Těsná porážka s vedoucím týmem tabulky

O víkendu jsme narazili na velmi silného soupeře, který, ač je v soutěži nováčkem, hraje momentálně celé třetí lize prim. V Karviné jsme s ligovou rezervou dlouho drželi remízový stav, domácí nakonec o své výhře rozhodli v samém závěru.

Čert ví, jak by se utkání dále vyvíjelo, kdyby v 7. minutě dokázal Kedroň potrestat hrubici karvinského stopera Kauana. Ten totiž podcenil vysoký míč a po úniku našeho kanonýra a jeho následné střele těsně kolem pravé tyče, si určitě domácí zadák zhluboka oddechl. Následně se ke slovu několikrát přihlásili Karvinští, byly to však spíše pološance, či střely z větší vzdálenosti, které mířily mimo tři bílé tyče. Až ve 37. minutě předvedl pěknou individuální akci domácí Ojora, brankář Prepsl byl však při jeho zakončení pozorný. Čtyři minutě před přestávkou se sice Teplému podařilo skórovat, radost mu ale zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Po změně stran domácí mladíci přidali na svém výkonu, pozorně bránící obrana 1. BFK jim ovšem nadále ztěžovala úlohu favorita. V 53. minutě jsme si po odraženém míči oddechli, když pumelice Ayaosi prosvištěla kolem pravé tyče. O čtvrt hodiny později neuspěl při dalším zakončení ani Ojora. A tak udeřilo až v 77. minutě, kdy míč putoval po ose Vinicius-Ayaosi ke zcela volnému Molitoriszovi a ten přízemní střelou prostřelil brankáře Prepsla v naší bráně – 1:0. Své vedení pak domácí dokázali ještě navýšit, když se nám nepodařilo zachytit jejich rychlý přechod na naší obrannou polovinu a po přihrávce Molitorisze zakončoval přesně Vinicius – 2:0. Ještě před vypršením devadesáté minuty jsme mohli nepříznivý výsledek hned korigovat. To si na Hajnošův centr z levé strany naběhl Kedroň a jeho hlavičku směřující přesně k tyči vyškrábnul zázračně brankář Uhlihanets na rohový kop. Gólu jsme se nakonec přeci jen dočkali. Ve druhé minutě nastavení totiž potrestal chybu obránce Bielana ranou k tyči Teplý – 2:1.

„Připravovali jsme se na kompaktního soupeře, který bude pokrývat prostory a znepříjemňovat nám hru dobrým defenzivním blokem. V první půli jsme byli málo aktivní směrem do ofenzivy, proto jsme se těžko dostávali za obranu Frýdlantu. Ve druhém poločase se to zlepšilo, kluci byli trpěliví, nepanikařili a výsledkem toho byly dva pěkné góly po hezkých situacích. Mrzí mě ale inkasovaný gól v samotném závěru,“ hodnotil utkání trenér domácího celku Ľubomír Luhový.

I přes těsnou porážku nešetřil frýdlantský trenér slovy chvály. „Myslím si, že byl k vidění kvalitní zápas. Věděli jsme, co nás čeká, a to se také na hřišti i potvrdilo. Stál proti nám mladý a běhavý manšaft plný cizých jmen. Byl to takový mezinárodní výběr. Věděli jsme, že s nimi nemůžeme jít do nějakého hurá fotbalu, ale musíme se zaměřit na atributy, které nás zdobí. Myslím tím bojovnost, týmovost a práce jeden za druhého. A to se nám dá se říct po celý zápas dařilo. Kluky musím pochválit, jelikož to, co předvedli, tak je právě to, co po nich vyžaduji. Hráli nadoraz. Po utkání mě pak potěšila slova trenéra Bielana, který řekl, že před námi smeká, jak jsme ten zápas zvládli,“ řekl krátce po nedělním utkání trenér 1. BFK, Radim Wozniak.

„Samozřejmě se zápas mohl vyvíjet i jinak, kdyby Kedry (útočník David Kedroň, pozn. red.) tu svou tutovku proměnil. Na kdyby se ale nehraje. Karviná byla dnes fotbalovější, ale bereme to tak, že tohle není soupeř, se kterým bychom se mohli v soutěži rovnat. Naše utkání teprve přijdou, a to jsem říkal i klukům v kabině. Není důležitý výsledek, ale cesta k němu. Vidím, že se kluci herně zvedají. Je to totiž výsledek toho, jak se maká v týdnu na tréninku a tam musím říct, že jsem maximálně spokojený. Jak jsem již řekl, nebudeme výsledkově honit Karvinou, Baník, či Zlínsko, ale naše stěžejní zápasy teprve ještě přijdou. Tam se bude hrát o šest bodů. Takže velké poděkování všem hráčům, co dnes byli na hřišti. Jsem i přes porážku na ně hrdý a pyšný,“ dodal Wozniak.

V dalším kole budeme hostit další sílný tým z třetiligové soutěže, dorazí k nám totiž fotbalisté z Hané. Duel s SK Uničov se bude hrát v sobotu 30. března od 15.00 hodin, ale pozor, tentokráte to bude na stadionu v Čeladné.

MFK KARVINÁ B – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  2:1 (0:0)
Branky: 77. Molitorisz, 85. Vinicius – 92. Teplý. Rozhodčí: P. Mayer – Mikeska, Lukašík. ŽK: Byrtus, Ojora – Mikulenka, Svatonský, Blahuta, Šafner. Diváci: 124.
Karviná B: Ulihanets – Trček, Bielan, Kauan Carneiro, Antovski (89. Zedníček) – Ayaosi, Motyčka – Ojora (89. Zdunek), Brzóska (60. Jurga), Byrtus (46. Molitorisz) – Vinicius (89. Vodilka). Trenér: Ľubomír Luhový.
Frýdlant: Prepsl – Mikulenka, Blahuta, Literák – Svatonský (62. Soukup), Holec, Šafner, Hajnoš – Varadi (76. Papík), Kedroň – Teplý. Trenér: Radim Wozniak.