Dorost se přibližuje postupu!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Již jen pět kol chybí našemu dorostu do konce letošního ročníku krajské soutěže a svěřenci trenérů Romana Hajdy a Lukáše Vašuta si stále udržují pětibodový náskok. Postup do krajského přeboru je tak na dosah. Pojďme se ale nejdříve podívat na naše žákovské týmy.

Starší žáci prohráli s Petřkovicemi v poměru 2:4 (za 1.  BFK vstřelil obě branky M. Hajda).

Sestava : Drabina, Vantuch, Filip, Javorský, Staněk M, Juroška, Staněk J, Liška, Brož, Hajda, Tomeček Náhradníci : Pavela, Buďo, Somr

Mladší žáci Frýdlant -Petřkovice 0:7 (0:2)

„První poločas byl vyrovnaný, ale nedokázali jsme se prosadit a bohužel jsme dostali 2 góly z nedostoupení protihráče. Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili 3 gólové situace, kdy jsme šli sami na branku, ale neproměnili jsme. Poté jsme zápas celkem vypustili a soupeř nás potrestal. Do příště musíme zlepšit efektivitu v zakončení“, zhodnotili trenéři Denis Dušík a František Závodný.
Dorost sehrál dva zápasy.
1. BFK Frýdlant – TJ Fryčovice 4:4 (branky: Milar, Prokop, Indra, Bystroň)
V sobotním odpoledni se hráči dorostu 1. BFK utkali s týmem Fryčovic, který okupoval 2. místo tabulky a jak řekl trenér hostů,  rozdáme si to na férovku první s druhým. Na začátku utkání bylo vidět,  že se hraje o 1. místo a z obou stran to bylo opatrné.  Postupem času se zápas rozjížděl a od 15. minuty se hrál oboustranně kvalitní fotbal. Po několika neproměněných šancích na obou stranách se jako první radovali kluci 1. BFK,  když se trefil ve 39. minutě kanonýr Milar.  Ovšem o pouhou minutu později soupeř srovnal na 1:1. Kluci však závěr poločasu, kdy měli převahu, naklonili na svou stranu a ve 43. minutě se po rohovém kopu trefil Prokop a do kabin se šlo za stavu 2:1. Po přestávce se tempo ještě zvýšilo a to hlavně díky soupeři, který se nechtěl smířit s výsledkem, ale paradoxně se do tutové šance dostal Milar, ale tentokrát neproměnil a vzápětí se radoval soupeř.  Opět se tak potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš.  Za 5 minut hosté přidali třetí branku a dobrou 15 minutovku završili čtvrtým gólem a musíme uznat, že nás 30 minut hráči Fryčovic přehrávali a jen díky štěstí, které při nás stálo, se nakonec napsal scénář infarktového závěru. Tam jsme totiž přeskupili řady, hráli se čtyřmi útočníky a soupeře zatlačili. Nakonec to přineslo i kýžené gólové ovoce, když se v 89. minutě krásně trefil Indra. Při závěrečném drtivém tlaku, kdy byli úplně všichni naši hráči v šestnáctce soupeře, se po rohovém kopu dostal do šance brankář Hajdušek, jeho hlavičku z brankové čáry vykopl obránce, míč se však vrátil do šestnáctky a hlavičku Prokopa musel obránce hostů zastavit rukou. Kopala se penalta a tu chladnokrevně proměnil kapitán Bystroň a v 93. minutě tak srovnal na konečných 4:4. Klukům bych chtěl poděkovat za výkon, který vygradoval hlavně v závěru.
Ostrava Jih – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – 0:6 (Milar 2, Bystroň, Indra, Závodný, Salava)

V úterní dohrávce se hráči dorostu 1. BFK vydali do Ostravy kde si připsali další 3 body do tabulky po vítězství 6:0 proti týmu Ostrava-Jih. Kluci se od začátku do soupeře zakousli a přehrávali jej ve všech fotbalových dovednostech, ale bohužel pálili šance jak na běžícím pásu. Až ve 26. minutě se krásně trefil z přímého kopu Bystroň a otevřel skóre zápasu. Díky této brance se kluci uvolnili a do poločasu přidali ještě Milarem 2 branky a do kabin se šlo za stavu 0:3 pro 1. BFK. Po přestávce se obraz hry nezměnil, jen kluci přešli do úspornějšího režimu, neboť absolvujeme 3 zápasy za 7 dní, ale i tak soupeře tlačili a vytvářeli si šance,  ze kterých se zrodily další 3 branky. Postupně se trefili Závodný, Indra a úplným bonbónkem na závěr se blýskl Salava, když se z 20 metrů překrásně trefil volejem do pravé šibenice a uzavřel skóre zápasu na 0:6 pro 1. BFK. Klukům děkuji za kvalitní a pohodový výkon a fanouškům kteří za námi do Ostravy dorazili, za podporu.

13. Petřvald 20 1 0 19 18:108 3 0 0

Na turnaji ve Starém Městě získala naše přípravka 9 bodů za 3 vítězství. Pouze jednou jsme byli poraženi. Foto níže