Obránce Michal Střižík je zpátky

https://www.1bfk.cz/wp-content/uploads/2022/09/IMG_3762-scaled.jpgDatum 11. září není nezapomenutelné pouze a jen pro občany USA, kteří v roce 2001 čelili několika útokům ze strany militantní islamistické organizace al-Káida. Tohle datum má nesmazatelně vryté do paměti také frýdlantský obránce Michal Střižík, který se v tento den roku 2022 zranil při mistrovském utkání s béčkem ligového Zlína. Zranění kolene jej pak následně na několik měsíců vyřadilo z fotbalových trávníků. „Střiža“ absolvoval operaci a po dlouhé rehabilitaci se následně vrátil na hřiště. Loňský podzim tak strávil na rozehrání v Dobraticích (I. A třída), nyní je ovšem zpátky ve frýdlantské kabině. Plný odhodlání pomoci našemu týmu v jarních bojích v Moravskoslezské fotbalové lize.

„Vzhledem k té situaci, která v týmu momentálně nastala (Michal naráží na úzký kádr 1.BFK, pozn. red.), budu se snažit mužstvu pomoci jako hrající asistent,“ prozradil Střižík, kterého si k sobě po jmenování do funkce vybral trenér Radim Wozniak. „Já se po tom těžkém zranění vždy chtěl znovu vrátit a jelikož je Frýdlant mou srdeční záležitostí, neodolal jsem,“ usmál se třiatřicetiletý obránce.

„Nemůžu se dočkat, až znovu vyběhnu k mistrovskému utkání ve frýdlantském drese a věřte, že udělám vše, abychom tu jarní část sezony odehráli co nejlépe,“ slibuje fanouškům Střižík. Ten nemohl při rozhovoru zapomenout ani na Dobratice, kde se mohl po nepříjemném zranění rozehrát. „I když jsem tam odehrál jen pár utkání, tak musím říct, že mě to tam hodně bavilo. Šel jsem tam kvůli mému kamarádovi Honzovi Mandičákovi, se kterým jsem si chtěl ještě zahrát. Ale i ostatní kluci v týmu byli úžasní, opravdu jsem si tam ten půlrok užil a tímto bych chtěl Dobraticím za vše moc poděkovat,“ pokyvuje hlavou Střižík.

A jak se Michal Střižík těší nejen na roli hráče, ale také na pozici asistenta trenéra 1. BFK?

„Tak na tuhle dvojroli se fakt těším. S Wozym (trenér Wozniak, pozn. red.) jsme už spolupracovali na konci minulé sezony, když tým převzal na poslední čtyři kola. Když mě pak před Vánoci zavolal, neváhal jsem ani chviličku. Je to přeci jen člověk, kterému nemůžeš říct ne,“ řekl Střižík. „Snažím se mu se vším co potřebuje pomáhat a jsem přesvědčen, že nejen my dva, ale celý kádr plus realizační tým, uděláme vše pro to, abychom všem posměváčkům a kritikům zavřeli ústa,“ zdůraznil na závěr frýdlantský navrátilec.

 

 

 

Naši partneři