Se Znojmem nás zlomil gól do šatny

Středeční předehrávka 34. kola MSFL vyšla nakonec lépe našemu soupeři. Znojmo oproti podzimu zcela pozměnilo svůj kádr. „V zimě si přivedli do týmu čtrnáct nových hráčů, kteří jsou navíc profesionálové. Zatímco jejich hráči mají v hlavě pouze fotbal, ti naši šli do utkání přímo z práce,“ naznačil rozdíl frýdlantský trenér Martin Šrámek.

I když byl průběh prvního poločasu vyrovnaný, do vyloženějších příležitostí se dostávali spíš hosté. Bylo to především zásluhou hbitého Kilibardy, který zaměstnával svou rychlostí naší pravou stranu obrany a několikrát došlo na jeho přímou konfrontaci s brankářem Prepslem. Poprvé to bylo v 6. minutě zápasu, podruhé hned o dvě minuty později. V obou případech Prepsl střelecké pokusy znojemskému forvardovi vyrazil. Po půlhodině přišel na řadu Kilibardův pokus číslo 3 a jak jinak, znovu byl z tohoto minisouboje úspěšnější frýdlantský gólman. Ve 36. minutě jsme o sobě dali vědět také i my. Varadi našel z pravé strany hlavu Hladíka, té bohužel scházela větší razance a tím i přesnost. Když už to vypadalo, že se oba soupeři rozejdou k poločasové pauze za bezbrankového stavu, dostal se odražený míč ke zcela volnému Pálfimu a ten prudkou ranou na vzdálenější tyč prostřelil našeho brankáře – 0:1.

V úvodu druhého poločasu mohlo být srovnáno. Po Hajnošově rohu se dostal míč ke Škorikovi, ten jen ale ideálně netrefil. Poté se k zakončení dostal Juříček, ani jemu nebylo přáno, míč se zkrátka za brankovou čáru nedostal. A tak udeřilo na druhé straně. V 62. minutě to už Kilibardovi přeci jen vyšlo, brankář Prepsl byl na jeho technickou střelu ke vzdálenější tyči krátký – 0:2. Jihomoravané pak ještě o pět minut později přidali pojistku. Po Kilibardově průniku po pravé straně zakončoval nadvakrát střídající Kartišovs – 0:3.

„Zhodnotím to jednoduše, neměli jsme na to,“ začal s hodnocením zápasu frýdlantský kouč Martin Šrámek. „Kluci přišli z práce a proti nim stál soupeř, který si v zimě pořídil čtrnáct cizinců. Navíc to jsou všechno profesionálové. My to zkusili, bohužel ten gól v nastaveném čase prvního poločasu nás položil. Snaha pak byla do poslední sekundy, ale už nám ta hlava nepracuje jak by měla,“ dodal Šrámek. Ten pak po utkání oznámil, že u mužstva po několika letech končí. „Vedení mě doposud ještě neodvolalo, tak jsem to musel udělat já. Chci, aby mužstvo ještě dostalo nový impuls. Klukům jsem svůj konec oznámil hned po zápase v kabině,“ řekl Šrámek. Tým by na poslední čtyři kola měl převzít náš bývalý obránce Radim Wozniak.

Třetí liga pomalu spěje do svého finiše a nás čeká v sobotu 27. května v pořadí již jednatřicáté třetiligové utkání, kdy se od 17.00 hodin představíme v Blansku.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – 1. SC ZNOJMO FK  0:3 (0:1)
Branky: 45+2. Pálfi, 62. Kilibarda, 67. Kartišovs. Rozhodčí: Mankovecký – Proske, Jurajda. ŽK: Varadi, Staněk – Ouattara, Putu, Ivanović, Kartišovs. Diváci: 252.
Frýdlant: Prepsl – Literák, Švrček (71. Dedek), Staněk (76. Marek), Hajnoš – Škorik (71. Kulhánek) – Varadi (71. Svatonský), Šafner, Juříček (62. Kedroň), Hladík – Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Znojmo: Škugor – Bartůněk, Suchý, Ivanović, Trajković – Pálfi (76. Baaloul), Lukčo (76. Gomes), De Vasconcelos, Kilibarda (83. Mrkva) – Putu (62. Kartišovs), Ouattara (46. Ryška). Trenér: Rui José Batista Capela.