Je to marné, je to marné…Góly prostě nedáme!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Zmar, zklamání, beznaděj. Přijít na to, jak „odparkovat“ jesenický „autobus“ z hostující šestnáctky, se nepodařilo frýdlantským fotbalistům po celých devadesát minut zápasu a zřejmě i pokud by se hrálo dalších 90 minut by návod na to, jak přelstít obranu soupeře v čele s výborným gólmanem, naši hráči nenašli. Soupeř přijel s jednoduchou taktikou, a to bránit zuby nehty a vyrážet do brejků. Ve 40. minutě to hostům poprvé vyšlo, když míč ztratil zbytečně Mandičak a jesenický Marcinov svůj rychlý kontr zakončil gólově (0:1). V první půli měli domácí tři výborné příležitosti, ale v dobré pozici přestřelil ve 25. minutě Šafner a na konci poločasu mohli naši fotbalisté ještě srovnat po závaru před brankou Červenky.

Ve 2. půli domácí ještě přidali. Z těch největších šancí zmíníme například tu z 52. minuty v podání Chlebka, o chvíli později trestný kop téhož hráče, který zázračně vytáhl hostující gólman Eliáš, pak v 69. minutě nádhernou střelu Šiguta a tak bychom mohli ještě pokračovat. Co naplat, v 73. minutě Jeseník zvýšil zásluhou Vavrače na 0:2 a i přes snahu domácích s výsledkem ještě něco udělat, se frýdlantští fotbalisté na odpověď nezmohli. Ke konci zápasu i přes náš tlak a další možnosti odolala jesenická defenzíva bezchybně a z Beskyd si odvezla všechny tři body. Bez gólů se vyhrát nedá a i když hosté z minima vytěžili maximum, nelze se na nic a na nikoho vymlouvat. Hlavu vzhůru a do Vsetína pojeďme s odhodláním to zase zlomit a připsat si do tabulky opět nějaký ten bodík.

1. BFK Frýdlant – FK Jeseník 0:2
Poločas: 0:1
Branky: 40. Keltner, 73. Vavrač
Počet diváků: 270
Rozhodčí: Řezníček – Trigas, Galásek
ŽK: Chlebek – Řezníček, Minka, Marcinov, Furik
Sestava: Prepsl – Hutník (65. Šigut), Hrdlička, Dvořák, Střižík – Svatonský, Mandičak (46. Kratochvíl), Chlebek, Šafner, Kučera (77. Ursíni) – Fromelius
Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí

Příští zápas hrajeme v sobotu 14. 10. v 15 hodin ve Vsetíně. Odjezd autobusu byl posunut na 12.15 h!