Frýdlant si ze Slavičína veze tři body!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Naši fotbalisté si připsali první výhru v novém soutěžním ročníku divize E, když ve Slavičíně zvítězili v poměru 2:1.

O obě trefy se postaral Ondřej Škorik, který otevřel skóre již ve 4. minutě. Předcházel tomu nakrátko zahraný rohový kop, který doputoval po ose Chlebek-Kučera až ke zmíněnému střelci, který míč uklidil do sítě (0:1). Poté mohli srovnat domácí, ale v zakončení selhali. Celkově byl ale Frýdlant v první půli lepším týmem, kombinoval, útočil a měl i další příležitosti včetně nastřeleného břevna. Čekalo se, že po změně stran domácí přidají a stalo se. V 50. minutě Horáček nasměřoval odražený míč za záda hostujícího gólmana Prepsla a bylo srovnáno (1:1). O devět minut později se ale skóre opět měnilo. Mič po pravé straně zatáhl agilní Svatonský, nacentroval jej do vápna na Fromeliuse, míč se odrazil ke Škorikovi a ten se podruhé nemýlil (1:2). V 61. minutě se ve Slavičíně začervenalo a předčasně do sprch musel za faul zezadu domácí Školník. Frýdlantu začala přesilovka, ale kdo by čekal, že domácí složí zbraně, ten se hluboce mýlil. Hlavně nebezpečné centrované míče a trestné kopy zaměstnávaly defenzívu Frýdlantu na plné obrátky. Několikrát jsme mohli vedení navýšit také my, ale zejména pokusy Mandičaka končily těsně vedle. Po 90 minutách se z výhry 2:1 těšili naši fotbalisté, kteří si do tabulky připsali tři body a všichni se již upínají na nedělní souboj s Brumovem. Hraje se 27. 8. v 16.30 h na našem hřišti.

Ohlasy a reportáž z utkání najdete na naší klubové TV, odkaz zde

FC TVD Slavičín – 1. BFK Frýdlant 1:2
Poločas: 0:1
Branka: 5. a 59. Škorik
Počet diváků: 130
Rozhodčí: Koláček Josef – Koláček Jan, Křepský
Sestava: O. Prepsl – D. Hutník, O. Dvořák, J. Hrdlička, M. Střižík – J. Svatonský, M. Chlebek (78. R. Šafner ),O. Škorik, J. Mandičak, D. Kučera (74. J. Ursíni ) – D. Fromelius (86. M. Šigut)

V pátek došlo k dohodě mezi kluby MFK Frýdek-Místek a 1. BFK Frýdlant ohledně působení hráče Radima Šafnera (19 let). Ten bude v našem klubu hostovat do konce podzimní části soutěže. Radim může hrát jak v záloze, tak i v útoku. Na jaře nastoupil ve Fotbalové národní lize například v zápasech proti Znojmu nebo Sigmě Olomouc. Přejeme mu hodně štěstí v našem dresu.

Skvěle si o víkendu vedli naši dorostenci, kteří na domácí půdě zdolali Dětmarovice 6:0, poločas 3:0. Branky vsítili: 12. Jedlička Petr, 27. Žídek Patrik, 30. Indra Martin, 65. Milar Matěj, 70. Kovář Dan, 88. Plucnara David

„Chtěl bych všechny kluky za předvedený výkon pochválit. Zejména naše záložní řada hrála skvěle a soupeři jsme nedovolili hrát. Věřím, že budeme v dosavadním trendu pokračovat a další body budou přibývat,“

hodnotil po zápase spokojený trenér Roman Hajda.

A aby těch víkendových úspěchů nebylo málo náš B tým zvítězil nad Vojkovicemi 5:0 (Branky: Dušík 2, Kocián 2, Němec).