Ze Znojma se vracíme s prázdnou

Utkání s cizineckou legií z města nad řekou Dyjí mělo jasného favorita, a tím byl domácí celek. Znojemští na své vítězství zadělali již po sedmnácti minutách hry, kdy po úniku Nzanzy z pravé strany zakončoval nejlepší střelec soutěže De Almeida prakticky do prázdné branky – 1:0. „Hráli jsme skvěle a plně jsme se soustředili. Drželi jsme si vysokou úroveň hry a společně jsme předvedli kvalitní výkon,“ uvedl kouč 1. SC Rui Amorim. Jihomoravané pak své vedení navýšili po změně stran. V 59. minutě to byl znovu De Almeida, který ve vápně vyhrál hlavičkový souboj s Holcem a poslal tak míč přesně k levé tyči naší brány – 2:0. O pět minut později pak pečetil výhru domácích střídající Gomes, jenž pravačkou trefil přesně levý kout Thimelovy svatyně – 3:0.

„Už jsem to říkal na začátku sezony, v této soutěži se nemůžeme rovnat se všemi celky. Znojmo se svými profesionálními hráči je oproti nám zcela někde jinde. Oni trénují šestkrát sedmkrát týdně. Kluci ale přes tu porážku podali své nadstandardní výkony, hráli jsme na co jsme měli,“ řekl po zápase frýdlantský trenér Radim Wozniak.

Našemu celku tak zbývá do konce soutěže už jen jeden týden, ve kterém však musíme zvládnout porci dvou utkání. „Teď nás čeká předehrávka s béčkem Baníku, tedy týmem, který si hraje svou vlastní soutěž. Mají vůbec nejlepší mužstvo ve třetí lize, tak jen doufám, že neuděláme nějakou velkou ostudu, ale naopak ukážeme to své bojovné srdce. Určitě na Bazaly nepojedeme prohrát, ale jsme si vědomi, na jaký celek narazíme a kde jsou naše možnosti,“ sdělil Wozniak. „No a v sobotu pak půjdeme do posledního zápasu sezony, když doma hostíme Uherský Brod. Na ten zápas se strašně těším, toužíme jej vyhrát a uspět, protože chceme sezonu zakončit vítězstvím. Také věřím, že se nám dají dokupy zranění Teplý, Škorík a Střižík, či nemocný Peťa Soukup,“ zakončil frýdlantský kouč.

1.SC ZNOJMO FK – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  3:0 (1:0)
Branky: 17. a 59. De Almeida, 64. Gomes. Rozhodčí: Svoboda – Tomanec, Vlk. ŽK: Varadi, Literák, Holec (vš. BFK). Diváci: 150.
Znojmo: Rodriguez – Ferreira Viegas (78. Da Silva Moreira), Lukčo (61. Aires Dos Reis), Ivanović – Nzanza, Carneiro Rodriges (78. Afonso Rodrigues), Neto De Sousa, Neto De Sousa, Silas (61. Velosa Pereira), Quinvula Da Silva Pinto – De Almeida Parede Neto (61. Gomes Ferreira), Abdellaoui. Trenér: Miguel Rui Amorim Reis Félix.
Frýdlant: Thimel – Holec, Blahuta, Literák – Juříček, Mikulenka (75. T. Stávek), Šafner, Hajnoš (75. Šustai) – Svatonský (62. Parma), Varadi (75. Papík) – Kedroň. Trenér: Radim Wozniak.

FOTO: Deník/Lubomír Budný

Naši partneři