Také čtvrté vzájemné měření sil dopadlo stejně. V derby se opět body dělily!

Na třetiligové úrovni šlo o čtvrté vzájemné měření sil a daleko slavnější klub z Frýdku-Místku nás ani tentokráte nezdolal. Frýdlantští se sice celou druhou polovinu střetnutí museli bránit v oslabení, přesto si z frýdeckých Stovek vezeme domů cenný bod.

A derby začalo pořádně zostra. Sérii rohových kopů jsme zakončili parádně. Už ve 3. minutě si na Hajnošův roh seběhnul Varadi a po jeho teči se dostal k zakončení náš nejlepší střelec David Kedroň – 0:1! Lipinským se podařilo bohužel srovnat již po šesti minutách hry. Standardku domácího Gorčicy si nešťastně do vlastní brány srazil hlavou Střižík – 1:1. Jak se později ukázalo, více branek už pětistovka diváků, která v sobotním odpoledni do Stovek dorazila, už nevidělo. Blízko ní byli domácí ve 14. minutě, když se po centru Hykla dostal k hlavičce Neumann, brankář Prepsl si však s jeho zakončením poradil.

Hned v úvodu druhého dějství nastala situace, která nakonec ovlivnila ráz druhé poloviny střetnutí. Sudí Grečmal nám totiž vyloučil Ondru Škorika a my tak šli do deseti. Nutno však říct, že celá situace by nejspíš vůbec nenastala, kdyby hlavní nejprve odpískal faul na vyloučeného hráče. Oslabení hosté to pak měli hodně těžké, přesto jsme si ze Stovek mohli paradoxně odvézt i tři body. V 82. minutě totiž gólmanu Lasákovi odskočil míč na hrbolatém terénu tak nešťastně, že nabídl možnost ke skórování Šafnerovi. Celou situaci nakonec uhasil včasným odkopem vracející se Bialek. Frýdlant si tak hned na úvod jarní odvetné části připisuje do tabulky velmi cenný bod za konečnou remízu 1:1.

„Tak výsledek je to určitě pro nás výborný. Před utkáním bychom určitě ten bod brali, ale předvedená hra v první půlce zápasu nebyla taková, jakou jsme očekávali. Myslím si, že za tím bylo sebevědomí některých hráčů, opravdu jsem některé ani nepoznával. Klukům jsem v kabině říkal, že příprava je už za námi a až teď se ukáže, jaké máme v týmu zápasové typy. Zdali vítězné, nebo naopak. Dnes se to v nějaké míře a v plné nahotě ukázalo. Výkon opravdu nebyl dobrý,“ řekl frýdlantský trenér  Radim Wozniak. „Po vyloučení Ondry Škorika, které se mě zdálo docela přísné, tak ta naše hra dopředu už zcela opadla. Pak už hrálo pouze jedno družstvo, to si musíme přiznat. Paradoxně jsme ale ten zápas mohli vyhrát, pouze by to však potvrdilo větu, že fotbal nemá logiku,“ pousmál se hostující kouč.

Ten bude muset v týdnu spřádat plány, jak si poradí s následnou absencí vyloučeného Škorika. „Nikdy se nějak k výkonu sudích nevyjadřuji, ale jejich dnešní výkon mě trochu mrzí. Nechci tu brečet, jelikož ani nám se ten zápas po fotbalové stránce vůbec nepovedl. Ale to samé by se dalo říct i o těch klucích, co pískali. Je smutné, že se dá takto ovlivnit zápas, ale znovu opakuji, neříkám, že kdyby coby, tak bychom ten zápas vyhráli. To ne! Jejich výkon bych však srovnal s tím naším,“ zdůraznil Wozniak.

„Opět remíza, fanoušci očekávali vítězství, a to jsme nepřinesli. Moc nás to mrzí. Opět jsem upozorňoval na standardní situace a my z laxní nahrávky a následném rohu dostaneme gól. Naše blbost. Naštěstí jsme vyrovnali a zápas začal odznova. Soupeř hrál opět z hlubokého bloku. V prvním poločase jsme si vypracovali velkou šanci po hlavičce Neumanna. Bez úspěchu. Vypracovali jsme si ještě nějaké pološance, ale ke gólu to nevedlo. Z čeho šťastný nejsem je hra po vyloučení soupeře. Paradoxně nám to ublížilo, soupeř se stáhl ještě níž. Poté už byla hra na těžkém terénu pomalá a nepřesná. Rozhodně jsme měli hru zjednodušit a dostat soupeře pod tlak. To se nestalo. I tak jsme si vypracovali ještě dvě plnohodnotné šance Hykla a Gorčicy, trefovali jsme jen gólmana. Je třeba se připravit na další domácí zápas. Doufám, že diváci dorazí v takovém počtu jako dnes. Za kulisu děkujeme,“ okomentoval první jarní utkání domácí trenér Robert Pištěk.

V dalším kole se představíme v domácím prostředí, kdy do Frýdlantu dorazí fotbalisté z Hodonína. Duel je na programu v sobotu 16. března s výkopem v 15.00 hodin. Budeme se na vás moc těšit! „Doufám, že nás bod z Frýdku nakopne. Musíme však zapracovat na větším sebevědomí a přestože tam ta fotbalovost chyběla, tak se zase ukázalo to, co nás zdobí. Hlavně po tom vyloučení to bylo cítit, byla tam týmovost a vůle neprohrát. A na tomto budeme chtít příště stavět. Kluky musím však za bojovnost pochválit. Nechali tam duši i srdce,“ dodal Wozniak.

FK FRÝDEK-MÍSTEK – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:1 (1:1)
Branky: 9. Střižík vlastní – 3. Kedroň. Rozhodčí: Grečmal – Slováček, Ehrenberger. ŽK: Škorik, Literák, Prepsl, Blahuta, Hajnoš. ČK: 50. Škorik (vš. BFK). Diváci: 512.
Frýdek-Místek: Lasák – Massaniec, Coufal, Bialek, Velner – Neumann (67. Michlík), Gorčica, Obuch (76. Kohut), Hykel (90. Imider) – Bitta, Janjuš (67. Rubý). Trenér: Robert Pištěk.
Frýdlant: Prepsl – Střižík (46. Blahuta), Škorik, Literák – Mikulenka, Šafner, Juříček, Hajnoš – Kedroň, Varadi (76. Svatonský) – Soukup (67. Teplý). Trenér: Radim Wozniak.