Ve Vratimově viděli diváci sedm branek

V týdnu jsme odehráli v pořadí třetí přípravný zápas před nadcházející sezonou. Tentokráte byl našim soupeřem divizní nováček z Vratimova. Utkání by se dalo určitě rozdělit na dvě části. V té první jsme to byli my, kdo udával tón hry, po změně stran se už naopak naše kvalita ze hřiště vytratila a houževnatým domácím jsme povolili obrat ve skóre. Naštěstí jsme se v samém závěru dokázali dvakrát prosadit, takže si připisujeme v přípravě druhé vítězství.

Po úvodní oťukávané jsme se poprvé dostali na dostřel v 6. minutě a rovnou z toho byl gól. K odraženému míči se v soupeřově šestnáctce dostal Hladík, který přízemní ranou k tyči potěšil frýdlantské příznivce – 0:1. O tři minuty později to mohlo být již rozdílem dvou branek. Kedroň našel ve vápně číhajícího Mikulenku, ten zakončoval jen těsně vedle pravé tyče. Podobně si vzápětí vedl i Šafner, ten ale mířil na druhou stranu branky. Po čtvrthodině hry jsme v defenzívě zaváhali a po rychlém brejku srovnával na 1:1 Roháček. Vedení jsme si dokázali vzít zpět ve 25. minutě, kdy dobrým napadáním získal míč Kedroň a umístěnou ranou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:2. Ve 32. minutě ještě nastřelil Hladík tyč vratimovské svatyně.

Po změně stran se kvalita naší hry dosti zhoršila. Domácí po prostřídání ožili a častěji se začali dostávat na dostřel Prepslovy branky. Druhou půli jsme však začali dobrou příležitostí Byrtuse, kterému míč předložil po parádním průniku po pravé straně Hladík. Byrtusovi jeho střelu mířenou k levé tyči bravúrně zneškodnil gólman Střalka. Následoval rohový kop, ztráta míče a rychlý brejk domácích, který na druhé straně přesně zakončil Maršál – srovnáno na 2:2. Vratimovští i nadále zle zatápěli, Prepsl se ve druhém dějství v bráně rozhodně nenudil. V 78. minutě ale i on nakonec kapituloval, když jej po chytře rozehrané standardce přeloboval Chlopek – 3:2. Z vedení se ale domácí družina radovala jen pár vteřin. Po rozehrání následovala standardka, kdy se po Svatonského centru do vápna prosadil hlavou nikým nekrytý Šafner – 3:3. Gólový účet pak uzavřel v 88. minutě Hladík, který využil zaváhání domácího brankáře a svůj únik zakončil přesným obstřelem – 3:4.

„Byla to taková klasická příprava, kdy do toho zápasu šáhnete a celé se vám to změní,“ narážel po utkání trenér Martin Šrámek na naší hru ve druhé půli. „V prvním poločase jsme na hřišti dominovali a i když to skončilo 1:2, mohlo to být klidně i vyšším rozdílem. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny a možná si v hlavách mysleli, že to půjde najednou samo. Tahle půlka zápasu byla z naší strany velice špatná. Měli jsme tam obrovská okénka v defenzívě, čímž jsme domácím dovolili otočit zápas na jejich stranu. Pak jsme to zase obrátili na tu naší, ale určitě se mi naše hra vůbec nelíbila. Zkrátka změna dvou či více hráčů nemůže ovlivnit ráz té hry. Také to musí být správně nastaveno i v hlavách,“ dodal frýdlantský kouč.

O následujícím víkendu dostanou hráči volno a pak už se budeme připravovat na první ostrý duel, kterým bude pohárový souboj s divizní Hlubinou. Utkání, které se hraje na hřišti soupeře, je na pořadu v neděli 30. července od 17.00 hodin.

FC VRATIMOV – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  3:4 (1:2)
Branky: 15. Roháček, 57. Maršál, 78. Chlopek – 6. a 88. Hladík, 25. Kedroň, 79. Šafner. Bez karet. Diváci: 150.
Vratimov: Střalka – Murín, Bajzath (Chlopek), Banyácski, Indra (Kavan) – Máša – Maršál, Roháček (Vidiševský), Barták (Brezula), Šeba (Benc) – Zbieralski. Trenér: Marek Lišaník.
Frýdlant: Prepsl – Zogata, Pejša (46. Dedek), Literák, Hajnoš (79. Šustai) – Mikulenka (62. Papík), Juříček – Hladík, Šafner, Byrtus (62. Kedroň) – Kedroň (46. Svatonský). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.