V poháru končíme již v jeho předkole

Stejně jako v minulé sezoně, tak i tentokráte, končíme v poháru v jeho předkole. S divizním účastníkem jsme sice vedli, domácí celek ale dvěma góly útočníka Badalyana duel otočili ve svůj prospěch. V 1. kole MOL Cupu se tak Hlubina střetne s Havířovem.

Základní sestava frýdlantského celku čítala hned šestici nových hráčů oproti té, na kterou byli fanoušci 1. BFK zvyklí ještě před měsícem. Od úvodních minut se hrál svižný fotbal a první změna skóre přišla po dvaceti minutách hry. To domácí zadák Hrušovský fauloval při pokusu o střelu Kedroně a sudí Vejtasa s nařízením pokutového kopu ani na chvíli nezaváhal. Míč si na bílý puntík postavil Svatonský, který v tomto střetnutí vedl náš celek jako kapitán, a přesně mířenou ranou k pravé tyči nedal Hatoňovi šanci – 0:1.

Od vstřelené branky jsme ale veškerou iniciativu přenechali houževnatému soupeři. Ten už o pár vteřin po inkasovaném gólu mohl vyrovnat, když se centr J. Fréborta dostal až ke zcela volnému Bělíčkovi. Domácí obránce naštěstí mířil vysoko nad. Ve 29. minutě se na levé straně hřiště uvolnil Kedroň, který následně mířil na bližší tyč. Brankář Hatoň se ale zaskočit nenechal. A tak udeřilo na druhé straně. Sedm minut před přestávkou našel Bělíčkův centr Badalyana a míč z hlavy bývalého mládežnického reprezentanta Arménie skončil přesně u pravé tyče – 1:1.

Druhá polovina střetnutí se nesla v podobném duchu, jako končila ta první. Ostravané byli více nebezpeční. V 54. minutě se proti hlavičce Petríka zaskvěl v naší brance Thimel, který frýdlantský celek posílil těsně před utkáním z Opavy. V 63. minutě byl náš gólman opět v pernamenci, tentokráte nepustil za svá záda střelu zkušeného Förstera. O deset minut později už to domácím vyšlo. Thimel sice stačil standardku Ostravanů dvakrát vyškrábnout, na dorážku Badalyana už byl ale krátký – 2:1. Pohárový duel mohl nakonec přeci jen dojít do prodloužení. V nastaveném čase pálil na domácí branku Svatonský, gólman Hatoň se štěstím vyrazil míč na břevno.

S pohárem se tak pro letošní sezonu loučíme a už za týden nás čeká první ostré utkání, kdy v sobotu 5. srpna hostíme od 17.00 hodin na hřišti 1.BFK v derby FK Frýdek-Místek.

TJ UNIE HLUBINA – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  2:1 (1:1)
Branky: 38. a 73. Badalyan – 22. Svatonský z pk. Rozhodčí: Vejtasa – Ehrenberger, Bašný. ŽK: Förster, Bělíček, J. Frébort – Dedek, Literák, Blahuta. Diváci: 355.
Hlubina: Hatoň – Bělíček, Tomek, Hrušovský, J. Frébort – Foniok (69. Kalay), Petrík, Förster, Knedla (59. Sasko), Konečný (69. D. Frébort) – Badalyan (86. Vykopal). Trenér: Zdeněk Skotnica.
Frýdlant: Thimel – Literák, Blahuta, Pejša, Hajnoš (66. Dedek) – Svatonský, Mikulenka, Byrtus (84. Papík), Zogata (46. Šafner), Hladík (76. Juříček) – Kedroň. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.