Cenný skalp v přípravě, porážíme Hlučín 2:1

Překvapivý, ale o to cennější výsledek, uhráli naši muži v přípravě s třetiligovým Hlučínem. Na umělé trávě ostravských Bazalů se prořídlá sestava Frýdlantu ujala v první půli dvoubrankového vedení, které si pak poctivou hrou podržela až do závěrečného hvizdu. „Máme teď hodně zraněných a navíc i nemocných. Těsně před utkáním nám ještě vypadl ze sestavy Ondra Škorik, takže jsme dojeli na zápas pouze se dvěma náhradníky. Dokonce jsme museli do hry poslat i náhradního brankáře Ondru Prepsla,“ lamentoval nad zdravotním stavem své družiny kouč 1. BFK Radim Wozniak.

Kombinovaná sestava hostů zadělala na své první vítězství v přípravě už během první pětačtyřicetiminutovky. Ve 20. minutě se nejprve prosadil Šafner, o tři minuty později navýšil naše vedení Kedroň. „Díky tomu našemu stavu jsme se na soupeře museli nějak připravit. Snažili jsme se proto v systému 4-2-3-1 zesílit střed pole a tím pak eliminovat domácím ty prostrkávačky středem, které mají fakt dobré,“ naznačil předzápasové plány hostující trenér. „A to se nám dařilo. Pomohlo i to, že jsme vstřelili dvě branky. Potom musel Hlučín hrát do plných. Kluci předvedli opravdu výborný výkon, hodně je navíc stmelila právě ta naše situace. U nás to vždy bylo postaveno na té týmovosti a já vidím, že v tomhle se zápas od zápasu znovu zvedáme. Je navíc vidět, že některým klukům se zvedá i sebevědomí. Už teď se těším na sezonu, jelikož mistráky jsou o něčem jiném,“ řekl Wozniak a vzápětí ještě dodal. „Chci poděkovat starším hráčům, kteří se k utkání postavili přesně tak, jak potřebujeme. Byli těmi pravými lídry, správně ten tým hecovali. A na tyto aspekty budeme spoléhat také v sezoně. Takže za mě velká spokojenost. Je to naše první vítězství v přípravě, ale i kdybychom dnes prohráli, byl bych potěšen, že ta týmovost jde zápas od zápasu nahoru. Snad se nám brzy uzdraví další hráči,“ přeje si frýdlantský trenér.

„Dnešní zápas se nám nepovedl. Podobně jako zápas s Bílovcem, i dnes to bylo téměř celé utkání na jednu bránu, ale ve finální třetině to bylo bez nápadu, bez odvahy a často bez pohybu. Navíc  jsme hráli pomalu a neefektivně. Soupeř postavil blok sedmi, osmi hráčů a my se s tím nedokázali poprat. Dá se říct, že k výhře soupeři stačily dvě střely na bránu a touha vyhrát, ta u nás dnes chyběla. Je to sice jen příprava, hodně hráčů nám chybělo a příležitost dostali i naši dorostenci, které bylo dobré vidět v akci, ale takto se jako tým prezentovat nechceme. Věřím, že toto byl pro nás poučný kopanec do dalších zápasů,” hodnotil tento přípravný duel domácí trenér Jan Woznica.

V pořadí páté přípravné střetnutí odehrají frýdlantští fotbalisté až v sobotu 17. února, a to na umělé trávě v Hranicích. Soupeřem nám budou hráči divizních Všechovic, které jsou ve své skupině E na jedenáctém místě. Zápas má výkop naplánován na 13 hodinu.

FC HLUČÍN – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:2 (0:2)
Branky: 89. Holzer – 20. Šafner, 23. Kedroň.
Hlučín (1. pol.): Remiáš – Kobza, Praus, Holzer, Kolaska – Kovala, Buchvaldek – Zajíček, Kučera, Moučka – Smékal. (2. pol.): Murin – Kobza, Holzer, Kolaska, Rončka – Tomšů, Buchvaldek – Havránek, Levčík, Kania – Šindler. Trenér: Jan Woznica.
Frýdlant: Thimel – Střižík, Blahuta (65. Papík), Mikulenka, Literák – Svatonský, Šafner, Juříček, Kedroň, Varadi – Soukup (70. Prepsl). Trenér: Radim Wozniak.

Naši partneři