Bod z Opavy se počítá!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Cenný bod za remízu 2:2 vyválčili naši fotbalisté na půdě Opavy. Domácí „B“ tým posílila čtveřice fotbalistů z A mužstva, které i díky reprezentační pauze mělo volný víkend, protože i Fotbalová národní liga měla přestávku, a tak do souboje s Frýdlantem vyslala gólmana Lasáka, obránce Čelůstku, záložníka Mozola a útočníka Puškáče.

Domácí do zápasu doslova vlétli a ve 20. minutě vedli 2:0! Byl to pořádný „kolotoč“ a hosté se drželi „zuby nehty“, aby neinkasovali i další góly. Strážce frýdlantské svatyně Prepsl však dalším nájezdům odolával jako skála. Frýdlant ale zabojoval, nesložil zbraně a za snahu byl odměněn. Ve 27. minutě snížil Kratochvíl a o chvíli později mohlo být dokonce srovnáno po individuální akci Svatonského, proti byla tyč opavské brány. Na konci poločasu ještě skvěle zahrál trestný kop Hrdlička a domácí gólman vytáhl výborný zákrok.

„V první půli byli lepší domácí. Drželi míč, kombinovali, nedali nám vydechnout. Několikrát nás ještě podržel Ondřej Prepsl,“

hodnotil první poločas útočník David Fromelius.

Po změně stran zavelel Frýdlant ke zteči a v 65. minutě srovnal Fromelius.

„Míč po rohovém kopu mi posunul Svaty (Jan Svatonský) a podařilo se mi ho nasměřovat do sítě,“

okomentoval svůj premiérový zásah v nové sezóně Fromelius. A mohlo být ještě veseleji, protože hosté se osmělovali čím dál více a soupeř, který si dnes připsal již čtvrtou remízu, nechával až příliš často otevřené dveře ve své obranné činnosti. Hosté bojovali, dřeli, podnikali rychlé výpady směrem k soupeřově bráně, ale na konečném skóre 2:2 se již nic nezměnilo.

„Za druhou půli si bod určitě zasloužíme. Dokázali jsme nejen otupit tlak domácích z první půle, ale podle mne jsme byli po změně stran i nebezpečnější. Škoda, že jsme nepřidali ještě jednu branku, ale vzhledem k vývoji zápasu bod samozřejmě bereme. Čelili jsme kvalitnímu soupeři, který byl navíc ještě posílen o čtyři druholigové fotbalisty, ale jsme rádi, že jsme i v této konfrontaci obstáli,“

zakončil své pozápasové hodnocení s úsměvem na tváři David Fromelius.

1. BFK Frýdlant – FC Elseremo Brumov 0:1
Poločas: 0:1
Branka: 3. Novák
Počet diváků: 362
Rozhodčí: Pospíšil – Kneisl, Kulička
Sestava: O. Prepsl – D. Hutník, O. Dvořák, J. Hrdlička, M. Střižík – J. Svatonský, M. Chlebek,O. Škorik, J. Mandičak (64. Kratochvíl), D. Kučera (57. R. Šafner) – D. Fromelius (74. M. Šigut)

POZOR, ZMĚNA! Prestižní souboj 1. BFK Frýdlant – MFK Havířov se odehraje v neděli 10. 9. již ve 14:30 h!