Generálka proti Hlubině vyšla, teď už nás čekají Valcíři

Generálku před jarními odvetami třetiligové soutěže obstaral zápas proti ambicióznímu diviznímu mužstvu z Hlubiny. Zápas se odehrál na umělé trávě v tréninkovém centru Vista a z výhry 2:0 se nakonec radovali frýdlantští fotbalisté. „Musím říct, že soupeř má opravdu velmi kvalitní tým a já musím za dnešek kluky pochválit. Hráli moc dobře. Bylo to přesně to, co my, jako trenéři, po nich chceme v každém tom zápase,“ pochvaloval si kouč 1. BFK Radim Wozniak.

Toho po skončení utkání, které jsme po gólech Kedroně a Svatonského vyhráli 2:0, potěšil nejen konečný výsledek a výhra, ale hlavně předvedený výkon. „Některé výkony byly nadstandardní, ale co však bylo hlavní, tak že jsme domácí do nějakých velkých šancí nepouštěli. Naopak jsme si je vytvářeli my, jen jsme museli být trpěliví. Po prvním gólu se už hráčům zvedlo to správné sebevědomí. Potěšilo mě, v jaké pohodě jsme zvládli ten závěr střetnutí. Ten se odehrál zcela v naší režii,“ dodal Wozniak.

V našem týmu se v zadních řadách objevil čtyřiadvacetiletý Alexandr Holec, který naposledy působil v rumunském týmu ACS Foresta Suceava. „Teď už ale přichází úplně jiná doba a jiné zápasy. Jsem však rád, že si kluci opět ukázali, že ten fotbal hrát umí. Věřím, že se jim zvedlo patřičně sebevědomí a že si půjdeme to jaro užít. Sestavu budeme střídat, jak se říká, ať už hraje Petr nebo Pavel, tak pořád budeme vystupovat jako tým. Zkrátka výhry i prohry budou společné,“ zdůrazňuje před začátkem jarní odvetné sezony trenér 1. BFK. „Nesmíme ale generálku moc přecenit, už za týden nás čeká souboj o body. Dokázali jsme však proti soupeři, který je nadstandardní v divizi, možná by se vůbec neztratil ani ve třetí lize, odehrát velmi dobrý fotbal. Ale jak se říká, nic není starší, jak včerejší vítězství. My se teď musíme dobře připravit na utkání ve Frýdku-Místku. Na ten zápas se všichni v týmu moc těšíme. Chceme lidem, kteří nám nepřejí, zavřít pusy,“ dodal Wozniak.

Utkání 18. kola MSFL, mezi domácím Frýdkem-Místkem a Frýdlantem, je na pořadu v sobotu 9. března od 14.30 hodin. Hraje se ve frýdeckých Stovkách.

TJ UNIE HLUBINA – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  0:2 (0:0)
Branky: 62. Kedroň, 66. Svatonský.
Frýdlant: Thimel (46. Prepsl) – Střižík, Škorík (60. Blahuta), Holec – Literák, Juříček, Šafner, Mikulenka – Kedroň, Varadi (60. Svatonský) – Hajnoš (70. Papík). Trenér: Radim Wozniak.

 

Naši partneři