Muži jsou při střelecké chuti

Jelikož se kvůli plánovanému nepříznivému počasí na sobotní odpoledne musel odložit duel 19. kola MSFL mezi našimi muži a hosty z Rosic, uvítali jsme narychlo domluvenou možnost odehrát místo toho přípravné střetnutí s účastníkem krajského přeboru – FK Slavia Orlová.

V zápase, jenž se odehrál na umělé trávě v Orlové, dali trenéři příležitost převážně hráčům, kteří v úvodním mistrovském duelu ve Vítkovicích nehráli v základní jedenáctce.

Omšelé pořekadlo nedáš/dostaneš platilo ve 20. minutě tohoto střetnutí. Domácí měli výhodu v podobě pokutového kopu, ten však neproměnili a naopak inkasovali z rychlé akce která následovala. Kedroň prostrčil míč na Veličku a ten pohotovou ranou otevřel skóre zápasu – 0:1. Slavisté se v první polovině utkání přeci jen dokázali prosadit. Po půlhodině hry překonali Polacha brance střelou z hranice velkého vápna. O pět minut později jsme si ale těsné vedení vzali nazpátek. Do střelecké listiny se zapsal po Veličkově trestném kopu Juříček – 1:2.

Krátce po poločasové přestávce jsme kopali penaltu také my. Domácí faulovali v pokutovém území Milara a následný pokus Varadiho byl úspěšný – 1:3. V 50. minutě to bylo již rozdílem tří branek. Exligového gólmana Bučka v domácí bráně totiž přesnou ranou k tyči překonal Kulhánek – 1:4. A mladé pušky BFK byly v tomto zápase při chuti. V 67. minutě nejprve i díky teči skóroval Milar, o dvě minuty později se poprvé v našem drese prosadil ještě Kedroň – 1:6. V 73. minutě bylo na naší straně ještě veseleji. Hajnoš ideálně našel volného Varadiho, který zakončoval střelou ze strany – 1:7. Orlová pak už jen v 77. minutě upravovala na konečných 2:7 z jejího pohledu.

„Dali jsme příležitost všem hráčům širšího kádru, ale kromě Davida Marka a David Kedroně, ostatní hráči nepředvedli žádný valný výkon. První poločase jsme odchodili,“ čertil se při hodnocení zápasu kouč Martin Šrámek. „Do druhé půle přišli zkušení hráči jako Varadi a Literák, pak se naše hra rapidně změnila. Potom to už bylo z naší strany slušné,“ podotkl frýdlantský trenér, který i přes vysokou výhru nebyl moc spokojený. „Ano, jsem rozpolcený. Místo, aby mi kluci ukázali, že jsem se ve složení sestavy v prvním zápase mýlil, tak tomu tak nebylo. Očekával jsem od nich více energie a hlavně chuti,“ zdůraznil Šrámek.

V příštím týdnu se už znovu půjde na třetiligový fotbal. Nás čeká soupeř vůbec nejtěžší, lídr soutěže. Duel v Kroměříži je na programu v sobotu 18. března od 15.00 hodin. „Doma jsme s nimi odehráli myslím si slušný zápas, kdy jsme poprvé inkasovali až patnáct minut před koncem. Nečeká nás ale nic lehkého, vždyť my na přírodní trávě ještě ani netrénovali. Máme v tomhle ve Frýdlantu složité podmínky, vždyť tu dnes opět sněžilo. V tomhle bude Kroměříž o velký kus dál,“ myslí si Šrámek. „Nemám ale ani tak strach z našeho výkonu, ale spíše o to, jak se dokážeme vypořádat s terénem. Přechod z umělky na přírodní trávu chvíli trvá. Poku nám počasí ani v týdnu neumožní si zatrénovat na trávě, bude to docela těžké,“ ubírají se trenérovy myšlenky k sobotnímu duelu v Kroměříži.

FK SLAVIA ORLOVÁ – 1.BFK FRÝDLANT n. O.  2:7 (1:2)
Branky: 30. a 77. domácí – 48. z pk a 73. Varadi, 20. Velička, 35. Juříček, 50. Kulhánek, 67. Milar, 69. Kedroň.
Frýdlant (1. pol.): Polach – Marek, Staněk, Švrček – Juříček, Dedek – Hladík, Kulhánek, Svatonský – Velička, Kedroň. (2. pol.): Polach – Literák, Marek, Dedek – Hladík, Kulhánek, Hajnoš, Svatonský (65. Velička) – Milar – Varadi, Kedroň. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.