Wozniak po Opavě: Zápas měl dobrou kvalitu

Frýdlantští mají za sebou druhý týden přípravy na odvetnou část MSFL. V pátečním podvečeru odehráli svěřenci trenéra Radima Wozniaka přípravné utkání s opavským B týmem. „Nastoupili jsme proti běhavému a velmi agresivnímu týmu. Zápas měl dobrou kvalitu a i když se hrálo na promrzlém terénu, přesto byl k vidění pohledný fotbal plný soubojů. Navíc mělo utkání velké tempo,“ pochvaloval si frýdlantský kouč. „Myslím si, že jsme neodehráli špatné střetnutí, škoda jen těch tří inkasovaných branek,“ mrzelo Wozniaka.

Ten znovu nemohl počítat s kompletním kádrem, spoustu hráčů má totiž zdravotní problémy. „Já se opět snažil spíše zaměřit na jiné věci, než na ty technické chyby. Šlo o morál, šlo o fyzickou zdatnost jednotlivých hráčů, ale také mě zajímalo, jak se kdo chová za jekéhokoliv stavu a únavy. Opět se tam ukázalo spoustu pozitivních věcí, je jen škoda, že jsme ten zápas nedovedli alespoň k té remíze,“ dodal trenér 1. BFK.

Do utkání s divizním celkem opět zasáhl dorostenec Adam Šustai. „Adama musím opět pochválit, odehrál dobré utkání. Pokud bude s námi nastupovat častěji, tak ty jeho výkony ještě porostou,“ řekl na adresu nejmladšího člena naší páteční sestavy trenér Radim Wozniak. „Já ale pochválím i hráče Opavy, kteří ač byli mladí, tak odehráli dobrý zápas. Věřím, že si diváci, kteří i v tomto promrzlém čase dorazili, tak pak odcházeli ze stadionu spokojeni. Hráčům znovu děkuji za předevedený výkon,“ uzavřel hodnocení přípravného zápasu Wozniak.

Frýdlantský trenér se následně vyjádřil i k případnému doplnění našeho kádru. „Jak to bude, tak to ještě sami nevíme. Jsme ale ve spojení s ostravským Baníkem a jedná se teď o to, zda nám pustí, či nepustí, nějaké hráče. Uvidíme. Myslím si, že to gro týmu, které tady máme, tak je to o morálu, je to o vůli a hlavně té partě. Je to taková jakoby rodina. Pokud někdo nový přijde, budeme chtít, aby do toho všeho tady zapadl. Frýdlant je specifické prostřední, není to žádný prvoligový manšaft. Každopádně na posílení pracujeme, ale do začátku soutěže pořád zbývá ještě hodně času,“ řekl Wozniak.

A jaký program čeká na hráče v dalším týdnu? „Zatím se věnujeme nabírání objemu, takže z kraje týdne budou kluci běhat podle individuálních plánů. Tu zátěž pak budeme postupem času snižovat. Ve středu odtrénujeme na domácí umělce a ve čtvrtek budeme hrát na Vistě proti Baníku Ostrava U18. Myslím si, že to budou mít kluci v zápase náročné. Těší mě ale, že chlapi na tréninky chodí. Společně se svým asistentem Michalem Střižíem se budeme snažit o to, aby je ta příprava bavila,“ uzavřel Wozniak.


Foto: Petr Widenka

Naši partneři