Podzimní část jsme zakončili výhrou ve Šternberku!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Mise splněna, plán vyšel. Cílem po polovině soutěže byl zisk alespoň 20 bodů, po tříbodové nadílce ve Šternberku jich máme 21 a v posledním utkání v roce 2017 na domácí půdě proti Kozlovicím můžeme ještě nějaký ten bodík přidat. Zatímco doma se spíše trápíme, na hřištích soupeřů patříme k nejlepším týmům divize E,a to se znovu potvrdilo i ve Šternberku. To nejdůležitější se odehrálo ve 39. minutě, kdy se Frýdlantu podařilo přečíslit domácí tým, míč zatáhl po pravé straně Kratochvíl, naservíroval ho Chlebkovi a zkušený matador ho přízemní střelou uklidil k tyči (0:1). Domácí také hrozili a dokonce v 1. půli nastřelili i tyč, ale přeci jen hosté působili fotbalovějším dojmem. Po změně stran se Frýdlant soustředil na zodpovědnou defenzivní činnost a vyrážel do rychlých protiútoků.

V závěrečné čtvrthodině měli obrovské příležitosti na pojištění výsledku Šigut a dvakrát Kučera, ale v koncovce selhali. A tak jistotu třech bodů musel pojistit gólman Prepsl, který v závěru vychytal i nebezpečnou střelu domácích.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího zavládla ve frýdlantském táboru upřímná radost nad důležitým ziskem třech bodů.

„Samozřejmě tyto tři body mne nesmírně těší. Splnili jsme cíl, když jsme chtěli alespoň v jednom z posledních dvou duelů bodovat naplno,ale co jsme zase nedali v posledních patnácti minutách, to je neuvěřitelné. Ke konci to byly nervy, protože domácí tam měli jednu velkou příležitost, naštěstí nás podržel náš gólman Ondra Prepsl. Přál bych si, abychom se s rokem 2017 rozloučili domácí výhrou nad Kozlovicemi a potěšili i naše fanoušky na domácí půdě,“

přeje si trenér Martin Šrámek.

FK Šternberk – 1. BFK Frýdlant 0:1
Poločas: 0:1
Branky: 39. Chlebek
Počet diváků: 263
Rozhodčí: Pospíšil – Páral, Běhal
Sestava: O. Prepsl – M. Střižík, Š. Křiva, J. Hrdlička, D. Marek – A. Kratochvíl (76. M. Šigut), M. Chlebek, O. Škorik (21. D. Kučera), R. Šafner, J. Svatonský (90. J. Ursíni) – D. Fromelius
Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí

Poslední utkání v roce 2017 hrajeme na domácí půdě v neděli 19. 11. ve 13.30 hodin.