Poslední desetiminutovka a tři body jsou pryč!

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/www/1bfk.cz/www.1bfk.cz/wp-content/themes/graphene/inc/loop.php on line 1215

Jako ve zlém snu si museli po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího připadat fanoušci Frýdlantu, kteří povzbuzovali neúnavně svůj tým prakticky celý zápas. Na tabuli svítila 80. minuta a Vsetín – Frýdlant 0:1, o šest minut později 2:1 a hosté odjíždějí s prázdnou. Zatímco s týmy z čela tabulky si dokážeme poradit, přehrát je a získat tři body (Havířov 4:3, Ústí 1:0, Slavičín 2:1), s týmy z druhé poloviny tabulky se mnohdy trápíme a Vsetín je toho zářným příkladem.

První poločas z obou stran podprůměrný a bez šancí. Po změně stran zlepšení, šance, vedoucí branka zásluhou Fromeliuse ze 74. minuty a pak „tma“. Posledních deset minut jakoby „vypnuli proud“ a hosté dohrávali po tmě. Dvě chyby v rozehrávce, dva góly (80. a 86. minuta) a konec, tři body jsou fuč! Po třech zápasech v řadě, kdy jsme předvedli skvělé výkony a brali po zásluze body s Havířovem, Hranicemi i Ústím, přichází „deka“ v podobě porážek s Bohumínem, Jeseníkem a Vsetínem.

V neděli prostě „musíme“ znovu zabrat, jinak se dostaneme tam, kam jsme nechtěli. Ironií osudu je, že do třetice budeme hostit vedoucí tým soutěže Dolní Benešov, resp. tým, který je pouze o skóre horší, než-li Kozlovice při shodném počtu 24 bodů. Zápas se hraje v neděli 22. 10. ve 14.30 h.

Ohlasy po utkání:

Miroslav Mičega (trenér Vsetína):

„Byl to těžký zápas. Frýdlant byl i mírně lepším celkem a ukázal tady velkou kvalitu. My jsme museli dohánět jednogólové manko a to se nám po brejku podařilo. Od stavu 1:1 jsem viděl na hráčích, že chtějí zápas zlomit a to se jim podařilo. Šli štěstíčku naproti a nakonec jsme to urvali. Byl to velký boj.“

Martin Šrámek (trenér Frýdlantu):

„Ten zápas se mi samozřejmě těžko hodnotí. Myslím si, že jsme 80 minut měli zápas pod kontrolou. Proměnili jsme zase sice až čtvrtou šanci, ale vedli jsme a měli jsme už to v klidu dohrát. Namísto toho nesmyslně útočíme v sedmi lidech, ztratíme míč na soupeřově polovině a domácí jdou do brejku. Deset minut před koncem za stavu kdy vedeme, to musíme hrát jednoduše, nakopnout míč dopředu, ať se tam útočníci o míč poperou, my ale nesmyslně útočíme včetně obránců, ztratíme balón a soupeř jde dva na jednoho. To se prostě nesmí stávat a tak zkušená obrana, jakou máme, by si s tím měla poradit. Nedá se nic dělat, musíme jít dál a do konce podzimu urvat alespoň dvě výhry, ať máme 20 bodů a nejsme zbytečně namočeni dole.“

FC Vsetín – 1. BFK Frýdlant 2:1