jejich kapitán měl dostatek času ještě míč dorazit,“ zlobil se po utkání kouč 1.BFK Radim Wozniak. „Když takto v sedmé minutě na hřišti Slovácka, které hrálo dobrý fotbal, prohráváte dva nula, tak je to těžké. Ten zápas jsme si ale těžkým udělali sami, protože takhle se nemůže vstoupit do žádného utkání. Něco jsme si řekli také o sebevědomí, něco také o hlavách, že ta musí být nastavena tak, že jdeme to střetnutí neprohrát. No, bohužel to zůstalo v kabině, což mě strašně mrzí, jelikož vím, že tihle kluci bojují a je jen škoda, že takhle prohýří tu svou bojovnost,“ mrzelo bývalého ligového fotbalistu.

Ten následně předposlední duel sezony rozdělil na další dvě části. „Druhý blok, který budu hodnotit, je ten, že jsme v těch dalších asi padesáti minutách hráli asi nejlepší fotbal z těch posledních utkání. Kluci drželi míč, velmi dobrý výkon odevzdal Šafner s Milarem, kteří dokázali udržet spoustu míčů. Dokonce byli nebezpeční i směrem dopředu. Je jen škoda, že se nám nepodařilo třeba po standardce, nebo jakékoliv útočné akci, dát kontaktní gól. Určitě bychom to Slovácku ještě ztížili a mohlo by se to vyvíjet i jinak. Za tuto část střetnutí musím kluky pochválit, protože makali, dřeli, hráli po zemi. Vyzdvihnu výborné běžecké výkony Hladíka, Kedroně a velmi dobrý výkon podali také Dedek či Juříček na krajích obrany. Já musím opravdu ty kluky pochválit, snažili se být domácím rovnoceným soupeřem,“ dodal k druhé hodnocené části zápasu Wozniak.

„No a ten třetí blok beru po červené kartě, kdy si v poločase řekneme, že nebudeme komunikovat s rozhodčími. Možná to bylo ale i tím, že se tady hraje zkrátka o záchranu. Prostě jsme po hodině hry dostali úplně zbytečnou kartu a museli pak změnit styl naší hry. Proti Slovácku, které tam mělo hodně běhavé hráče, tak to bylo těžké. Za ten blok ale i tak kluky chválím, hráli na hranici svých možností. Smekám před nimi, že ten zápas odjezdili do poslední minuty, i když už věděli, že se s výsledkem moc dělat nedá. Dostali jsme ještě smolný třetí gól, ten ale zápas nerozhodl. My si to rozhodli svou naivitou z počátku střetnutí. To byl vlastně třetí blok, který jsme tu odehráli. Každopádně před hráči i přes tu porážku smekám, nemáme se zač stydět. Škoda ale té červené karty, jelikož nám Zdena (Staněk, pozn. red.) bude v posledním kole určitě na hřišti chybět. My se ale budeme muset s tím utkáním v Hodoníně nějak poprat,“ uzavřel hodnocení trenér Wozniak.

Tak, jak už náš kouč v hodnocení naznačil, své poslední utkání letošní sezony odehrajeme opět na hřišti soupeře. Jestli to bude v původně plánovaném termínu – sobota 17. června od 17.30 hodin, nebo se nám hrací den opět kvůli jednotnému začátku všech týmů, které jsou ohrožené sestupem, změní, dáme prostřednictvím našich webovek fanouškům vědět. Držte nám každopádně v Hodoníně příští týden palce. Stále bojujeme!

1.FC SLOVÁCKO B – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  3:0 (2:0)
Branky: 2. Onuoha, 7. Kratochvíla, 61. Břečka. Rozhodčí: Dorotík – Julínek, Bělák. ŽK: Severa, Aldin – Hladík. ČK: 57. Staněk (BFK). Diváci: 50.
Slovácko B: Urban – Tomeška, Janečka, Onuoha, Stropsa – Severa (46. Jurčeka), Šlechta (71. Mitrevski), Aldin, Břečka – Kratochvila, Koryčan (83. Kolář). Trenér: Pavel Němčický.
Frýdlant: Polach – Juříček, Marek, Staněk, Dedek – Hladík, Švrček, Svatonský (66. Kulhánek) – Šafner, Milar (74. Papík) – Kedroň. Trenéři: Radim Wozniak a Jiří Krejčí.