Těsná porážka s béčkem Opavy

Frýdlantští fotbalisté mají za sebou již druhý přípravný duel. Tentokráte se svěřenci trenéra Radima Wozniaka představili v Kylešovicích, kde porovnali své síly s divizním celkem Opavy B.

Hosté z Frýdlantu měli lepší vstup do zápasu, kdy se už ve 2. minutě pískala za faul na Hladíka penalta. Tu pak následně s přehledem proměnil Varadi a BFK nad domácím celkem vedl 1:0. Pokutový kop se následně pískal i na druhé straně. Pět minut před přestávkou jsme zastavili ve vápně nedovoleně Ščudlu a Kadlec poslal míč na opačnou stranu, než skákal brankář Thimel – 1:1.

Do druhé půle vstoupili lépe Opavští, kteří těžili ze své územní převahy. V 69. minutě za to pak byli domácí fotbalisté odměněni, když se prosadil Kubovič, který je v Opavě na testech – 2:1. Radost z vedení ovšem domácím vydržela pouhé čtyři minuty. O vyrovávací branku se postaral Krčmařík – 2:2. Mladá sestava domácích pak přeci jen zvrátila duel na svou stranu, pět minut před koncem rozhodl Hendrych – 3:2.

„Šance jsme měli i proti Karviné, ty jsme ale neproměnili. Hráli jsme opět proti kvalitnímu soupeři. V Karviná jsme šli dvakrát sami na brankáře, nastřelili jsme tyčku. Takže, kdyby to tam skončilo 4:2, tak to nevypadá tak blbě jako 4:0. Je to jedno, jedná se stále o začátek přípravy. Proti Opavě nám to zase něco ukázalo. Teď nás je trochu málo, jelikož některé kluky máme zraněné. Beru to tak, že proti Opavě to bylo o kondici. Ukázalo se, že kluci ji mají. Mají morál, mají vůli, a to je důležité. To vše budeme potřebovat v zápasech na jaře, abychom se co nejrychleji odpoutali od spodních vod tabulky. Ale znovu říkám, že to bylo dobré utkání, diváci viděli pět gólů. Některé výkony byly hodně dobré, nejen z naší strany, ale i z té domácí. Mladí hráči jsou šikovní. Opava je v divizi právem, tam kde je,“ řekl po zápase frýdlantský trenér Radim Wozniak.

Opavský celek dal tentokrát šanci klukům z béčka a devatenáctky. „Vyplývá to z toho, že trénujeme společně. Pro hráče je to velká škola. Mladým klukům tento model přípravy dává strašně moc,“ pochvaloval si kouč opavské rezervy Zdeněk Partyš. „Samozřejmě i pro mě jako trenéra, je to přínos,“ podotkl. „Odehráli jsme dobré utkání. Hlavně v prvním poločase měl zápas velmi slušné tempo. Škoda, že jsme nevyžili některé naše šance. Mile nás překvapili kluci z devatenáctky,“ řekl domácí kouč.

Na frýdlantský tým čeká už ve čtvrtek 25. ledna další přípravné střetnutí, kdy se postavíme proti mladíkům z ostravského Baníku. Duel proti tamní U18 se odehraje na umělé trávě v areálu Vista od 18.00 hodin.

SFC OPAVA B – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  3:2 (1:1)
Branky: 40. Kadlec z pk, 69. Kubovič, 85. Hendrych – 2. Varadi z pk, 73. Krčmařík.
Opava B: Hafera – Wehowský, Šrek, Celta, Ščudla – Chládek, Badošek, Jaroszek, Kadlec – Pawlik, Kubovič. Střídali: Kaizar, Buchta, Kokeš, Hendrych, Sochor. Trenéři: Zdeněk Partyš, Miloslav Brožek, Zbyněk Pospěch.
Frýdlant: Thimel – Literák, Škorik, Mikulenka, Hajnoš – Šafner, Krčmařík – Hladík, Kedroň (70. Střižík), Byrtus (46. Šustai) – Varadi. Trenér: Radim Wozniak.